Полювання на червоний місяць

Колись на туристичному порталі запропонував рубрику – «Історія однієї світлини», де мало б розповідатися про об’єкт, зображений там. Та якось вона перейшла в на пів активний стан і уже тривалий час не обновлюється. Тож вирішив таки повернутися до цієї ідеї і запровадити тут у фото блозі, та з певними відмінностями. Будемо говорити не лишень про зміст але й про історію створення.

Предмет полювання

Цього разу тему для фото підказало цікаве астрономічне явище: затемнення місяця у протистоянні з марсом, яке тривало у вечір 27 липня 2018 року. Чесно скажу до зйомок не готувався і традиційно намилився спати. Але як так, усі телеканали гудять про червоний місяць, тож моя дружина вирішила стати організатором зйомки. Першим ділом збудила фотографа і вислухала від нього усе що він думає стосовно даного астрономічного явища. Та зрештою гнів як і он пройшов тому починаємо збирати комплект для зйомки.

Готуємось до фотографування місяця

В даному випадку на очікувала нічна зйомка з мінімальною кількістю світла. І не просто зйомка, а фотографування небесного світла. Отож в ідеалі для такого завдання нам необхідно достатньо світлочутливу матрицю, а з оптики світлосильний об’єктив з дуже великим міліметражем. Ідеально як на мене підійшов би об’єктив в 400 мм зі світлосилою 2.8.

Проте до ідеалу далеко тому виходили з того що є під руками. Так є світлосильна оптика, проте в 50 мм., тому усе таки вирішив для даного завдання обрати об’єктив 18 – 135мм з максимальною світлосилою на кінці 5.6. Тобто віддав перевагу телеоб’єктиву, адже фактор приближення тут дуже важливий. Звісно при наявності максимальної чутливості в 6400 одиниць довелося ставку робити на зйомки з великою витримкою. Отож беру на нічне полювання штатив.

Фотографування місяця – практика

Здавалося б усе передбачив, проте на практиці не все так просто виявилося, як здавалося. Знайшли з командою більш менш чисту від дерев і електричних дротів територію і почали розкладати техніку. Насправді на початкових стадіях фокусуватися було достатньо просто. Але пошук ідеальної експозиційної схеми забрав трохи часу. Велика чутливість – шуми пішли такі що одразу не збагнув де зорі, а де шуми. На діафрагму надіятися було годі, отож довелося знайти компроміс між витримкою і чутливістю. Нажаль дуже велику витримку тут також було нереально застосувати з двох причин: штатив не з дорогих і маленький люфт в процесі натискання на курок давав, по друге місяць постійно перебував у русі, отож на великій витримці отримував змаз. Отож щоб отримати бажаний кадр довелося простріляти декілька десятків кадрів і врешті вийшло те що ви бачите у публікації

Фотографування місяця – аналіз

Тепер логічне запитання: чи можна у моїй ситуації було щось зробити щоб отримати кращий результат? Справді було можна вдатися до пульта дистанційного управління і принаймні проблему штативу можна було обійти. Та пульт, якось традиційно забув. Хоча чесно навіть не розглядав його як потрібний елемент для такого типу зйомки. Тому на майбутнє уже буду знати що з моїм штативом без пульта не обійтись.

Фотографування місяця – поради

Ну і на завершення поради з мого досвіду, на що варто звертати під час підготовки до фотографування місяця і інших астрономічних явищ у нічну пору. По-перше обираємо усе найсвітлосильніше. По друге з оптики вибираємо телевик з найбільшою кількістю міліметрів. На таких зйомках міліметрів ніколи не буває забагато. По третє-стійкий штатив, ну і по-четверте пульт д\у. З таким комплектом вам залишається знайти свій ідеальний експозиційний баланс для астрономічної фотографії.

Параметри при яких було зроблено кадр:

2 коментарі

  1. Маркіян-фото 30.07.2018 Reply
    • Yaroslav BaranAuthor 06.08.2018 Reply

Add a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.