Оптика Sigma – враження через рік користування

Давно планував поділитися своїми цілком суб’єктивними враженнями стосовно оптики і оптичних приладів Sigma. Так сталося що у нашому арсеналі уже є два об’єктиви цього виробника. Один телеоб’єктив 70-300 мм. F/4.5-5.6 бюджетного сегменту, а також об’єктив 24-70mm F/2.8 топового класу серії EX. Також у користуванні був у нас телеоб’єктив Sigma 70-200мм F/2.8 топової серії EX. Тобто завдяки такому різноманіттю технічних характеристик уже можна робити певні загальні висновки щодо оптичні прилади Sigma. Отож  говоримо про Sigma – враження.

Sigma: враження загальні

Персонально мене у оптичних приладах Sigma підкупив той факт що перед вами уже не звичний Canon. Тобто особливо перший екземпляр обіцяє вам цілком нові відчуття як у роботі так і в картинці. Незвичність тут проявляється у багатьох моментах: починаючи від конструкції та покриття корпусу і завершуючи будовою передніх лінз та крутилок. Це явно не Canon і тут вам доведеться у певній мірі перезвикати до роботи з такими об’єктивами. Добре це чи погано вирішувати Вам. Скажу лишень що у моїй практиці даний факт проблем не викликав. Якщо знову ж порівнювати його з об’єктивами того ж Canon то оптика Sigma виглядає цілком достойно на її фоні без люфта в сторону бюджетності чи якості. Насправді з новішою серією Art не мав справи, але судячи по картинках там загальна тенденція зберігається.

Одним словом, якщо вам вперше потрапить до рук об’єктив Sigma – однозначно не будете розчаровані, ви відчуєте в руках вагу якісного хорошого приладу, який очевидно обіцяє дуже багато.

Sigma: враження негативні

Розпочинаю з негативних вражень, оскільки як на мене вони за значенням менш важливі ніж позитивні, отож останні залишаю на фінал. Одразу скажу у роботі об’єктиви Sigma достатньо примхливі. Якщо ви новачок, порція розчарувань вам гарантована. Дана примхливість полягає у не завжди адекватному фокусуванню. На початках можуть виникати затримки з крутінням трансфокатора, який незвичний і ширина кілець налаштуваннь по пріоритетності тут також є дещо дивною.

Технічно може розчарувати і двигун фокусування. Скажімо в серії EX є уже вмонтований двигун HSM, який нібито мав стати конкурентом USM. Та на практиці він повільніший і значно крикливіший.

Та насправді чи це є проблема. З практикою рука звикає до незвичності управління, можна також приноровитися і до специфічного автофокусу ну і крик двигуна насправді не такий вже критичний, як описують деякі блогери.

Sigma: враження позитивні

Як на мене вражень тут значно більше ніж недоліків. Особливою перевагою є якість картинки яку отримуєте на виході. Знову ж повторюся: вона не кенонівська чи ніконівська, вона особлива сігмовська. Вирізняється мабуть у першу чергу схильністю до теплих кольорів спектру. І це незалежно чи в бюджетній чи в топовій оптиці. Особливо такий момент є помічним для любителів фотографування природи та пейзажів. Тут передача зеленого кольору буде вирізнятися більшою натуральністю спектру. Ну про те що робити з зеленкою в кадрі – уже розповідали раніше. Так от саме ці об’єктиви частково вирішують подібні проблеми що призводить до меншого втручання у фотографію на постобробці. Загалом скло цікаве і придатне для широкого спектру застосування.

Якщо говорити про інші дрібниці у об’єктивах Sigma підкуповує комплектація: об’єктиви у більшості випадків йдуть в комплекті з футлярем та блендами. Також я ще не зустрічав моделей Sigma з пластиковими байонетами. Навіть на бюджетних версіях байонет завжди металевий. Загалом об’єктиви зібрані достатньо якісно і в руках ви не будете відчувати дешевизну неякісного пластику.

Враження у порівнянні з іншими виробниками

А тут в дію вступають уже правила чистого маркетингу. Ну мали ж виробники об’єктивів Sigma знайти свою нішу на ринку. Так от вони її знайшли: варто констатувати що топові версії об’єктивів по ціні є нижчими від скажімо тих же Canon чи Tamron. При цьому по якості часто не уступають конкурентами, а іноді навпаки додають особливих переваг.

Sigma: бюджет – топ

Звісно тут є свої відмінності, які на початках навіть дещо вводять в оману. Коли користуєшся бюджетною оптикою, вона просто вражає і складається враження, що вона така як топове скло. Та все ж під час нещодавніх полювань на місяць стало очевидно що відмінність між бюджетними і топовими об’єктивами криється на оптичному рівні. Досягнути чіткості у астрофотографії з бюджетним склом було вкрай складно. Рівень його замиленості куди вища ніж у топових представників. Та знову ж така відмінність помітна на дуже дрібних деталях при багатократному збільшенні, тож для більшості задач бюджетна оптика цілком придатна.

Sigma – враження підсумкові

Коли говоримо про Sigma у мене складаються уже цілком конкретні враження: якісний достойний конкурент на ринку оптики, який може стати як замінником так і повноцінним доповненням вашого арсеналу оптики. Оптика Sigma особлива, нестандартна і це є її однією з переваг, що дає нам користувачам ширший вибір творчих засобів.

Add a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.