Як побороти биті та гарячі пікселі – черговий варіант

Не так давно ми уже писали про природу битих і гарячих пікселів на матриці фотокамери. Там пробував дати загальні поради як усунути цю проблему. Та все ж до конкретних кроків справа не доходила, оскільки рецепти, які потрапляли під руки були більш ніж сумнівними. Та все ж уже двічі натрапляю в мережі на спосіб, який, як свідчать відгуки на форумах, у певних випадках може стати помічним. Отож зібравши інформацію з різних джерел наводжу інструкцію у цьому пості.

Та насамперед про природу цього методу. Як вже згадував у попередній публікації деякі камери  та виробники закладають у свою прошивку спосіб аналізу та програмного методу боротьби з вищезгаданою проблемою. Тобто камера самостійно аналізує і при певних обставинах закриває биті або гарячі пікселі. Кажуть що це відбувається під час пере прошивання, або при активації певних систем. Отож викладений нижче рецепт був перевірений стосується нажаль виключно камер Canon. Отож розпочинаємо.

  1. Перед тим як розпочати боротьбу з гарячими та битими пікселями демонтуємо об’єктив з корпусу і отвір щільно закриваємо байонетною кришкою. Кажуть це необхідно для того щоб в процесі аналізу на матрицю не потрапляло світло.
  2. У меню відмикаємо шумодави та автофокус і робимо контрольний кадр у RAW-форматі.
  3. Далі переходимо в меню і обираємо пункт «Ручна очистка матриці». Запускаємо його і чуємо звук спрацювання затвору.
  4. Через 30-60 секунд вимикаємо живлення.

Якщо проаналізувати цей рецепт, можу припустити що з очисткою матриці активується саме перевірка на наявність багових пікселів. Якщо усе це не помогло з першого разу, рекомендовано провести дану процедуру 3 – 4 рази.

А тепер про ефективність цього рецепту. Зустрів чіткі описи двох випадків. Тут результат поділився 50 на 50. У випадку з Canon 6d усе спрацювало і биті пікселі просто зникли. У випадку з Canon 760D усе залишилося без змін.

Отож висновок. Спосіб боротьби дуже контроверсіний, та все ж якщо зважати що шкоди він не завдасть пробувати його варто, а гляди він і допоможе усунути ваші гарячі та биті пікселі. Буду вдячний якщо вам цей рецепт допоміг – напишіть нам у відгуках про це, щоб ми могли зрозуміти чи дієвий цей спосіб чи ні.

Додати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *