Осінні лісові пейзажі

Знову в руках камера і сьогодні заглиблюємося трохи далі у дику природу ніж прогулянка по парку. Взагалі цій темі мала б передувати публікація про фотографування у лісі. Та все ж вирішив якось обійти її бо реально про неї написано багато. Але ми у цій публікації думаю аж ніяк не уникнемо. Тому фактично сьогодні говоримо про «фотографування у лісі», і про «осіннє фотографування у лісі».

Невипадково кажуть що осінь улюблена пора для фотографів. Аж цього року по справжньому вдалося попрацювати у різних жанрах осінньої фотографії щоб зрозуміти що осінь багато речей спрощує, а багатьом навпаки додає нових можливостей. І це дуже відчутно у лісовій зйомці. Скажу чесно ліс дуже не люблю фотографувати. Ні не тому що там нічого не виходить, а тому що витрачається багато часу на ту єдину класну фоку. Справді ліс це море дрібних деталей, яких для сприйняття просто забагато. Ну і друга одвічно проблема: в кадрі не завжди виходить то що ти бачиш. І проблема у двохмірності фотокадру. Ну про це писали багато авторів, тай рецептів є дуже багато як цього уникнути. Проте у цій публікації спробуємо вибрати те, що найоптимальніше стало в нагоді під час цієї мандрівки до лісу у передгір’ї Карпат.

Переваги осінньої лісової фотосесії

Вирушили в мандрівку у післяобідній час. Уже у нас був розрахунок щоб сонце почало хилитися до горизонту в розпал сесії. Справді увійшовши у ліс розумієш що осінь суттєво допомагає фотографу. Якщо в літню пору вас оточує скрізь зелений колір, який у більшості випадків буде просто рябіти на фото, додаючи дискомфорту перегляду, то в даний момент палітра наповнилася фарбами суб’єктивно збільшуючи дрібні деталі у великі плями. Відтак і читабельність краща і фон отримуємо те що треба.

Багато фотографів радять в день коли сонце в зеніті не фотографувати в лісі. Справді це не найкраща пора і з цього нічого путнього та не вийде. А ось в середині жовтня навіть опівдні сонце уже достатньо зрушилося в сторону горизонту, тож протягом усього світлового дня воно у правильній позиції і є вашим партнером. А оскільки ми вирушили в похід у другій половині дня то поява тіней додала нам козирі в руки  у виді додаткового об’єму. Та все ж головні лісові проблеми не зникли, хоча і втратили свою домінантність.

Осінні лісові пейзажі – як «побороти» лісові фото проблеми.

Перші кадри, які пробуємо фотографувати в осінньому лісі – дорога та стежка. Додавання перспективи є одним з методика отримати хороший кадр. Хоча і прийом заїжджений та все ж краще так ніж ніяк і він принаймні гарантує вам такий сякий результат.

Road to autumn 2 by Yaroslav Baran on 500px.com

Наступна методика – менше приділяти уваги землі, а більше кронам і верхів’ям дерев. Хочу зазначити, що в осінньому лісі ця проблема є опосередкованою. Земля устелена килимком жовтих листків в перемішку зі старим листям – досить таки як на мене текстура, яка має цікаву мистецьку цінність.

October sun by Yaroslav Baran on 500px.com

Ще одна логічна методика: при побудові кадру стараємося шукати якісь великі домінантні деталі, які б перекрили весь дріб’язок що потрапляє у кадр. Це може бути гарний гриб на передньому плані, стовбур велетенського дерева, прогалина серед дерев тощо. Тобто усе за що може зачіпитися ваше око.

Цілком логічним буде методика розподілу планів завдяки глибині різкості. Вона дасть змогу справді додати  об’єму вашому зображенню, акцентуючи увагу на потрібній ділянці.

Autumn still life 1 by Yaroslav Baran on 500px.com

Якщо ви  маєте в планах фотографувати людей у кадрі (осінній портрет див. тут >>), для цього найкраще знайти прогалину зі стійким сонячним освітленням і лишень там робити знімок. Тіні від дерев будуть на обличчі людей виглядати неестетично. Інша справа, якщо на вулиці похмурна погода. Вона розв’яже руки стосовно місця та простору. І це ще одна з переваг фотографування в осінню пору – всепогодність.

Ост такий невеликий перелік рекомендацій, які принаймні ми випробували на практиці і пересвідчилися, що вони дають хороший результат. Звісно рекомендацій є ще дуже і дуже багато. Скажімо діждатися туману, який у поєднанні з променями сонця дасть змогу додати повітряного об’єму в кадрі. Та результати такого прийому бачив лишень на готових світлинах.

Осінні лісові пейзажі – післяслово

Загалом осінні лісові пейзажі це така собі лабораторія, у якій є просто фантастична кількість піддослідного матеріалу, проте рецепт вдалого кадру залежить від правильно підібраних інгредієнтів і навиків та вміння лаборанта. А у кожного фотографа своя таємниця чи свій рецепт вдалого кадру. Ось і за це я люблю фотографію. Бажаю вам гарних лісових фото допоки погода ще дає змогу їх робити, і сподіваюся там будуть нові фото шедеври.

 

 

2 коментарі

  1. Вероника Г. 22.10.2018 Відповідь
    • Yaroslav BaranAuthor 22.10.2018 Відповідь

Додати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *