Перша персональна фотовиставка Миколи Козлова за підтримки ЯрекФОТО

15 та 16 серпня у прикарпатському містечку Самбір відбулася цікава і неординарна подія у світі художньої фотографії: тут проходила презентація першої персональної фотовиставки Миколи Козлова. Так сталося що з Миколою у нас уже давня співпраця, тож наш проект також було долучено до організаційних моментів.

Та перед тим як перейти до розповіді про сам захід коротко про Миколу Козлова як фотографа. Наша співпраця розпочалася з моменту створення творчого об’єднання фотографів «Фотопленер 1.0» керівником якого Микола досі перебуває. Коли ми вперше зустрілися з Миколою він на той час уже був знаний як кращий концертний фотограф у регіоні. З часом Микола Козлов проявив інтерес до нашого інформаційного проекту і вже не одна публікація була підготована у співпраці з нашим героєм. Зокрема «Концертна фотозйомка – свої правила свої вимоги». Цього ж року Микола спробував свої сили як повноправний автор у першій і сподіваюся не останній публікації «Рік з одиничкою від Миколи Козлова».

Загалом Микола Козлов постійно експериментує тож в його доробку є багато портретної зйомки, студійної, пейзажної і інших видів фотографічних жанрів. Тож персональна фотовиставка стала питанням часу. Насправді першу фотовиставку спочатку планувалося провести у Львові, та все ж Микола наполіг саме на місто Самбір з якого він є родом. Назва виставки «таємниця твого фотопростору» також була обрана не випадково, оскільки Микола в кожну роботу закладає значно більше ніж просто візуальний образ у кадрі. На думку фотографа за кожним кадром ховається ціла історія.

Звичайно в організації виставки було не все так просто і виникало багато підводних каменів. Та все ж при підтримці друзів та низки організацій (ГО Центр сприяння і розвитку програм та проектів ЮНЕСКО у Львівській області – кер. Ігор Мелех,) і підприємців задумане вдалося втілити у життя.

15 серпня відбулася офіційна частина церемонії відкриття на подвір’ї історико-етнографічного музею «Бойківщина». Присутні мали змогу почути історію створення виставки та ознайомитися з іі експонатами. Також виступили експерти-критики, які розповіли про роботи Миколи у професійному світлі. Якщо коротко розповісти про представлені фотороботи, вони укладалися у декілька розділів: Архітектура, Концертне фото, Чоловічі портрети, Жіночі портрети, Різне. Сама церемонія була більш формальною і недовготривалою, оскільки більш важлива частина відбулася на наступний день.

16 серпня усе дійство перемістилося у географічний центр міста під стіни Самбірської Ратуші. Тут знову ж таки було виставлено на оглядини усіх бажаючих роботи Миколи Козлова, а сама презентація уже відбувалася в форматі шоу з чудовою ведучою Наталією Голяк. Враховуючи що Микола тривалий час працює в жанрі концертної фотозйомки, на відкриття прибуло багато цікавих виконавців та артистів, тож презентація переросла у повноцінний концерт на якому виступали: група Ван-Боб, Я-Рек, Брава (Борислава Білоцерківська), Тетяна Замрій і лідер гурту «МЕРІ» Віктор Винник.

Проте родзинкою презентації стали гості – фотографи. Які прибули звідусіль. Персонально мені вдалося познайомитися з фотографом з Нью Йорка (родом з Чорткова) паном Ігорем Бандрівчаком, історія якого тісно пов’язана з нашим проектом: завдяки нашому сайту пан Ігор познайомився з Миколою і перша зустріч відбулася саме на презентації. Також відбулося у мене цікаве знайомство з уже львівським фотографом Сергієм Глотовим, світлинами якого якраз і ілюструю подію.

Загалом приємно констатувати що подія відбулася і проект Ярек-Фото мав прямий стосунок до організації цього дійства. Для нас це велетенський досвід у сфері репрезентування фотографів як авторів. Сподіваюся що згодом таки напишу пост на тему навіщо фотографам виставки і що від них очікувати. А наразі виставка Миколи Козлова буде ще місяць експонуватися в міському історико-етнографічному музеї «Бойківщина», а далі вирушатиме в інші міста.

Ярослав БАРАН

Фото: Сергій ГЛОТОВ

Фотовиставка Миколи Козлова у дворику музею “Бойківщина”

 

Автор з Миколою Козловим під час відкриття фотовиставки

 

Друзі: Ярослав Баран, Наталія Голяк, Ігор Мелех, Микола Козлов – під час першої презентації.

 

Виступ Віктора Винника (група МЕРІ) на відкритті фотовиставки Миколи Козлова

 

Ваш покірний слуга у ролі експоната фотовиставки та виконанні Миколи Козлова

Додати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *