Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K – відеоверсії

Мабуть дана публікація в майбутньому мала б стати новою рубрикою під назвою «Фото версії», або «Відео версії». Та наразі її розташую в Блозі, оскільки вона стосується таки новинок. Взагалі 2018 рік був багатий на новинки і саме для відеографів у лютому відбулася презентація довгоочікуваної відеокамери Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K . Чому вона настільки довгоочікувана власне хотілося б для себе розібратися.

Отож з першого погляду камера виконана у форматі дзеркального фотоапарата, який як на мене не є найкращим рішенням для відео зйомки (стосовно ергономіки). Хоча ззовні обраний дизайн радше нагадує мильничку з наворотами. Та все ж очевидно тут ставка робилася на компактності, тому і такий корпус вийшов у цієї камери. Що підкуповує у цій камері з першого погляду, так це можливість змінювати оптику ну низка органів управління перекочувала з старших братів. Тобто у такому «скромному» корпусі у нас все технологічно нафарширований монстр.

Так воно чи ні варто розбиратися робити висновки по технічних характеристиках.

  • Чутливість до 25600 iso
  • Матриця 4\3
  • Динамічний діапазон в 13 стопів
  • Можливість зйомки до 120 кадрів в секунду
  • Зйомка відео з розгорткою до 4К

Це лишень поверхневі відомості про Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K. Але уже з них можем о зробити висновок що при поганому освітленні картинка має бути чудовою. Ну про 4К взагалі нічого не к4ажу, бо це очевидно навіть з моделі камери. Щодо кількості кадрів у секунду тут також чималий запас для зйомок усіляких сповільнених ефектів чи таймлапс. Виробники зазначають що камера підтримує зйомку в RAW-форматі, що дає необмежені можливості для постпродакшн. Також у камери є високошвидкісний USB-C порт, що знімає обмеження у кількість та боєм відзнятого матеріалу. Ну і варто відмітити що усім цим потужним арсеналом дає змогу управляти великий сенсорний екран.

Зрозуміло що при таких характеристиках цей гаджет має потрапити в рубрику «Камера з якою хотілося б попрацювати». Та все чому настільки довгоочікуваний? Мабуть фішка тут у ціні. Вартість такого гаджета в Україні трохи більше 1000 у.о. А тепер чи це є фішкою. З одного боку дорогувато як на такий зовнішній вигляд. Проте якщо проаналізувати лінійку компанії Blackmagic це є найдешевший варіант повноцінної камери. Звісно що знавці зазначать що є ще Blackmagic Micro Cinema Camera, але вона не набагато дешевша від нашого героя, а функціонально суттєво урізана і має абсолютно відмінне призначення. Тобто нею автономно знімати кіно не вийде. Тут доведеться докуповувати додаткове обладнання.

Та все ж чи кинуться відеографи принаймні в Україні міняти свої нікони соники та кенони на цей гаджет? І тут я залишаюся скептиком, оскільки підтримка байонету MFT означає що однією тисячею вічнозелених тут не обійдеться. Ну і ще невідомо як знімає Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K. Запевнення виробників ми уже чули, а от вражень від користувачів ще немає. У що я точно вірю, так це в майбутнє цієї камери і в те що вона принаймні має шанс стати легендою відеопрому. Та на її світле майбутнє будуть впливати дуже багато факторів.

 

Додати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *