Акумулятори до фотоапарата – тестуємо Dura Pro

Оскільки усі наші цифрові камери працюють на акумуляторах, сьогодні вирішив розпочати серію публікацій про те  «Що треба знати про акумулятори». Та все ж розпочнемо не з теорії, а з практики і протестуємо певний вид акумуляторів, які придумав для заміни рідному штатному кеноновському.

Передісторія

І так моя камера використовує уже добре знану для кеноністів серію чи вірніше акумуляторний тип LP-E6. Нещодавно під час зйомок  рідний акумулятор вирушив у самостійні мандри, тож постала нагальна проблема придбати заміну. Звісно сподіватися на те що куплю рідний годі. . Знаю що в інтернеті продаються багато «рідних», та все ж знаючи ринкові тенденції переконаний, що рідний можна придбати або лишень з камерою, або лишень вживаний. Отож вирушив на пошуки замінника. Насправді довго шукати не довелося і на сайті одного з провіднихї фотомагазинів побачив знайомий акумулятор від достатньо довірливого бренду Extra Digital, оскільки подібний уже маю в арсеналі. Звісно до оригіналу він суттєво недотягує, проте знаючи його можливості десь уже пристосувався до його характеру, тож подумав що пари для батарейної ручки буде доречно. Зробив замовлення і переживши кількаденне очікування пішов отримувати його на нову пошту. Проте після розпаковки і попереднього огляду був сильно розчарований: герметична упаковка скрита, і в середині лежав акумулятор явно не від Extra Digital, а якогось невідомого безіменного китайського бренду. Звісно від такого замовлення відмовився.

Акумулятори до фотоапарата – беру навмання

Насправді моніторинг ринку показав що існує сила силенна брендів і безіменних брендів аналогів кеноновських батарей. Що цікаво: перепад цін також достатньо кусючий: від 170 грн. до 2000 грн. Відверто брати дорогу батарею «аналог щось не ризикнув, отож вирішив взяти дві «середньобюджетні» моделі. Мене підкупили два суб’єктивних моменти: по перше заявлена вага продавцем, а по друге кумедна назва китайського бренду Dura Pro. Знаючи тенденцію замінників до завишення ємності прикупив одразу 2 штуки. Отож тестуємо і визначаємо хто такі Dura Pro.

Акумулятори до фотоапарата – тестуємо

Оскільки це майже перший досвід з тестування такої техніки вирішив весь процес тестування розбити на 3 етапи. На першому робимо візуальний огляд і порівнюємо з рідним акумулятором. На другому зважуємо, оскільки знаємо що для цього фото аксесуара вага є дуже важливою. І на третьому етапі звіряємо наскільки кадрів вистачає батареї, і на коректність роботи чіпа.

Акумулятори для фотоапарата – візуальний огляд

Прибули акумулятори в картонних коробочках, тобто тут ніхто не парився про якесь збереження автентичності, запаковані у звичний матовий поліетилен. В комплектації йшли звичні захисні пластикові кришки. Так от обрав саме цю модель також завдяки кольору етикетки, яка максимально приближена до оригіналу і дасть змогу використати захисні кришки для помітки батареї «заряджена чи розряджена». На практиці дуже корисна річ, яка убезпечить від холостого перезаряджання батареї. Усе зібрано достатньо якісно, і вага вселяла багато надій. Від оригіналу відрізняється глянцевою етикеткою і відсутністю напису Canon. Натомість там красується напис Li-ion BATTERY PACK.

Ну і  таке коротеньке відхилення від теми: не втримався щоб не довідатись, що за інфа на звичній захисній коробці, оскільки англійської не вчив, пробую перекласти транслейтом. Якраз момент, бо інакше б руки просто не дійшли

 

Attach this cover to the battery after use – Після використання акумулятора закрийте його цією кришкою

Ось і все, а далі теж твердження на різних мовах. Тобто таки її функція є мабуть важливою в житті батареї і носить конкретно практичне призначення.

Акумулятори для фотоапарата – що там з вагою

Цікавий практичний момент нашого тесту. Для цього беремо вагу і дивимось, що ж там у середині і чи варто розраховувати на заявлені 1850 мАн. Для чистоти експерименту зважуємо два наявні екземпляри. І ось що вийшло: в обох вага перевершувала оригінальний акумулятор майже на грам. Такий факт дає підстави вважати що таки тривалість роботи даного акумулятора буде не китайською.

Вага акумулятора Dura Pro
Вага акумулятора Canon

Взагалі в декількох оглядах згодом читав, що саме даний китайський бренд використовує у своїх виробах акумуляторні банки японського виробника Sanyo. Так воно чи ні наразі переконатися можливості немає, оскільки не ризикну вкривати новий виріб. Можливо з часом таки піду на такий крок, але це буде у публікації з приставкою «після тривалого використання». Наразі уся надія на практичний тест, який у кадрах продемонструє живучість цих китайських батарей.

Акумулятори для фотоапарата – перевірка на живучість

І ось тут акумулятори себе проявили дещо та з китайського боку. Справді живучість посередня у 450 кадрів. За таку вартість цілком пристойний результат, проте прикра несподіванка очікувала на моменті перевірки чіпів даних батарей. Так от перша батарея вселила надію у якість: фотоапарат усе коректно розпізнав залізо, почав коректно відраховувати кадри і показувати рівень заряду акумулятора. Та тільки но змінив батарею на близнюка і опоньки: у нас порожня батарея, інформація про яку не відображається. Хоча батарея працює і набігає тих же ж 450 кадрів. Але ефект несподіванки з таким акумулятором фотографам гарантований.

Акумулятори для фотоапарата – підсумки тесту

Перший висновок – очікувати дива від китайпрому не доводиться, проте якихось посередніх результатів досягти можна. Наразі рано робити остаточні висновки, оскільки варто глянути, як поведуть себе ці електричні пристрої в процесі роботи і чи стане їх на довго. Та все ж якщо зважати на вартість – одразу варто розглядати купівлю декількох екземплярів.

Проте істина пізнається у порівнянні. Отож в порівнянні з оригінальною батареєю, яка є частково уже деградованою, нові АКБ звісно програють десь на відсотків 30% по живучості. Якщо ж порівнювати з іншим китайським брендом то принаймні на старті Dura Pro показує результат на 1-% кращий. Відтак висновок робити вам.

Ну і на завершення лишень можу констатувати що пошук запасних акумуляторів справа не настільки проста як здається на перший погляд. Дана практика показала, що таки варто заглибитися в дану тему, оскільки ще дуже і дуже багато питань залишаються відкритими. Сподіваюся руки дійдуть і до цього питання. А наразі висловлюю сподівання що даний пост був та таки комусь корисний, тому бажаю вам життєздатних батарей відсутності сюрпризів з розрядкою у найвідповідальніші моменти.

Додати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *