Чи вірне твердження: “Для фото тільки MAC”

З таким твердження зустрівся вперше ще на початку 2000 років коли вступаючи в царину PR довелося мати справу з одним дизайнером. Він стверджував, що для графіки підійде тільки продукція Apple, а все решту це повна фігня. Пройшли роки і ось чую ту саму тезу від деяких фотографів мовляв для корекції фото підійдуть лишень комп’ютери вищезгаданого виробника. І відверто скажу навіть тоді я уже міг розпочати свою фото діяльність, проте усі ці страшилки відлякували адже доведеться витратити здоровенну суму грошей на обладнання, а їх немає. І що робити в такій ситуації, та й взагалі чи вірне таке твердження?

Як розумієте далі буде банальна філософія, проте давно хотілося б поділитися своїми думками стосовно даної тематики, оскільки переконаний, що при неправильному трактуванні даного твердження багато майбутніх талановитих фотографів так ними і не стануть.  Тому декілька думок, які можете поділяти не поділяти і маєте можливість свою позицію висловити у відгуках.

Звідкіля ростуть ноги

До речі розуміння звідкіля ноги ростуть у цього твердження прийшло абсолютно не зі сфери дизайну чи фотографії, а зі сфери звукозапису. Одразу скажу, що я усе життя працюю на PC-сумісних машинах і довгий час взагалі не мав і не хотів мати уявлення про продукцію компанії Apple. Та сталось так що один з моїх знайомих музикантів придбав на домашню студію саме МАС (надалі так умовно будемо називати усю комп’ютерну продукцію компанії Apple) тож вперше довелося з-за його плеча побачити що це і як воно працює. Далі через декілька років, мене як знавця програми Pro Tools (думаю не варто пояснювати що це, оскільки фотографам це точно в практиці не пригодиться) мене запросили у Київ на одну зі студій звукозапису для проведення декількох масте класів, а також допомогти розібрати обладнання, оскільки студія збиралася переїжджати. Ось тут мав вдруге можливість ознайомитися не лишень з комп’ютерами але й з ноутбуками компанії Apple. Ну і третій раз зіткнувся з продукцією даної фірми коли одна з програмістів попросила їй допомогти підібрати ноутбук саме виробництва Стіва Джобса. Тож довелося вникнути в технічні нюанси і відповідно прийшло розуміння звідкіля таке твердження з’явилося в середовищі фотографів, дизайнерів і навіть музикантів.

Висновки стосовно МАС

Насамперед коли довелося аналізувати лінійку Aplle здивував перший момент – відсутність бюджетних пропозицій. Ну по мірках США можливо це були бюджетні моделі, проте по мірка світу комплектуючі компів лише топові: найкращі процесора, найбільше оперативки і найпотужніша відео карта і звісно монітори вищого дивізіону. А тепер згадаймо публікацію «Обираємо комп’ютерний монітор для фотографа» де власне намагався збагнути ідеальні характеристики  моніторів для корекції фото. Так от ті моделі компанії Aplle, які потрапляли мені до рук, усі мали високу роздільну здатність і матриці типу IPS. Я не зустрічав ні TN-матриць ні якихось інших. Діагоналі в комп’ютерах від 22 дюймів і вище але аж ніяк не нижче. Так, в ноутах було розчарування з їх 15 – дюймовими моніторами, проте якість зображення нівелювала  усі недоліки. Тому висновок: твердження, яке є у заголовку публікації з одного боку є правильним, оскільки який би ви не придбали МАС – з його топовою начинкою ви отримаєте усі необхідні для фотографа характеристики. Тобто не промахнетесь.

Враховуючи вищевикладені аргументи варто зазначити, що МАСи набагато стабільніші та витриваліші у роботі з мультимедійним контентом, чим і заслужили собі славу королів мультимедіа.

Протилежна сторона твердження

А тепер поговоримо про протилежну сторону даного твердження «для фото тільки МАС», і головне про що воно замовчує. А саме, що для фотографа також цілком реально зібрати і достойну машину на платформі РС-сумісних компів. Будемо відверті – потужність машин для обробки фото відіграє аж не таку важливу роль як власне якість монітора, на якому будемо дивитися, споглядати на нашу роботу а відтак приймати правильне рішення щодо потреб корекції. Відповідно ми отримуємо певний коридор щодо економії на потужності неважливих елементів. І ця машина буде по вартості інколи навіть суттєво дешевшою при тій же ж  працездатності і якості роботи. Єдине що може вас тут розчарувати так це сам процес збирання машини і підбору запчастин, оскільки добре доведеться подумати з яких саме деталей має складатися ваша майбутня робоча конячка. Тобто щоб завести коня, доведеться володіти певними технічними навиками. На щастя сьогодні ринок пропонує величезну кількість різних комплектуючих і найголовніше якісних моніторів для графічних робіт так що вибрати є з чого, виходячи з потреб та бюджету. Чого не скажеш про МАС: тут отримуємо все і одразу.

Висновок

Як бачимо твердження «Тільки МАС» – досить таке спірне. Справді воно не є помилковим, проте і не категоричним. Звісно якщо у вас продукція Apple – ви везунчик.  У вашій ситуації бюджет дав змогу уникнути проблем технічного підбору, одразу з порогу отримавши хорошу техніку для роботи з фото. Проте якщо ви володар РС-сумісної якісної графічної машини – ви теж везунчик, оскільки зекономили і маєте хорошу робочу конячку. Тому якщо маєте змогу придбати МАС – робіть це і не пошкодуєте. А з іншого боку якщо не маєте змоги придбати МАС – не впадайте у відчай. Завжди можна зібрати робочу платформу на РС-сумісних компах і продукувати аналогічно якісні фото. Але найголовніше не це. Найголовніше креатив і хороший кадр. Без них жоден з комп’ютерів нездатний створити черговий фотографічний шедевр. Отож вам усім креативу, а час усе розставить по своїх місцях.

Додати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *