Zenit М і Yongnuo YN450 – дві контраверсійні фотоновинки 2018 року

Це той випадок коли змовчати просто важко. Уже 2018 рік наближається під завершення, отож якихось революційних новинок, які б сколихнули світ очевидно не буде, бо вони уже сталися. Усе що можна і не можна було показано на Photokina ну за винятком декількох прем’єр які відбулися поза нею. Тому загальну картину року можна уже малювати. Я не любитель писати про те чого не бачив і де не був. Та все ж про ці дві моделі змовчати важко. По-переш це російський цифровий  Zenit М, який власне був представлений на Photokina. А його опонентом має стати камера Yongnuo YN450, яка наразі ще не представлена але анонсована і блукає поверхневою інформацією в мережі.

Так от Zenit М і Yongnuo YN450 викликає у фотографів посмішку, а в деяких сарказм, адже навіть не тримавши моделі в руках припущення щодо обох камер комедійне. З одного боку Зеніт і цифра – уже само по собі дивно звучить, ну і китайський бренд Yongnuo особливо не викликає довіри в плані чогось серйознішого як простенький об’єктив чи фотоспалах. А тут ціла камера. Тому давайте спробуємо трошки детальніше розібратися чи здивують ці два виробники фотосвіт.

Zenit М

Щодо Zenit М, його в реаліях можна було потримати і протестувати в Кьольні на виставці, тож є багато вражень, які як не дивно або саркастичні або сатиричні. Що собою являє цей девайс? Спробую для початку без емоцій розповісти про сухі технічні дані. Це повно кадровий фотоапарат з CMOS-матрицею на 24 мега пікселі. Тут є можливість зйомки відео з розширенням 1080P (Full HD) 25 кадрів в секунду. Відсутній автофокус. Байонет Leica-М. Об’єктив Зенітар f/1.0, 35мм.  Вага камери 680 грам.

Ну а тепер трохи емоцій. Що це таке? Це мабуть ракетоносій «Союз», чи «Ангара», чи може невдала спроба імпортозаміщення в середині Росії. Та все ж бачу що саркастичні і сатиричні відгуки оглядачів є не безпідставними. Почнемо з дизайну, який спертий з тої ж Leica. І що найпарадоксальніше російські оглядачі передають цей факт як велике досягнення. Далі 24 мега пікселі – нічого особливо на сьогодні, проте можливість зйомки аж з розширенням 1080P (Full HD) і 25 кадрів в секунду – астрономічне досягнення. А мало не забув. Вірніше не я забув, а російські розробники забули туди втулити автофокус. На вулиці 2018 рік але «ми такі профі що автофокуса нам не треба». І усе це «достоїнство» буде коштувати 5500 євро. Одним словом  – «капець». Як їхні ракети ще досі літають?

Та будемо справедливі. Невже так все «добре». Справді можливо сильною стороною (швидше рятівною чи оправдальною) може слугувати об’єктив зі зручною фокусною відстанню Зенітар f/1.0, 35мм. Але і тут беруть сумніви, бо не попробував – не оціниш.

Yongnuo YN450

Тепер до протилежного конкурента.  Для тих хто не знає що таке Yongnuo коротко розповім що це китайський виробник бюджетних фото аксесуарів та оптики, яка серед подібних таки вирізняється кращою якістю і зручною ціновою політикою. Та все ж почути що цей бренд планує випускати фотокамери – було якось кумедно.

Ну і для початку також сухі технічні дані, які на сьогодні є уже доступними. Нова камера буде працювати на операційній системі Android 7.1. Вона буде оснащена 16 мегапіксельною матрицею. Буде мати можливість зйомки відео у розгортці 4К, правда лишень з частотою кадрів 30 кадрів в секунду. А от фото можна буде знімати і у RAW-форматі. Для управління є великий сенсорний дисплей. Наразі байонет буде кеноновський EF-S, хоча з інших чуток будуть камери випускатися під різні байонети.

Так от що ми на виході отримуємо. Без сумніву це беззеркальна камера, яка по стандартах ближча до фото ніж опонент. Хоча з іншої сторони це такий собі вінегрет між телефоном і беззеркальною камерою. Про телефонні прибамбаси свідчить операційна система, можливо GPS. Не здивуюся якщо там буде GPRS. Судячи з інформації дана камера мала б позиціюватися як бюджетна цифрова беззеркалка з можливістю змінної оптики. І насправді цей проект з точки зору маркетингу є більш реалістичний ніж російські винаходи. А чому б і ні зліпити добре прокачану і розкручену операційку з розширеними фото функціями. Така собі нова ніша у середовищі беззеркалок. Проте висновки робити рано. Слід очікувати на перші враження від тестів. Ну і зрештою якщо Китайці за хочуть з росіянами пограти в конкур на найкращу клоунаду, вони здатні неприємно вразити вартістю. Та поживемо і побачимо адже до прем’єрного 2019 року не так далеко.

Післяслово

Як бачимо 2018 рік зумів привернути увагу до другорядних виробників. Zenit М і Yongnuo YN450: одні насмішили, інші заінтригували. Що в кінцевому результаті вийде побачимо незабаром. Сподіваюся рано чи пізно, але одне і друге творіння колись таки потрапить на тест до нашого проекту.

 

Додати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *