Портретна тарілка з підручних засобів – практика та висновки (завершення)

Моноблок Listo Lite c3200 з придбаним 7-дюймовим рефлектором

Нарешті довгоочікувані запчастини прибули. Оперативно збираємо усю конструкцію в єдиний прилад. Тут особливих сюрпризів не виникало: рефлектор розмістився як рідний, хоча по розмірах він був меншим за оригінал який йшов у комплекті. Сітки також без проблем займають свої місця. Ну що ж приступаємо до тестування.

Портретна тарілка у практиці – перші нюанси

Так от коли довелося обрати джерело  світла, на поверхню випливають певні технічні моменти, про які ми по суті і не могли підозрювати. Очевидно 7-дюймовий рефлектор також розрахований на імпульсне світло, тому відповідно джерело світла має бути достатньо компактним по розміру. І так 15 ваттна світлодіодна лампа однозначно не підійшла, оскільки з рефлектора вона випирає десь на 5-7 см., унеможливлюючи установку сітки. Тож класичний варіант відпав одразу. Далі пробуємо розмістити туди 8 ватну «кукурудзу», про яку вже не раз згадували. Ця лампа розмістилася з запасом, проте при прилаштуванні стільникової сітки світлової потужності було замало. Довелося шукати компроміс власне з підручних засобів. Такою золотою серединою виявилась 10-ватна класична led-лампа, яка по розміру в притик помістилася в рефлекторі і ще вдалося розмістити сітку на половину її товщини. При такій комбінації вже доступною стають світлові властивості даного пристрою.

Моноблок Listo Lite c3200 зі звичайнлю 10-ватною лед-лампою
Моноблок Listo Lite c3200 з вмонтованим рефлектором
Портретна тарілка в зборі

Отож, як і в історії з софтбоксами, тут виникає проблема вибору добре збалансованого джерела світла. І в цей баланс також маємо враховувати розмір ламп. Наразі уже замовив в тому ж Китаї спеціальну лед-лампу на 65 ватт, яка теоретично по компактності має розміститися в даному рефлекторі і забезпечити достатньо світла.

Портретна тарілка у практиці – перші враження

Насправді даний прилад володіє величезним потенціалом. Наразі навіть при нетривалих тестах перші враження доволі цікаві. На виході ми отримуємо м‘яке градієнтурне світло, яке достатньо компактно зібране на невеликій площі. Якщо звузити промінь до 20 градусів,  то й взагалі у нас з‘явиться можливість виокремлювати певні ділянки обличчя чи інших деталей великих предметів. Довго думав на що подібна така фігура чи форма променю, і аналогія лишень з сучасним стоматологічним кабінетом, де в ролі нашої тарілки прожектор, який допомагає лікарю оглядати наш рот. Справді даний прилад буде затребуваним в портретній зйомці як ніколи і зрештою знайде своє застосування і в предметній зйомці.

Портретна тарілка – демо
Портретна тарілка – демо

Портретна тарілка – чи вартувало?

Справді чи вартувало затрачати стільки часу на даний експеримент. Думаю, що так. І це було вигідно як фінансово так і інформаційно. Давайте порахуємо у яку вартість вийшов нам даний прилад:

 • Моноблок б\у 40 у.о.
 • Рефлектор 8 у.о.
 • Сітка 20 градусів 7.5 у.о.
 • Сітка 40 градусів 7.5 у.о.
 • Лампа 9 у.о.

В сумі 72 у.о.

В даному випадку пораховано разом зі спеціальною лампою. Такий комплект з моноблоком-спалахом чи лед-імітатором обійдеться в рази дорожче. Це мабуть один з найвдаліших по бюджету і конфігурації варіантів, які за останніх кілька місяців вдалося зустрічати. Тай зрештою в плані інформації відкрив для себе світ стандартизації світлового обладнання, отож уже  майбутні придбанні буду робити з урахуванням наявного байонета та планів щодо майбутнього руху у цій сфері. Зрештою незабаром очікуйте на огляд цікавого моноблоку Listo Lite c3200, який власне у нашій історії став паличкою-виручалочкою і дав змогу завершити дану тему на позитивній ноті.

Висновки

Нарешті ми зліпили те, до чого так прагнули. Маємо функціональну портретну тарілку, яка уже працює і приносить свої плоди. Та все ж у такому трансформі не усе так ідеально, що в деяких аспектах звужує його функціональність. Отож даний комплект я б рекомендував для використання у невеликих студіях для портретних (середній, крупний план) та предметних фотосесіях. Ця предметна тарілка є функціональною саме у ближньому використанні, де вона відкриває усі свої можливості та переваги. Даний скомбінований девайс цілком реально самостійно зібрати і він вам обійдеться у відносно невисоку вартість. Тому якщо мрієте експериментувати і рухатися в перед, сподіваюся наш експеримент стане вам у нагоді.

Та на цьому не зупиняємося і надалі вирішили вдосконалити можливості світлової деталізації цього приладу, тому очікуємо на нову світло формуючу насадку під назвою «світловий тубус». Як він працює і які результати – розповімо у наступних публікаціях. Наразі усе і тема про портретну тарілку аж в третій публікації вважаю вичерпаною.

P.S.

Щодо спеціальної лампи на яку так очікували і покладали надії. Нажаль даний експеримент був лишень частково вдалим. Дана модель не підійшла по розміру у 7-дюймовий рефлектор. І проблема полягає у якихось 1.5 см., які не дають змонтувати сітку. Проте у цієї моделі є багато інших достоїнств про які можете прочитати тут >>

Зміст:

 1. Портретна тарілка з підручних засобів (частина перша) >>
 2. Портретна тарілка з підручних засобів (частина друга – продовження) >>
 3. Портретна тарілка з підручних засобів (частина третя – завершення) >>

15 коментарів

 1. AnnyaS 16.06.2018 Reply
  • Yaroslav BaranAuthor 16.06.2018 Reply
 2. roma-foto 16.06.2018 Reply
  • Yaroslav BaranAuthor 16.06.2018 Reply
 3. Victor 16.06.2018 Reply
  • Yaroslav BaranAuthor 16.06.2018 Reply
 4. Леонид 16.06.2018 Reply
  • Yaroslav BaranAuthor 16.06.2018 Reply
 5. AndreFo 21.06.2018 Reply
  • Yaroslav BaranAuthor 21.06.2018 Reply
 6. Марина 26.06.2018 Reply
  • Yaroslav BaranAuthor 27.06.2018 Reply
 7. Назар 4 19.07.2018 Reply
  • Yaroslav BaranAuthor 19.07.2018 Reply

Add a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.