Батарейна ручка – потрібний, чи непотрібний аксесуар для фотокамери? (+відео)

Чесно, я ще досі не визначився як свою писанину тут називати: блог, пост чи публікація. Ок, буду консерватором, тож наступна публікація розпочинає ще одну цікаву серію про фото аксесуари, яка сподіваюся буде мати продовження. Отож сьогодні говоримо про дуже цікавий аксесуар до фотоапаратів, відомий під назвою як «батарейна ручка», або бустер.  Нижче викладаю текст відео, але з певними доповненнями, які просто підчас створення відео не було часу вставити.

Батарейна ручка – функції

Ось перед вами два варіанти, які зовні мало чим відрізняються один від одного проте мають внутрішні відмінності у комутованім батарейних блоків, а також є різної цінової політики. Та все ж перед тим як перейдемо до знайомства з ними, логічне запитання: навіщо вони потрібні?. Очевидно насамперед для того щоб довше залишатися автономними. У такий пристрій розміщуються два стандартних акумулятора, а не один. Також сюди можна поставити пальчикові батарейки або навіть  пальчикові акумулятори. І ніби усе. Скажу чесно і я колись так думав, тому не сильно поспішав купувати до своєї камери батарейну ручку.  Та коли я усе таки її придбав, зрозумів, що вона виконує як мінімум ще дві важливі функції. Перша – батарейна ручка додає вашому фотоапарату ваги, роблячи роботу з ним більш стабільною. Тут завдяки додатковому ваговому опору, вам буде набагато зручніше кадрувати. Друга функція – спрощення фотографування при перевороті фотоапарата у вертикальну площину. По переш у вас залишається захват повноцінного фотоапарата, по друге продубльовано кнопка спуску затвора дає вам можливість абсолютно не відчувати ніяких змін і комфортно фотографувати як при звичайному положенні камери. Відверто визнаю фотографувати з бустером набагато комфортніше. Очевидно тут зіграло важливу роль ще таке поняття як ергономіка корпусу камер і батарейної ручки, яка розвивалася десятиліттями.

Батарейна ручка – відмінності

Тепер про відмінності між бустерами. По перше вони бувають різних розмірів і розраховані або під конкретну модель, або під конкретну обмежену серію. Є звісно дорожчі фірмові, а є китайських виробників. Також відрізняються батарейні ручки по принципу завантаження батарей. Ось наприклад в одній з моделей представлених на фото (назву наразі не називаю), батареї та батарейки спочатку монтуються у спеціальну шухляду, яка потім збоку вставляється у бустер. А ось у іншій моделі завантаження здійснюється з задньої сторони фотоапарата. Батареї вставляються самостійно, а батарейки також з допомогою спеціальної шухляди.  Насправді що один, що інший спосіб є цілком прийнятним. Якби не одне конструктивне але, про яке розповімо нижче.

Батарейна ручка – монтаж

Монтується батарейна ручка в фотоапарат з допомогою спеціального стержня,  який вставляється в акумуляторний відсік. На кінцях цього органу є контакти, через який відбувається весь обмін енергією та інформацією. Правда перед тим варто зняти кришку акумуляторного відсіку. На батарейній ручці є спеціальна ніша куди зняту кришку можемо помістити, щоб не загубити. І уся конструкція прикручується до штативного гнізда. Ось ніби й усе щодо монтажу.

Батарейна ручка – нюанси та придбання

Далі про ще такі дрібниці, як скажімо вимикач на бустерах. Насправді він має дуже незначну роль – він блокує продубльовано кнопку спуску затвора і не більше. Також на дні батарейної ручки є кріплення під пасок щоб зручно було носити камеру у вертикальному положенні. Не знаю при яких обставинах таке потрібне, та все ж дана опція передбачена.

А тепер про деякі нюанси при купівлі батарейної ручки. Насамперед переконуємось чи дана модель підійде до вашої моделі камери. Перед тим як придбати цей аксесуар варто переконатися, що у ньому усе працює справно. При можливості приєднайте його до свого фотоапарата та перевірити чи йде живлення на камеру. Також уважно перевірте кнопку затвора. Вона має те тільки фокусуватися, але й фотографувати. У китайських версіях часто трапляється, що саме цей вузол може або фокусуватися або лишень фотографувати. Ну і зовнішній контроль не буде зайвим. Продубльовано штативне гніздо на місці. Немає подряпин. Аж після цього приймаємо рішення про купівлю.

Батарейна ручка – упередження

Про деякі упередження. Як вже згадував раніше є певні нюанси, стосовно системи завантаження батарей. Мені траплялися батарейні ручки з дешевшого цінового діапазону у якому батареї вставлялися не збоку, а з задньої частини камери. Так от не дуже задовільна якість пластику призводить до нещільного прилягання кришки. І коли ви монтуєте батарейну ручку на фотоапарат, складається враження, що бустер нещільно закріплений. Проте це ілюзія, яку легко розвіяти, потримавши камеру за передню частину батарейної ручки. Також у багатьох фотографів виникають упередження щодо використання пальчикових акумуляторів, мовляв їх напруга не 1.3 вольта, а 1.2. І даний факт може негативно позначитись на роботі камери. Скажу відверто, що уже понад 2 роки користуюся саме пальчиковими акумуляторами – якихось проблем з камерою не виникало. Також здавалося б: батарейна ручка додає ваги тож у тривалих сесіях вона буде непрактична, але виявилось, що ні. Навпаки вона додає комфорту зменшуючи кількість зайвих рухів і дублів. Та й ваги вона додає не багато. Тому, якщо усе таки у вас передбачаються зйомки далеко від розеток і тривалі по часу – батарейна ручка – чудовий вибір для автономності та комфорту.

Батарейна ручка – висновки

Для себе висновок зробив давно і беззаперечно: батарейна ручка однозначно необхідна для професійних фотографів, оскільки сприяє комфорту та збільшує автономність у рази. Як фінальний аргумент, наведу факт випуску флагманських камер компанії Canon та Nikon. У них батарейна ручка уже вмонтована у корпус, як невід’ємний елемент камери. Тому про доцільність чи недоцільність годі балакати. Проте дана публікація це лишень старт у світ бустерів. Принаймні у планах огляд двох моделей якими сьогодні користуюся. Тим паче що пройшов уже і тривалий час експлуатації. Та про це поділюся згодом. Наразі, якщо бюджет дає змогу – гайда в магазин за батарейною ручкою.

Додати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *