Творчі експерименти: Як комфортно працювати з фіксованою EF-оптикою на кропнутих матрицях (частина друга)

Відверто, цієї частини не планувалося писати. Та все ж у висновках я вдався до наступної фрази, яка власне заставила підійти до нашого експерименту з іншого кута зору. Ось ця цитата: « Ось це зрушення в сторону ширококутності суттєво вплинуло на простоту вибору кадру в просторі. Наразі не можу зрозуміти чому так відбувається, та все ж комфорту додалося врази.»  І так у другому розділі говоримо про те чому власне наш експеримент так позитивно вплинув і на комфорт.

Відверто скажу що на даний час уже знаю відповідь, та все ж після написання попередньої частини для мене усе залишалося загадкою. Отож за відповіддю подався в Інтернет. Після тривалих пошуків натрапив на цікаве відео у якому видно практикуючий фотограф розповідав про те як підсилити об’єм фотографії. Там мова йшла про те як підсилити об’єм саме у портретній фотографії. Рецептів було багато, проте якраз один з ключових моментів стосувався саме нашого експерименту. Для тих хто не читав першої частини коротко скажу ми розглядали варіант використання фіксованого об’єктиву 50мм у парі з ширококутним конвертером.

Так от усе надзвичайно просто: чим більша фокусна відстань тим плоскіша виходить наша фотографія. Річ у тім, що при збільшенні фокусної відстані спостерігається цікаве оптичне явище коли об’єкти, що є на задньому плані, ніби зливаються, або дуже сильно приближаються один до одного. Та про це оптичне явище ми ще поговоримо в інших публікаціях. А ось чим менша фокусна відстань – тим більша глибина кадру.

Якщо спроектувати усе вище сказане на наш експеримент, що ми отримали на виході? Звісно пониження фокусної відстані у бік ширококутності, а також відповідно підсилення глибини нашого кадру. Отож ще один висновок з нашого експерименту: усе таки фото при такій комбінації буде мати кращу глибину аніж при використанні просто об’єктива з фокусною відстанню 50 мм. Отож поява більшої глибини кадру десь і пояснює покращання комфорту при роботі з такою оптикою. Сподіваюся даний матеріал стане вам у нагоді і спонукатиме до нових експериментів.

 

Додати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *