Надкамерний монітор – особливості і призначення

nakamernyy_monitorНещодавно став володарем такого гаджета, як «накамерний монітор». «Навіщо» – спитаєте? Ось і сам хочу розібратися навіщо, і які його особливості і чи можна було без нього обійтися. Отож розпочинаю серію публікацій про накамерний монітор.

Цієї теми ми вже торкалися в публікації «Напутнє слово для відеоблогера». Також зазначу, що у цій публікації ми говоримо про загальні нюанси, а огляд конкретної моделі у нас ще по переду.

Що таке «накамерний монітор»

Для тих хто не в темі лишень коротко зазначу це такий собі аксесуар до вашої камери. І якщо раніше вважалося, що він призначений виключно для відеографів, то з часом він доказав свою корисність і у фотосправі. Накамерний монітор ретранслює зображення екрану вашої камери на зовнішній прилад, який у більшості випадків є більшим по розмірах, і це є його головною перевагою.

«Накамерний монітор» застосування та функція

Про першу функцію ми уже згадали: на більшому по розміру екрану набагато краще видно деталі, що спрощує кадрування, роблячи його більш точним. А це додає комфорту у роботі як фотографам так і відеографам.

Ще однією важливою функцією є можливість самозйомки чи то пак селфі. Наявність зовнішнього монітора  дає вам змогу обходитись без оператора і перебуваючи в кадрі самостійно контролювати кадрування і сам процес зйомки. Незамінна функція власне для відеографів.

Ну і третя функція є особливо важливою для фотографів. Мова йде про ручне фокусування, а також ширші можливості зі застосування такої нової фітчі як фокуспіккінг. Тобто на більшому моніторі значно легше зрозуміти чи ти у фокусі, спираючись на кращу деталізацію.

“Накамерний монітор» – особливості вибору

О тут розпочинається найцікавіше. Ніби і такий маловідомий гаджет та все ж ринок пропонує чималеньку кількість моделей найрізноманітнішого цінового діапазону. Відтак на нас очікує різноманіття технічних специфікацій. Перед тим як придбати власний монітор довелося не одну годину юзати форуми та всілякі коменти і відгуки. В результаті перелік головних вимог чи нюансів на які варто звертати увагу виглядає наступним чином:

  1. Розмір
  2. Кольоропередача
  3. Контраст
  4. Наявність інтерфейсів комутації

Чесно кажучи, перелік достатньо спірний, у чому вдалося переконатися після практичного застосування. Тому давайте коротко пройдемося по кожному пункту.

Розмір. Тут справді є багато нюансів. Монітори у більшості випадків є або 5 або 7 дюймовими. І кожен з цих розмірів має свої переваги та недоліки. Якщо брати до уваги 5-дюймові монітори, вони вирізняються компактністю. Вони добре фіксуються і не завалюються навіть на малих камерах чи бездзеркалках. Проте, як на мене, страждають меншою деталізацією у порівнянні зі старшим братами. 7-дюймові монітори звісно поза конкуренцією у деталізації. Але тут також важливе значення відіграє роздільна здатність монітора. І саме цей нюанс я б дописав 5-им пунктом у нашому переліку. Та все ж 7-дюймові монітори через великий розмір не завжди коректно тримаються на корпусі камери. І чим менша камера, тим більше проблем з кріпленням.

Кольоропередача – як на мене це якраз найбільш спірний пункт. Річ у тім, що робити кольорокорекцію в польових умовах навряд чи хтось буде. І це важко буде зробити як з допомогою рідного екрана камери і тим паче зовнішнього надкамерного монітора. Просто функція даних гаджетів дещо відмінна. Звісно краща кольоропередача  без сумніву є перевагою, проте чи настільки це важливо при виборі монітора – питання спірне.

Контраст – а цей пункт мабуть один з найважливіших. Справді представлені на ринку моделі вирізняються великими перепадами у показниках контрасту. У чому тут проблема? Якщо зйомки ведуться в приміщені чи на студії – проблеми в принципі і не існує. Проте тільки ви переміститесь на вулицю і одразу відчуєте потребу в контрасті. Особливо це відчутно у сонячну погоду. Чим більший контраст – тим простіше працювати з монітором. У дешевших моделях нажаль не завжди навіть рятує світлозахисний козирок. Ну і тут також варто знати що контрастніші монітори врази дорожчі.

Комутаційні інтерфейси. Тут усе просто: перед тим як купувати монітор, обов’язково дізнайтеся які типи інтерфейсів підтримує ваша камера. Звісно лідером є HDMI, але бувають і винятки з правил. Тому на всяк випадок це питання не варто випускати із виду.

«Накамерний монітор» – чи можна обійтися без нього (замість висновків)

Звичайно можна. Якщо ви висококваліфікований фотограф і знаєте особливості своєї камери на усіх 100%, можливо вам важко поведеться з таким гаджетом, оскільки доведеться наново вивчати похибки у тій же кольоропередачі, чіткості тощо. Тут рятівником може стати лишень крутий і дорожезний монітор, наближений по відтворенню картинки до екрана вашої камери. Але у більшості випадків накамерний монітор уже додасть вам багато переваг  в комфорті роботи так і в якості відзнятого матеріалу. Тому уже сама наявність будь-якого монітора є перевагою у вашій роботі. А якщо ви блогер – без накамерного монітора вам буде складно.

Додати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *