Карти пам’яті з перехідником чи без (частина друга)

Продовжуючи тему карт пам’яті, згадалася історія придбання своєї наступної камери. І о лихо у ній кардрідер виявився не на звичні карти типу SD, а великі карти CF. Історично останні з’явилися раніше і досі є активними носіями пам’яті для багатьох моделей камер. Проте вони не в змозі конкурувати з SD за популярністю та розповсюдженням. Так от отримавши на руки новий фотоапарат постало питання де роздобути карту пам’яті типу CF. Коли обзавівся інформацією, зрозумів що вони врази дорожчі від популярного конкурента. То як же ж бути. Логіка підказала, що варто шукати перехідник з SD на CF. У першому ж фірмовому магазині очікувало розчарування: фаховий продавець консультант переконував мене що в природі такі не існують. Зрештою ми заключили парі, що якщо я віднайду подібний перехідник отримаю знижку у цьому магазині.

Чим завершилася дана історія розповім згодом. Проте зазначу що за місяць я уже тримав подібний перехідник у руках. Тож стало зрозуміло що без перехідників у певних випадках використання карт пам’яті нам не обійтися. Тому далі буду говорити про особливості експлуатації карт пам’яті з перехідниками ну і про нюанси пов’язані з цим.

Карти пам’яті – випадки використання перехідників

Загалом у нашій фотографічній справі є два випадки, коли доводиться шукати перехідники. Перший випадок, я вже описав у вступній частині, коли у вас камера розрахована на дорогі і не дуже розповсюджені карти.

А ось другий випадок значно поширеніший коли вам необхідно отримати універсальність у скиданні інформації скажімо на планшети чи телефон зі застосуванням micro SD карт. В такому випадку також не обійтися без перехідника-адаптера.

І чесно кажучи саме на цьому етапі почало виникати багато запитань: чи варто так робити, чи є якісь застереження у використання перехідників в дзеркальних та інших фотокамерах. І породжені ці запитання були великою кількістю недомовок збоку продавців-консультантів, та породжених на форумах легенд. Отож спробуємо пролити світло на цю тему.

Карти пам’яті через перехідник – головні побоювання щодо їх застосування

Одразу скажу досі не знайшов фахової відповіді чи «варто використовувати перехідники», або навпаки «ні в якому разі не варто використовувати перехідники». Тому ділюся своїми міркуваннями та досвідом з практик, щоб якось зрозуміти куди рухатися. Зазначу що остаточної відповіді і тверджень у мене також немає. Та все ж розпочнемо з побоювань. Наразі їх я згрупував у три варіант, які найчастіше можна зустріти на форумах

  • Перше і одне з найпоширеніших побоювань, яка має під собою певну правдиву підоснову є той «негативний» факт, що в контактному ланцюжку з’являється ще додаткова зайва пара контактів. А це мовляв збільшує ймовірність появи помилок та технічних пошкоджень. До речі стосується дане побоювання обох випадків застосування перехідників.
  • Наступне побоювання полягає у тому що при використанні перехідників суттєво паде швидкість передачі даних. І якщо для фотозйомки це не так суттєво, то для відеозйомки є критичним.
  • І третє побоювання полягає в тому, що перехідники в більшості випадків по габаритах є трошки більшими за оригінали і це негативно впливає на гніздо карти у фотоапараті, що призводить до його розбивання і т. д.

Перехідники карт пам’яті – аргументи за

Ну раз їх уже придумано, очевидно якась суспільна користь таки у цьому була. Отож попробую поділитися своїми міркуваннями стосовно побоювань і зрештою поділитися досвідом експлуатації подібних аксесуарів.

Щодо першого побоювання. Справді зайва контактна група це уже мінус  і додатковий опір в процесі обміну даних. Кажуть особливо це небезпечно, коли контакти є не якісними. Та все ж як на мене тут можна трошки знизити ймовірність появи негативних явищ, скажімо уникаючи частих уставлянь і виймань карт пам’яті з перехідника. Відтак менший знос і уся схема довше зберігається працездатною. Хоча можливо тут губиться і сама логіка портативності у випадку з micro SD, та все ж у випадку з CF цілком оправдана.

Щодо падіння швидкості, теж питання спірне. Звісно наявність додаткової пари контактів впливає на швидкість, але чи так критично як розповідають? Нещодавно натрапив на результати синтетичних тестів використання micro SD через адаптер, і вони були позитивно шокуючі. Падіння швидкості фіксувалося на дуже незначні відсотки чи навіть долі відсотка. Тому як на мене проблема перебільшена. Також при аналізі багатьох випадків сповільнення а то і зависання карт через перехідники виявилось що причина у неякісному кардрідері або інших моментах не пов’язаних з функціонуванням перехідника.

Ну і третє побоювання щодо габаритів. Справді під час використання  SD карт в перехіднику на CF дещо карточка «роздувається» по боках. Викликано це особливістю конструкції: товщина металевих боковин перехідника виконана з критичною товщиною щоб забезпечити жорсткість конструкції. Проте вона завелика щоб комфортно помістити материнську карту. Та все ж в процесі експлуатації з цим проблем абсолютно не виникало. Так конструкція заходить в гніздо трошки тугіше, проте легко звідтіля демонтується.

Загалом зв’язку «Карта SD в перехіднику на CF», використовую понад 2 роки. Взагалі SD-карта на 16 гГб 8 класу не дуже поступалася по швидкості звичним CF. Можливо хіба що під час відеозйомки довжина максимального відеофрагмента була коротшою на 10-20%. Проте карту пам’яті з перехідника я практично не виймаю.

Карти пам’яті з  перехідником – висновок

Ну робити висновок зарано. Я досі остаточно не маю чітких аргументів за і проти. Та все ж практика використання перехідника з SD на CF дала можливість суттєво зекономити і зрозуміти що на такі страшні проблеми, як їх намагаються змалювати. Наразі придбано другий перехідник до нової SD карти. Я добре розумію, що коли доведеться змінювати камеру, така зв’язка є більш універсальною і дасть змогу її використовувати з перехідником чи без нього на будь-якій новій моделі. Отож якщо у вас є досвід у експлуатації карт пам’яті з перехідниками буду радий почитати про це в коментарях до публікації.

P.S.

І знижку в магазині таки я отримав 🙂

4 коментарі

  1. Андрій Довгий 03.02.2019 Відповідь
    • Yaroslav BaranAuthor 03.02.2019 Відповідь
  2. Ілона 04.03.2019 Відповідь
    • Yaroslav BaranAuthor 04.03.2019 Відповідь

Додати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *