Челендж: «Ваша думка про вашу оптику»

Такі ідеї приходять виключно у період карантину, коли є багато часу на всілякі роздуми. А розпочалося усе з того що в неті натрапив на публікацію про ТОП-9 речей, якими варто займатися фотографу під час карантину. Серед них було вміння навчитися робити власний портрет. Для цього не треба бути сильним винахідником, а достатньо узяти в руки камеру, знайти велике дзеркало і до роботи. Одразу після кількох хвилин зйомок стало зрозуміло що якось воно нецікаво і одноманітно. Отож вирішив вдосконалити процес і спробувати зробити портрет усією наявною під руками оптикою. Якраз на цьому етапі з’явилася ідея запропонувати даний челендж в соцмережах.

Умови челенджу

У кожного з нас у дома є певний парк оптики, з якими ви працюєте і сподіваюся добре обізнані. Так от пропонуємо вам з найпростішого зробити те що і ми зробили: створити з допомогою кожного з об’єктивів власний портрет, розмістити його на одній плахті та коротко описати ваші думки стосовно приладів у порівнянні з іншими. Далі текст і зведене фото розміщуємо або у себе на сторінці або у нас на сторінці з хеш тегом

#about_your_lens

Все що вдасться віднайти в соцмережах найцікавіше будемо публікувати тут у цьому пості.

Яка мета челенджу

Мета надзвичайно проста: скласти бібліотеку вражень про оптику від практикуючих фотографів. Так в багатьох моментах це буде достатньо субєктивною справою, якщо розглядати кожен випадок окремо, проте в сумі чудові пазли щоб зліпити власну картинку вражень про конкретне залізо.  Отож стартуємо.


Микола Козлов – фотограф

Як часто буває, наші друзі і партнери по мистецькому духу, додають чогось цікавого у розвиток… Так і тут Yarek Baran залучив мене до марафону, який розпочався у карантинний період. А тому, згідно усіх законів жанру, групами не більше 5ти чоловік, пройшло тетування оптики по Самбірськи…

Я звичайно розумію, що у цьому тесті усе дуже і дуже відносно, оскільки не до кінця вдалося витримати однакові світлові умови, та все ж будувався тест на одній з найчіткіших матриць – фотоапарата Canon 1D mk3, тож зрозуміти характери і норов кожного з об’єктивів можна частково навіть при таких обставинах.
Насправді усі об’єктиви для мене рідні і цікаві.
Насамперед про Canon 24-85mm який найбільш загадковий і викликає найбільше суперечок. В армії з іншими світлосильними склами не виглядає примітивно і відображає звичну кеноновську палітру у досить пристойному форматі. Тобто це вже не кіт, хоча і на кіта немає чого нарікати, але багато з метрів фотографії і на кіті створюють шедеври. Мій викладач нещодавно написав мені цікавий комент до мого фото:
-У вас такі красиві фотографії! Напевно, в вас класний фотоапарат…
– А у вас борщ смачний, бо баняки круті?


Як не дивно, але в тій фразі щось є… І саме тому зараз скажу про те, що як не дивно але найближчим до кенонівських стандартів виявився Юпітер. Правда має він і свої переваги – дещо чіткіший і краще проробляє боке. Коли планувалось працювати у режимі тесту, а саме до 5ти фото на скло, то відверто, коли Юпітер був надітий на апарат, навіть забулось про ці умови, і якось непомітно пішла «зйомка в кайф»… Так приємно працювати з цією оптикою. Так вона є можливо не репортажна, можливо мало комерційна, але коли є час створити в кадрі атмосферу і неймовірний шарм.
Китайчик Yongnuo також демонструє непогані результати як по бокешці так і по чіткості, проте вирізняється від інших незначним домінуванням червоного каналу. Його є не перебір, і ця домінанта додає певної вечірньої атмосферної в кадр. Переконаний його перевага відкриється при фотографуванні саме у вечірню пору.
Sigma вирізняється правильною теплотою картинки, тобто відчутне домінування теплоти в кадрі з цією оптикою присутнє поряд з чудовою чіткістю і глибокою бокешкою.
Ну а Геліос це щось окреме як по кольорах і особливо по боке. Ні ця кольорова особливість не є надмірною. Вона інакша і це по своєму цікаво.

Щоб було більш обєктивніше як челендж передаю естафету #5photo_lens по аналізу Богдан Ілик. Доречі якщо є бажання, свої думки і аналіз можете у форматі естафети передавати один одному, абож враження публікувати в коментарях. Найцікавіші думки опублікуємо на сайті https://yarekfoto.co.ua/. І насиченого Вам карантину!!!!
#about_your_lens #5photo_lens


Фотограф Ярослав БАРАН (YarekFOTO)

Оптичний арсенал:

  • Canon 28-105mm F/3.5-4.5
  • Canon 24-85mm F/3.5-4.5
  • Tamron 17-50mm F/2.8
  • Gelios 44m 58mm F/2.8
  • Yongnuo 50mm F/1.8

Стартувати найважче, але раз придумав то й віддувалися. Отож старався робити світлини при максимально однакових умовах. До світлин застосовувалася легенька кольорокорекція, яка одним пресетом була примінена до усіх світлин одночасно.  Оскільки в кімнаті було достатньо світла говорити про переваги одних над іншими не доводиться, та все ж певні тенденції можна констатувати з даного тесту. По-перше з усіх об’єктивів відчутні зміни в палітру кольорів вносить саме Tamron. Вони незначні і сточуються зміщення у сторону теплих кольорів. По насиченості кольоропередачі виграє Canon 28-105mm. Найпрозоріша палітра у Yongnuo 50mm ну а по бокешці виділяється Геліос.

Як ставитися до того що об’єктиви дають різний характер картинок? Для мене це позитивний показник, оскільки збільшує арсенал ваших художніх засобів та можливостей. Трохи розчарований що очікування  у великій різниці між картинками не справдилися. Тест проведено на камері Canon 5D mk2.

Додати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *