Світловий баг – ореол довкола ліхтарів і як його позбутися

Сьогодні говоримо про дуже очевидні речі, проте на старті вони можуть з’їсти багато годин у пошуках рішення. Про ще йдеться? Зверніть увагу на світлину в заголовку. Довкола ліхтарів промальовується такий собі розмазаний ореол. З одного боку це можна розглядати як художній прийом, та все ж у більшості випадків це виглядає як оптичний баг. Тож далі говоримо про його природу і як його усунути.

Проблема

З’явилася дана проблема (ореол довкола світлих контрастних зон) з появою в арсеналі першої бездзеркальної камери. Знаючи її кращі можливості щодо нічної зйомки заходився експериментувати. Проте коли почав обробляти світлини розчаруванню не було меж: на кожній зі світлин довкола ліхтарів таке собі гало-коло ну з дуже неестетичним характером.

Зрозуміло що одразу розпочав пошуки причини такої ситуації. Насамперед виникло запитання що щось з налаштуваннями не так. Перерив усе меню, повиставляв класичні налаштування, попробував по фотографувати з різними налаштуваннями, але проблема не зникла. Наступна версія полягала в тому що мовляв нечистий об’єктив. Почистив оптику – проблема далі присутня. Третя версія бу ла що це мовляв особливості роботи матриць зі зворотною засвіткою, але до дупи тоді такі матриці і такі камери – на дзеркалках такої проблеми не було і ліхтарі промальовувалися дуже чітко.

Тож на пошуки вирішення цієї проблеми пішов не один місяць пошуків інфи в інтернеті. І якось раптово знайшов невеликий пост від одного з фотографів який так ненароком порекомендував як вирішити дане питання. Усе виявилося до банальності просто.

Як вирішити проблему зі світловим багом

Отож усі геніальні речі до болю прості. Так і у цій ситуації. Причиною появи даного світлового багу, даного ореолу був захисний ультрафіолетовий фільтр (так званий UV-фільтр) який часто фотографи використовують як захисне скло для об’єктивів. І чесно скажу від нього цього аж ніяк не очікував оскільки на конкретному об’єктивів був фірмовий не з дешевих фільтр.

Справді коли його викрутив – усе стало на свої місця: ліхтарі стали чіткими, навіть чіткішими ніж на дзеркалках, пропали дурацькі розмазані ореоли і почав отримувати насолоду від нічного фотографування.

Нетематичні висновки

Так от а висновок з даного випадку дуже прозаїчний: використання світлофільтрів не за призначенням здатні створити вам багато проблем щодо якості фотографії. Саме так.

В історії з використанням ультра-фіолетових світлофільтрів теж не все так однозначно. Через те що він прозорий це ще нічого не означає що таке скло не здатне вносити корективи у світлову картинку. Взагалі то у таких гаджетів цілком прикладна функція усікати надлишок ультрафіолетових променів які породжують димку в кадрі. Такі ефекти трапляються у повсякденні практиці фотографа вкрай рідко – в ясну погоду високо в горах. Тож їх застосування у якості захисту є вкрай спірне. А те що такі фільтра вносять корективи у роботу вашої оптики це беззаперечний факт.

Тож усім бажаю чіткої картинки, миру над головою і використовувати речі за призначенням і буде у нас все ок!

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *