Камера з якою хотілося б попрацювати (випуск 2) – Canon EOS 1D Mark 2

Той хто трошки знає історію камер Canon, одразу почне крутити носом мовляв, старий брухт, який морально застарілий і уже нікому не потрібний. Справді якщо глянути на дату випуску цієї камери (а це 2004 рік), інтерес до цієї оптики мав би відпасти одразу – ретро. Та насправді тут криється декілька таємниць, які роблять цю камеру актуальною в певних моментах навіть сьогодні.

Вперше мені довелося зустрітися з даним апаратом під час розробки веб-ресурсу одного з туристичних комплексів. У тій історії як і звично виступав веб-розробником, а ось фотограф був запрошений зі сторони. Як виявилось згодом – мій старий знайомий. Коли вперше до рук потрапили світлини з цього апарата – був приємно вражений: просто чудова передача кольорів і фантастична деталізація. І я був переконаний, що у даному випадку пост обробка не застосовувалася, знаючи філософію фотографа. Одразу заліз у мета-дані щоб довідатись яка сучасна камера зробила такі кадри і був здивований – це саме Canon EOS 1D Mark 2

Canon EOS 1D Mark 2 Історія та огляд

Як вже згадував, перша тушка цієї камери вийшла у 2004 році як замінник Canon EOS 1D. Ззовні вона була виконана у форм-факторі як і усі професійні камери цього виробника: велика тушка з здоровенним акумуляторним відсіком знизу, з магнієвим корпусом і відповідно потужним захистом від вологи та пилюки. У нього традиційно було три дисплея: один кольоровий і два монохромних – зверху і під кольоровим дисплеєм. Звісно за сучасними мірками 2-дюймовий кольоровий дисплей – примітив, по якому важко щось контролювати.

Canon EOS 1D Mark 2 Про сильні і слабкі сторони

Тай інші параметри ніби нічого особливого не представляють: матриця – 8 мегапікселей, величина матриці з кроп-фактором 1.3 (APS-H). Проте саме у цій матриці криється багато цікавинок. Насамперед її нестандартність продиктована колишньою співпрацею з компанією Kodak. Тому навіть незважаючи на той факт що матриця не є повно розмірною – якість картинки виходить просто феноменальною. Знавці зазначають що тут роль грає величина пікселей, які є більшими ніж у звичайних  матрицях. А це позитивно впливає як на динамічні показники так і на деталізацію цієї камери.

Та на цьому позитиви цієї камери не завершуються. Варто відзначити її скорострільність – 8.5 кадрів в секунду, властивості оптичного видошукача, який покриває 100% кадру, можливість використання 2 типів карт пам’яті: CF I SD.

Звісно тут є і слабинки. Мабуть найособливішою слабинкою є відносно невисока чутливість. Максимальне iso 1600. Також відносно невеликий кеш та швидкість процесора. Це також маленький кольоровий дисплей, підтримка оптики лишень з байонетом EF, ну і найактуальніша слабинка – вік.

Canon EOS 1D Mark 2  На що зважати при купівлі

Звісно і сьогодні ця камера на вторинному ринку користується попитом. Її вартість коливається від 300 до 500 вічнозелених. Усе залежить від стану та пробігу камери. Камера достатньо витривала, та все ж через вік найбільшою Ахіллесовою п’ятою є акумулятори. Зустрічав в неті умільців які перепаковують банки таким чином продовжуючи життя цього апарату, та все ж варто розраховувати що без кулібінства тут не обійдеться. Також проблемним місцем є чистота матриці, оскільки тоді ще не існувало ультразвукових датчиків очистки матриці. Ну і звісно варто зважати на пробіг. Тут затвор витривалий проте і  він невічний.

Canon EOS 1D Mark 2 Висновок

Пригадую згодом мав бесіду зі знайомим фотографом, який володів саме цією камерою. Той поділився що придбав одразу три тушки через їх невисоку на сьогодні вартість, щоб мати про запас і на запчастини. Якість світлини його і станом на 2018 рік просто вражають, тому він готовий миритися зі слабким контролем та невеликою кількістю мега пікселів, яких цілком достатньо для сучасних фотографічних потреб. Проте в результаті він отримує достатньо скорострільний і професійний апарат, який при знанні нюансів забезпечить якісний результат.

І на завершення хочу поділитися ще однією інтернет легендою часів минулого десятиліття, коли в одному провідному журналі вирішили замінити Canon EOS 1D Mark 2 на новіші моделі. Зокрема на 1D Mark 3 та 7D. Після заміни фотографи ще дуже довго нарікали на обновку, оскільки так і не звикли до «нових» зображень.

Від себе додам, що Canon EOS 1D Mark 2 не вкладається в рамки звичних нам Кенонів, і все завдяки матриці, яка і досі готова поборотися за місце під сонцем. Тому мені б було цікаво попрацювати з цим апаратом та сформувати свої враження з практики. Наразі Canon EOS 1D Mark 2 залишається для мене легендою, яка ще довго буде турбувати багатьох фотографів.

Додати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *