Фотоспалах – що таке “ведуче число”

Не знаю як правильно цей термін перекладається українською, оскільки різні транслейти по різному його перекладають. Мабуть по змісту це провідне число, або головне число. Але більшість фотографів сьогодні його розуміють саме в інтерпретації “ведуче число фотоспалаху”. Відверто визнаю, що про нього чув, але уже не один рік користуюся виносним зовнішнім фотоспалахом, та якось на цю характеристику не особливо звертав уваги, хоча вона є головною серед характеристик цього фото аксесуару. Фотографував собі, коригуючи потужність на око.

На що вказує ведуче число фотоспалаху

Отож настав у житті момент коли все таки вирішив зрозуміти, що це за термін і за що він відповідає, оскільки рано чи пізно доведеться купувати новий спалах адже старий просто почав сипатись. Так от одразу скажу що ведуче число вказує власне на потужність фотоспалаху, саме того параметру яке я собі на око і корегував. Тобто чим вище ведуче число, тим сильніше світло ми отримуємо з його лампи. Ніби усе просто та зрозуміло на перший погляд. Та все ж звідкіля взялися цифри у цій характеристиці?

На що вказують цифри у характеристиці «ведуче число фотоспалаху»

Враховуючи мою ситуацію з фотоспалахом уже придивляюся до нових моделей. Одна з моделей впала у око. Дивлюся характеристики, а там ведуче число 58. Що воно означає? По серфив у інтернеті і ось все починає потроху прояснюватися. 58 це метри, на які даний фотоспалах ефективно готовий освітити об’єкт. Тобто даний спалах при певних умовах здатний мені підсвітити об’єкт який розташований на відстані 58 метрів від мене. Цікаво, але, що це за такі умови?

Еталонні умови визначення «ведучого числа фотоспалаху»

Дані умови це наслідок еволюційного розвитку фотоспалахів як таких. Спочатку ми пам’ятаємо радянські спалахи. Вони були статичні, тобто усе закріплено намертво і ведуче число означало якісь конкретні незмінні характеристики. Проте з часом з’явилися електронні фотоспалахи, які мають зумуючу головку, а відтак у нас при різних обставинах і різне значення ведучого числа. Тому  у сучасних умовах було прийняте погодження, що ведуче число фотоспалаху вказує на метрові результати при фокусній відстані в 105 мм при діаграмі 1.0 і чутливості 100 iso.

Тобто скажімо при застосуванні кітового об’єктива в реальності ці метри будуть відмінні, оскільки там немає діафрагми 1.0 і фокусної відстані 105мм. Тобто переконуємося, що ведуче число це така собі відносна величина, яка дає змогу зрозуміти наскільки той чи інший спалах є потужнішим один від одного. Проте і тут не усе так просто.

Відмінні особливості ведучого числа у різних виробників

Як є багато виробників, так і є багато всіляких умовностей, які можуть знівелювати «стандарти». В деяких моделях ведуче число можуть вказувати не в метрах а в фунтах. Також деякі виробники вираховують ведуче число не зі 100 iso а з 200 iso. Отож існує сила силенна похибок, які варто враховувати при формуванні очікувань. Хоча знову ж найкращий результат тут буде шляхом проб і помилок. Загалом рекомендую детально ознайомлюватися з інструкціями фотоспалахів, щоб краще зрозуміти характер її роботи.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *