Вживана камера – перевірка перед придбанням

Настав момент змін і черговий етап підбору запасної камери відповідно до бюджету буде здійснюватися методом пошуку серед арсеналу вживаних дзеркальних камер Canon. Уже переглянув в інтернеті десь коло трьох десятків пропозицій і формую план дій як поступати далі для обрання тої чи іншої моделі, щоб убезпечити себе від невдалої покупки. Ну одразу зазначу що придбання вживаної техніки це справа подібна до лотереї, проте певні знання та прийоми таки допоможуть переважити шальки терезів у позитивному напрямку. Отож поїхали:

Вживана камера – надаємо перевагу купівлі камери з рук.

Якщо у вас є варіанти і серед них можливість вийти у місто і зустрітися з продавцем особисто – варто надати цьому перевагу. По-перше ви отримуєте можливість детально та прискіпливо перевірити камеру на наявність недоліків та не бажаних артефактів, які через фото просто недоступні і невидимі.

«А наложний платіж» – скажете ви. Остання покупка об’єктива через поштову службу також показала багато недоліків. Справді «наложка» безпечніша, та все ж тут існує багато інших проблем. Пригадую прийшов у єдине міське відділення у невеликому приміщені десь завжди багато людей. Для того щоб перевірити об’єктив, прихопив з собою тушку. І тут перевірка викликала справжній резонанс: допоки вкручував об’єктив за спиною зібралося чимало зівак. Світи технікою у невизначеному середової скажу справа не з безпечних. Мало того збоку підганяє працівник, якого приставили контролювати щоб випадково без оплати не забрав посилку. Ну і третій фактор – недостатнє освітлення в приміщенні, а відтак вспів перевірити роботу приводу автофокуса, зробити зовнішній огляд, а ось побічні моменти як то фронт чи бекфокус перевірити в таких умовах просто не реально.

Щодо камер тут навряд чи вам вдасться перевірити на наявність битих пікселей, ще раз звірити пробіг затвору, бо в обмежених умовах розкласти ноут і провести усі прийоми перевірки знову ж приверне небажану зайву увагу.

Очна зустріч також не є 100% безпечною і гарантованою на якість тому рекомендовано взяти друга для підтримки.

Вживана камера – зовнішній вигляд

Ну це були такі організаційні моменти а далі переходимо до моменту істини, який готовий дати вам 70% інформації, що саме перед вами і в якому стані. Легенькі потертості ще не привід для відмови від покупки, проте тріщини і сколи уже мають вас насторожити, адже це свідчить про те що камера зазнала певних фізичних впливів, які можуть негативно впливати і на нутрощі приладу.

Пригадую, коли купував попередню свою камеру, було запропоновано непоганий варіант з хорошою вартістю. Проте при першому огляді насторожив факт вищербленого кутника біля кріплення ремінця. І це на магнієвому корпусі. Мабуть таки добре що цю камеру таки не придбав.

Згодом став ще досвідченішим у таких питаннях. І тепер буду звертати увагу на наступні моменти:

 • Штативне гніздо. Якщо воно достатньо протерте, це свідчить про активне використання камери на штативах. Тобто камера мала широке застосування в професійній роботі.
 • Гарячий башмак та його стан. Однозначно він буде потертий, якщо камера була у роботі професіонала. Проте надмірна потертість свідчить про добитість камери. Також варто звернути увагу чи не ржавіють елементи гарячого башмака. Якщо таке є, це свідчить що камера експлуатувалася у агресивному середовищі для камери (в надмірній вологості,  на морозі з різким переходом в тепло тощо.). Тобто даний факт має вас також насторожити.
 • Ну і ще про агресивність середовища вам дуже наглядно розкаже стан контактів на байонеті так і в акумуляторному відсіку. Про ржавість тут мова не йде, та все ж якщо ви помітили фрагменти окислення на них – даний факт має насторожити. І особливо правдивими тут будуть саме контакти акумуляторного відсіку, адже дістатися до них не так  просто щоб почистити.
 • Механізм підйому фотоспалаха також вам розповвість чи камера не “плавала”. Він має працювати справно при натисненні на кнопку. Якщо такого невідбувається, це означає що фотокамера також належить до плавців. У даній моделі через потрапляння вологи в середину окислився механізм підйому, що призводить до такого явища як “залипання фотоспалаху”, а це також породжує помилки прошивки.
 • Далі звертаємо увагу на голівки шурупів корпусу. Вони мають бути як нові. При виявлені здертої фарби чи зміни геометрії пазів можна 100% стверджувати що така камера побувала в ремонті і зазнавала хірургічного втручання.
 • Стан гумок, хоча і не критичний, але їх відставання від корпусу і втрата первинних розмірів свідчить про чималий вік камери.
 • Стан пластикового покриття корпусу в камерах Canon також стане вашим шпіоном, і розкаже про життя камери до вас. Хоча даний момент притаманний лишень  бюджетним версіям вищезгаданого виробника, та все ж може стати багатьом у нагоді. Річ у тім що компанія Canon не сильно переймається якістю пластику в своїх бюджетних версіях як скажімо їх конкурент Nikon. Тож пластиковий корпус, який на старті є матовим, з часом при інтесивному використанні шліфується і камера стає глянцевою. Тому глянцеві Кенони також мають викликати у вас підвищену увагу.

Загалом будь які дефекти корпусу мають вас насторожити. Нещодавно побачив оголошення у якому автор описує супер-пупер камеру, але з одним невеличким дефектом – тріщина рамки байонету. А все звісно працює бездоганно «і цей дефект ніяк не впливає на роботу камери». Та знову ж це ще один вагомий сигнал щоб від даної камери відмовитися. І взагалі будь-який з виявлених дефектів – підстава щоб суттєво знижувати вартість.

Вживана камера – внутрішній тест

Ну тут інформації куди побільше, тому відкривати Америку не буду. Насамперед камера має вмикатися і не підвисати. Вона має коректоно працювати виконуючи усі функції і дії фотографа. Для цього достатньо зробити декілька тестових кадрів.

Далі перевіряємо пробіг затвору камери – важливої механічної деталі, яка має певний ресурс. І чим вищий клас камери тим вищий ресурс. Та про це сподіваюся напишемо окрему публікацію. Якщо у дешевших камерах чи вірніше у камерах нижчого класу затвор відпрацював понад рекомендований ресурс від придбання такої камери таки рекомендую відмовитися.

Ну і звісно варто перевірити стан матриці на наявність битих та гарячих пікселей. Як це зробити також розповім у наступних публікаціях.

Вживана камера – висновки

Звісно тут не є повний перелік рекомендованих дій перед покупкою вживаної камери. Проте уже навіть з цими рекомендаціями, які збирав по нету протягом певного часу ймовірність невдалої покупки знижується врази. Дані рекомендації є простими і не вимагають якихось надзвичайних знань чи спецзасобів. Ну хіба що перевірка ресурсу затвора потребує спеціального програмного забезпечення. А інші прийоми перевірки можна провести цілком самостійно і за відносно короткий час. Тому бажаю вам вдалого придбання і сподіваюся що «нова» камера вас буде тішити не один рік.

6 коментарів

 1. Ніна 06.02.2019 Відповідь
  • Yaroslav BaranAuthor 06.02.2019 Відповідь
 2. Павло Дьомін 17.02.2019 Відповідь
  • Yaroslav BaranAuthor 17.02.2019 Відповідь
 3. Петро 27.03.2019 Відповідь
  • Yaroslav BaranAuthor 05.04.2019 Відповідь

Додати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *