Фотоспалах – хроніка термінових пошуків

У попередній публікації про фотоспалах розповідав про той критичний момент, до якого дійшов мій штатний фотоспалах. Тож виникла нагальна потреба у придбані замінника, оскільки невідомо скільки ще пропрацює мій Yongnou YN-468 II. Тому волею неволею приступив до вибору наступника, про що власне хочу поділитися у цій публікації. Зокрема розповім якими критеріями керувався при виборі, то ж сподіваюся ці роздуми стануть в нагоді тим, хто планує придбати перший свій над камерний фотоспалах.

Фотоспалах – перші критерії вибору

І так першими критеріями вибору стали «фірма» чи «не фірма». Ці терміни тотожні поняттям «дорогий» чи «бюджетний». Скажу так: враховуючи попередній досвід роботи з фотоспалахами та обставини вирішую віддати перевагу таки бюджетним версіям, оскільки саме бюджет наразі невеликий можу виділити під цю справу. Також знаючи поведінку бюджетних девайсів, чітко розумію що від них очікувати. А знову ж очікування цілком задовольняють наразі мої в основному репортерські потреби.

Фотоспалах – бажані вимоги до наступної моделі

А дали на мене очікував приємно-неприємний сюрприз. Якраз приступив до вибору конкретної моделі і виявилось, що ситуація на ринку бюджетних фотоспалахів кардинально змінилася. Якщо ще три роки тому серед бюджетних спалахів був і не такий великий вибір моделей, то цього року він зріс втричі. На ринку з’явилося море копій. Також мій старий знайомий Yongnou пропонує нові моделі, яких в рази більше. Отож перед тим як приступити до конкретної моделі вирішив сформулювати основні вимоги щодо мого наступного фотоспалаху, враховуючи свій творчий досвід, свої потреби та досвід експлуатації подібних спалахів.

  • Насамперед хотілося б щоб ведуче число було вище ніж у мого попереднього фотоспалаху. (Що таке «ведуче число» читайте тут.). А я нагадаю що воно становило 33м.
  • По – друге: однозначно буду прискіпливо ставитися до батарейного блоку, і особливо до якості кришки, яка якраз у моїй попередній моделі виявилась слабким місцем.
  • По – третє: мабуть наразі наявність E-TTL таки важлива. Хоча сподіваюся що третій спалах уже буде мануальним. Та на даному етапі ще не відмовлюся від автоматичних опцій.
  • По-четверте: обов’язкова наявність підсвідки автофокуса. З досвіду така опція дуже є помічною у темну пору року. І саме відмова підсвідки автофокусу стала ще одним аргументом в термінових пошуках фотоспалаху.
  • По-п’яте: обов’язкова наявність дисплею з чітким виводом інформації і обов’язковою підсвідкою. Враховуючи той факт, що з фотоспалахом доведеться мати справу у темну пору, ця вимога є надзвичайно актуальною. В моєму попередньому спалаху була підсвітка, а ось вивід інформації був неваженький.
  • По-шосте: хотілося б уже мати певні опції з синхронізації, хоча дана вимога не критична. Річ у тім, що зі світлом працюю давно і не є прихильником саме імпульсного світла, та все ж попробувати проекспериментувати в студійних умовах не відмовлюся.
  • По-сьоме: фотоспалах має бути за прийнятну вартість в межах можливого бюджету. Звісно дана вимога чисто народна «мати все і на халяву», та все ж людські вічні потреби є рушієм економіки, тому будемо старатися шукати як найприйнятнішу вартість.

Одним словом мені фотоспалах потрібний виключно для хронікальних і репортажних зйомок. До речі щодо швидкості перезарядки, я свідомо не включив у перелік вимог, оскільки розумію що у бюджетних спалахів це поняття відносне. Отож приступаю до пошуків.

Фотоспалах – пошуки та вибір

Пошуки звісно роблю на перевірених ресурсах і врешті на відомому китайському сайті зупиняюся на трьох моделях, які в тій чи іншій мірі можуть мене задовільнити. Знайомтесь:

Yongnuo YN 565EX II C

Triopo TR-586EX

MeiKe МК 950

 

Дані моделі мають багато спільного, проте і є суттєві відмінності. Ну зі спільних рис: підтримка TTL, достатньо високе ведуче число, гнучкість голови, здатність до синхронізації, підсвітка автофокусу. Ну далі сильно в технічні характеристик вдаватися не буду, оскільки мета у мене звісно вибрати, а не порівнювати. Тому скажу одразу що при знайомстві з відгуками і характеристиками, одразу в аутсайдери відійшов спалах Yongnuo YN 565EX II C. Його підвела вартість і підтвердження моїх упереджень: кришка батарейного відсіку на усіх Yongnuo  є суттєвим слабким місцем. Власне якщо брати даний вузол він найнадійніший в Triopo.

Далі були важкі муки вибору, оскільки Triopo і MeiKe цілком достойні суперники. У них дуже багато спільного як технічно так і по вартості. Та все ж у моїй ситуації щодо вибору зіграв один невеликий нюанс: а саме наявність підсвідки. Для мене дана характеристика є критичною, оскільки маю проблеми з зором, то ж підсвідка суттєво впливає на комфорт користування. Так в Triopo я точно знаю, що є яскрава підсвідка + великий дисплей, то в MeiKe так і не вдалося довідатися чи є там така опція. Тому вибір пав саме на Triopo TR-586EX. Єдине, за чим жалкую в моделі MeiKe МК 950, так це за індикатором рівня заряду батареї. Та все ж вибір зроблено і уже через декілька тижнів очікуйте на огляд даного девайса. А на мене у ці дні важкого очікування ждуть пошуки правоти свого вибору.

Висновок

Як бачимо, вибір конкретної моделі фотоспалаху в ідеальному випадку залежить від багатьох факторів. Це і завдання, для яких вона вам потрібна, це і обставини, і звісно бюджет. І я переконаний, що коли перед вами постане питання придбання фотоспалаху, у вас уже будуть відомими ці три моменти. Далі головне не поспішати і уважно ознайомитися з максимумом варіантів, які пропонує ринок. Також обов’язково читаємо відгуки та дивимось огляди. І лишень після цього робимо вибір. А далі буде усе просто: все одно будемо шукати максимум перевагу у тому що придбали. Але це вже інша історія.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *