Карти пам’яті – питання другої черги (частина перша)

І знову той момент коли тему для публікації додали читачі в одному з коментарів. Відверто дивно що досі ми цієї теми не торкалися. Отож далі йтиметься про карти пам’яті. Перша публікація про карти пам’яті буде не про першочергові питання на кшталт «як обирати карти пам’яті», а про питання другої черги, які з’являться у вас одразу після певного періоду експлуатації

Насправді для нас фотографів вибір карт пам’яті  давно визначено в інструкціях до камер. Тобто який стандарт наша камера підтримує і яка швидкість у карти має бути мінімально рекомендованою. Та все ж в процесі експлуатації розумієш що багато питань залишилося поза увагою. Отож давайте їх сформулюємо і спробуємо дати відповідь на них.

 1. Що краще: видаляти дані з карт чи форматувати
 2. Де краще видаляти дані з карти пам’яті: на камері чи на комп’ютері
 3. Як краще скидати дані: через кардрідер чи через шнур
 4. Які карти кращі CF чи SD
 5. Чи можна і варто використовувати microSD через адаптер
 6. Чи можна якось обійти CF через його дороговизну
 7. Яку тактику краще застосовувати: одна об’ємна карта чи декілька менш об’ємних
 8. Чи можна і варто купувати карти б у

Карти пам’яті: видаляти дані чи форматувати карту.

Ось така легенда рано чи пізно дістанеться і до вас. Адже все просто: форматнув карту в фотоапараті і маєш чистий спокій: новий свіжий простір і найголовніше процес видаляння пройшов дуже швидко. Але є й інший спосіб видалення: через меню фотоапарата чи в провіднику на комп’ютері. Два варіанти збивають з пантелику. Подейкують, що при частому форматуванні карта швидше зношується. Отож що краще і в якій ситуації варто застосовувати одне та інше.

Довго довелося блукати по форумах, де однозначної відповіді так і не отримав: думки розділилися 50 на 50. Тоді пошуки продовжив по публікаціях. І ось випадково натрапив на поради одного фахівця, який є працівником провідного бренду-виробника карт пам’яті. Ось що він рекомендує. По-перше ніколи не видаляти дані на камері. Камера добре знімає, проте як вона працює з операціями видалення – дуже спірне питання. По-друге, після кожної зйомки обов’язково проведіть форматування карти камери, і не де небудь, а на камері якою будете знімати далі. Варто пам’ятати що кожен виробник має свій алгоритм форматування, тому знімати збираємось на Canon – форматуємо на Canon.

Судячи з таких тверджень форматування аж ніяк не шкодить картам пам’яті, і відтак це єдиний найзручніший і безпечний спосіб швидкого видалення даних безпосередньо на фотоапараті.

Карти пам’яті: де краще видаляти дані – на камері чи на комп’ютері?

Знову ж тут відповідь з мережі є очевидною, про що ми розповідали в попередньому пункті: видаляти дані карти пам’яті краще на комп’ютері (через кардрідер або через з’єднання через USB) оскільки комп’ютер якнайкраще вміє це робити. Загалом фахівці радять, якщо в процесі зйомки у вас завершується вільне місце на карті, не варто видаляти фото з допомогою камери заради економії місця, а краще вставити нову карту і продовжувати фотографування. І це десь доповнює ще одну рекомендацію ніколи не заповнювати карту пам’яті повністю.

Карти пам’яті: як краще скидати дані на комп’ютер – через кабель чи через картріддер.

Взагалі дане питання виникло на власному досвіді, який нажаль був не дуже вдалим. Одного разу камера перестала бачити карту пам’яті. І традиційно це сталося у найвідповідальніший момент під час кульмінації зйомок. Інші карти також перестали бути доступні. Так от згодом після ремонту в сервісі виявилася така історія, що в процесі експлуатації від однієї із карт відламався кусочок кутника і застряв між контактами. Інша карта просто вдавила цей кусочок між контактами виївши з ладу картрідер фотоапарата. І як виявилося такі ситуації непоодинокі. Тому бувалі фотографи взагалі перестають витягувати карту пам’яті з камери а усі маніпуляції здійснюють виключно через USB кабель. Чи врятує такий прийом наші карти пам’яті і картдрідери камер?

Проте судячи з відгуків на форумах та публікацій однозначної відповіді на це питання не існує. Усі фотографи поділилися на тих хто за кардрідер і на тих хто за кабель USB. І вибір робити кожному індивідуально. Лишень приведу декілька аргументів стосовно одного і іншого варіанту, а вибір робити вам.

Кардридер – ЗА

 • Возити менше запчастин, адже кабель не потрібний
 • При частому використанні кабелю також може розбовтатися гніздо в камері
 • Перекидка здійснюється швидше
 • Наявність картрідерів у ноутбуках також спрощує процес перекидання.

Кабель USB – ЗА

 • Можливе виведення з ладу слоту для карти пам’яті на камері через поломку карти
 • Ремонт слоту для карт пам’яті вимагатиме заміни материнської плати, а це половина вартості компа.
 • Заміна кабелю врази дешевша.

Карти памяті: післяслово до першої частини

Проте варто звернути увагу що сьогодні на нових камерах існує й третій спосіб – перекидання даних з допомогою wifi. Ну про його недоліки та переваги розповімо в окремих постах. Наразі ж хотілося б констатувати що виникнення легенд та запитання другої черги напряму залежать від першочергових запитань. Скажімо поломка карти пов’язана безпосередня з тим як ми обирали карту пам’яті, а також з тим як ми експлуатуємо її. Тому наступною серією публікацій про карти пам’яті мабуть будуть першочергові питання. Та все ж тема не закрита, отож наступна частина у великій мірі буде присвячена картам типу CF і ми поговоримо про те чим цей стандарт відрізняється від SD, чи можна його обійти з допомогою SD, а також поговоримо про microSD і чи варто їх застосовувати в сучасних камерах. Отож до наступної публікації.

Додати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *