Canon EOS 60D – прощавай друже

Сьогодні виставляю на продаж вірного друга – камеру Canon EOS 60D. З нею пов’язаний чималий шматок творчого життя, тому навіть через роки вона буде маркером спогадів певного життєвого періоду. Та сьогодні хотілося б згадати кращі моменти з цією технікою і можливо щось підказати тим, хто планує придбати в теперішній перспективі цю модель камери. Отож починаю ділитися спогадами та враженнями.

Canon EOS 60D – чому обрав цю модель

Скажу так що свого часу цій моделі передувала тушка Canon 450D. Тому вибір пав саме на «шістдесяту» з декількох причин: по-перше хотілося перейти на камеру класом вище і спробувати у чому ж там різниця у роботі. Розглядав саме «двох числові», адже це таки на рівень клас вищий. Мене там приваблював додатковий верхній дисплей з підсвіткою, який саме у моїй ситуації мав би суттєво додати комфорту в роботі при недостатньому освітленні. Тож конкурентів було двоє: 40D та 60D. Сорокову модель довелося тримати в руках. І незважаючи на таку перевагу як магнієвий корпус таки перемогла «шістдесята».

І тут зіграла друга вимога, яку висував до майбутньої камери: здатність знімати відео. Так, перевагою Canon EOS 60D була саме орієнтація на відео. На це вказував також відкидний поворотний екран (новація серед дзеркальних камер Canon). Наскільки усе було оправдано в процесі експлуатації розповім згодом.

Canon EOS 60D – спогади про перші враження

Щодо первинних недоліків одразу запримітив пластиковий корпус. І як би на форумах не вигороджували цей факт, розповідаючи що там алюмінієвий корпус, обтягнутий пластиком. Але факт є фактом – пластик. Хоча на справді мене він не дуже лякав. Після старенького псевдо дзеркального Olimpus  наступні дзеркальні камери Canon виглядали добротно. Навіть в 450-му цей пластик був масивним, надійно підігнаним що додавало певного переконання у безпечності камери. Тому пластик Canon EOS 60D абсолютно не сприймав як недолік. Так він інший був на дотик – матовий, та все ж це був той же кенонівський пластик, який додавав цупкості жорсткості загальній конструкції. Ну і другим недоліком були кнопки управління камерою, які на форумах дуже часто лаяли.

Canon EOS 60D – практика

І ось момент істини, перші фотозйомки і перші відео зйомки. Ну з фотозйомками було усе чудово. Після трьох числових камер отримав низку додаткових елементів комфорту: змінилося розташування органів управління, з’явилось велике колесо прокрутки ну і верхній дисплей себе оправдав на 100%. Зручно та комфортно. Щодо самої фотографічної частини, також отримав зрушення: трохи вища чутливість дала змогу фотографувати у більш екстремальних умовах, поріг зернистості посунувся, і зрештою наявність точок фокусування хрестоподібного типу вплинули на точність і швидкість фокусування.

Та минав час і в руках побували й інші камери, отож деякі розчарування таки з’явилися. Насамперед той же верхній дисплей. Перемикати його показники та вмикати підсвітку було вкрай важко. Довго не міг зрозуміти чому, та згодом все стало на свої місця. Дана опція перекочувала від старших по класу братів. Там на масивних корпусах усе логічно і зручно. А перекочуало все як є, ось і на відносно малому корпусі не залишилося місця куди б підсунути палець до кнопки.

Чи вразили мене реально кнопки?. Справді вони у цій моделі можливо малоінформативні, але на загальну швидкість і якість роботи це не впливало. Через дві сесії на це перестаєш звертати увагу. Зазначу лишень що спрацьовували вони завжди. Не пригадую випадку щоб при натисканні вони протестували.

Canon EOS 60D – відеоскладова

Тепер про відео складову даної моделі. На той час це було просто вищий клас. Так по сучасних мірках тут є певні моменти дискомфорту. Але поворотний дисплей під час першої серйозної відеозйомки став просто рятувальним кругом: у той момент коли ти знімаєш з натовпу на високому моноподі, ну дуже важко контролювати що там у кадрі. А тут повернув екран і ти на коні. Що сьогодні не влаштовує у відео властивостях камери, так це технічні деякі параметри відзнятого відео. 24 кадри ніби й на якість не впливають, та при стандарті PAL в 25 кадрів спонукає до зайвих маніпуляцій. Ну але звісно ми розуміємо що все це тонкощі, тож по сучасних стандартах вона і сьогодні непоганий варіант для відеозйомки.

І ось прийшов час прощатися. Загалом камера залишила лишень приємні спогади в експлуатації. Вона була безвідмовною, прогнозованою, стабільною. Зроблено силу силенну хороших фотографій, які залишаються зі мною. А далі сподіваюся вона комусь таки принесе також багато позитивних моментів і подарує величезну кількість яскравих спогадів.

Додати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *