Мороз для фото не проблема?

Як ми довго очікували на цю зиму. Нарешті сніг і нарешті можна пофотографувати  в нових природних декораціях. Як це зробити ми уже писали у двох публікаціях на нашому сайті: «Фотографуємо взимку – порція порад». І у цих бажаннях творити зимову фотографію  у нас би немало виникати жодних пересторог. Скажімо навіть сильний мороз не мав би стати нам на перешкоді. Ну десь про це ми писали що бажано камеру експлуатувати при температурі не нижчій ніж мінус 15 градусів. Така інформація була отримати з досвіду багатьох фотографів. Та знову ж фотографи люди творчі і часто заходять за межі, тому цікаво, а які температурні характеристики у свої апарати закладають виробники і чи мороз для фото справді проблема.

Мороз для фото – трохи фактів

Нещодавно спілкуючись з фотографом Миколою Козловим ми задалися таким питанням. Напевно чим професійніший фотоапарат, тим ширші мали б бути ці показники. Ну що ж ми вирішили зробити невеликий екскурс по інструкціях, до якого запрошуємо і вас.

Отож нашу мандрівку розпочинаємо з уже звичного нам Canon, отож до вашої уваги короткий витяг температурних можливостей дзеркальних камер.

Модель Діапазон робочих температур
Canon EOS 7D 0° – +40°
Canon EOS 6D mark 2 0° – +40°
Canon EOS 1D mark 3 0° – +45°
Canon EOS 6D mark 2 0° – +40°
Canon EOS 80D 0° – +40°
Canon EOS 1Dх mark 3 0° – +45°

Вас не дивують показники? Та про це трошки далі. Цікаво, яка ситуація в популярних камер інших виробників.

Модель  Діапазон робочих температур
Sony A 6300 Робоча температура 0° – +40°

Температура зберігання -20° – +60°

Sony A 7R m4 Робоча температура 0° – +40°

Температура зберігання -20° – +55°

Lumix GH5 -10° – +40°

Мороз для фото – аналіз

Буквально нещодавно довелося робити фотосесію в зимових Карпатах коли за бортом було -5 градусів. І чесно, навіть не підозрював що виробники більшості «професійних» камер вважають таку температуру екстремальною, і мороз для фото тут є екстремальною умовою. І відверто дуже дивною виглядає картина потенційних користувачів цих камер. Якщо спиратися на ось цю невеличку вибірку складається враження що професійний фотограф це людина, яка у більшості своїх випадків працює у дуже комфортних умовах. Та коли за вікном розпочинається заметіль в таких умовах немає місця фотографії апріорі, уже не кажучи про професійну фотографію. Очевидно «профі» мають проживати у помірному кліматі, або в Африці, бо якраз там з температурним режимом все ок. Ну а володарі флагманських моделей навіть можуть ходити зі своїми улюбленими камерами у легку баню.

І така тенденція витримана у більшості виробників. Очевидно цей обмежувальний коридор від 0 до 40 градусів – такий собі стандарт, який як на мене аж ніяк не сприяє розвитку професійності у їх власників. Тут за бортом залишаються репортажні фотографи. Скажімо та ж легендарна репортажна камера Canon EOS 7D. Яка вона в дупу репортажна, якщо при легенькому морозі це не її уже умови експлуатації. А якраз усі цікаві політичні події, які претендують найчастіше бути героями її кадрів відбуваються з листопада по березень.

Мороз для фото – висновки

Персонально мене цей невеличкий температурний аналіз відверто завів у глухий кут розуміння філософії професійних камер. Будемо відверті камери Canon I Sony однозначно з дідом морозом не потоваришують. Cenon серед змерзлюхів взагалі є лідером. Він таки прихильник баньки. Єдиний з цього невеликого переліку достойний звання температурного «профі» очевидно Lumix GH5. Мінус 10 градусів – відверто це вже щось. І так таки хотілося вірити що помиляюся і така обмежувально-температурна тенденція притаманна виключно окремим моделям. Та навіть цей невеликий перелік дає підстави говорити про тенденцію. Взагалі якщо ваша камера має більш достойніші показники у сторону морозів  – поділіться в відгуках, і будемо дуже вдячні за досвід.

Ну це так на папері. А в реальності бувалі фотографи кажуть що працездатність тих же Canon доведена при – 15 градусів. Та знову ж така розбіжність породжує протиріччя. На папері – означає дотримання гарантійних зобов’язання, поза папером у мороз – втрата гарантії і лотерея: виживе, не виживе. Отож висновок невтішний: допоки на вулиці зима, сніжок нам або забувати про фотографію, або не висовувати носа зі студії на вулиці. Принаймні так вважають виробники професійної фототехніки.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *