Фотографи і війна

Так сталося що московія таки зробила історичну помилку і розпочала війну з нашою країною. Та зараз хотілося б поговорити про місце і роль фотографа у даний історичний період, оскільки не все так однозначно.

Фотограф і безпека

Справді таке явище як фото творчість в такий період логічно відходять на задній план. Та тяга до творчості рано чи пізно заставляє взятися за камеру. І ось тут варто згадати про низку засторог, які убезпечать і вас і інших від неприємних наслідків. І ось тут на думку спадає доля нашого колеги Тараса Процюка, який загинув у 2003 році в Багдаді. Та знову ж смерть Тараса була не марною, адже велика армія українських фотографів раз у раз нагадує собі що робота з фотокамерою під час війни є справою достатньо небезпечною. І небезпек таких багато.

Вулична зйомка в громадських місцях. Будь-яка вулична зйомка у публічних місцях може викликати неоднозначну увагу з боку громадськості оскільки у військовий час вас можуть прийняти за диверсанта, ворожого розвідника. Тож рекомендуємо утриматися від таких зйомок у період воєнного стану

Репортажна любительська зйомка. Нажаль як і в історії з Тарасом оптика завдяки блікам може спровокувати напад на вас збоку як ворога так і наших військових. Блік від фотокамери може сприйматись як оптика снайперської гвинтівки. Тож якщо ви не професійний фотожурналіст теж рекомендуємо уникати таких зйомок і триматися подалі від місця де тривають активні бойові дії.

Фотосесія військових та техніки. Ще одна спокуса для фотографів, яка може мати непоправні наслідки для військових. Тож у воєнний період рекомендуємо утриматися від фотографування військових, військової техніки. Якщо таке сталося, ні в якому разі не розповсюджувати таку інформацію. Про наслідки думаю не варто розповідати.

Що варто робити фотографам у воєнний час

Фотографи як і інші громадяни мають бути соціально відповідальним, тож і попри фотографію буде що робити. Та все ж є й дуже специфічні моменти коли ваш фах можу стати в нагоді. Нещодавно в мережі наш колега Володимир Сорін розповсюдив пост з проханням до власників квадрокоптерів долучитися до правоохоронних органів з допомогою виявлення міток наведення та диверсійних груп. Справді через нестачу засобів така допомога буде вкрай важливою.

Якщо ви опинилися на окупованій території – фіксування переміщення ворожих військ буде вкрай корисною, але не забуваємо про безпеку.

Тобто за камеру у воєнний час беремось лишень на прохання військових та правоохоронних органів.

Чи є місце фотографії у воєнний час

Як не дивно є. При сильному бажанні можна практикуватися на портретці в домашніх умовах. Якщо ви далеко від зони бойових дій у період відсутності комендантської години можна взяти модель і податися десь подалі від активного скупчення людей та насолодитися творчістю. Та знову ж у нічний час від фотозйомки варто відмовитися, адже постійне світло чи імпульсне світло може привернути зайву увагу ворожих дронів чи розвідувальної техніки.

Тож сподіваюся перетерпимо і Боже бережи Україну, і нас усіх.

Add a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *