Навіщо GPS і WiFi у фотокамері

«Ти не знаєш таких елементарних речей?» – чую від знайомого фотографа. Та і від нього адекватної відповіді я не отримав. І взагалі ця історія розпочалася не з новомодних технологій а пошуку відповіді на питання: що за роз’єм під заглушкою на дні моєї камери. «Це дубль HDMI» – радять профі, але жоден з типів роз’ємів туди не підходить. Ще фантастичніша версія: «Це роз’єм для пере прошивки і тестування камери на сервісі». Одним словом версій багато, і кожна з них фантастичніша за іншу.

Справді помітив заглушку на дні своєї камери відносно нещодавно. Вскрив, а там роз’єм, хоча не подібний на жодний мені відомий. Шукаю відповідь в неті. І щось дуже важко йшла ця тема, аж поки відповідь не знайшов саме у таких термінах як GPS і WiFi.

GPS і WiFi у фотокамері – технічні моменти

Сьогодні уже не здивуєш власників нових камер цими технологіями, адже вони стали невід’ємним елементом нових моделей. Проте ще не так давно наявність GPS і WiFi вважалося чимось на кшталт новомодних фішок. А до деяких моделей ці модулі йшли як додаткова опція-приставка.

Ось тут саме і знадобився той загадковий роз’єм на дні фотокамери, який можна зустріти точно знаю у моделях Canon 5d mk 2, Canon 7d і інших.  Усе виглядає наступним чином: до камери знизу кріпиться додатковий модуль, який ззовні нагадує батарейну ручку (бустер). Тобто це таке собі продовження камери, яке водночас буде виконувати роль вертикального хвату з продубльований кнопками. Проте в середині розмістилися не акумулятори, а модулі GPS і WiFі, а також USB роз’єм для зовнішнього накопичувача. Ось такий собі мережево-системний комбайн. Насправді уже існують різні моделі де виробники розмістили можливо лишень один з модулів для здешевлення. Принаймні такі доводилося бачити на китайських сайтах.

GPS і WiFi у фотокамері – навіщо

І ось найсокровенніше запитання «навіщо»? Насправді GPS це дань моді культури соцмереж – така собі можливість зачекінитися на місті зйомки. Тобто я фотографую Говерлу, і одразу координати забиваються у EXIF-дані фотографії. І потім  в соцмережах «Вав який я крутий – я там був і мережа цьому свідок оскільки по координатах підтвердить моє місце перебування». Десь так виглядає функція GPS.

Щодо WiFi, також розробники йдуть на поводу інтернет-аудиторії і намагаються фотоапарат зробити частиною Інтернет-середовища. Тепер фотоапарат стає такими собі хоча і примітивним, але комп’ютером, з допомогою якого можна по бездротовому зв’язку закидувати інформацію в мережу, одразу і без затримок.

GPS і WiFi у фотокамері – чи потрібно

І ось ми дісталися до філософії даного явища. Більшість старших фотографів досі не розуміють навіщо оце усе впаяно у камери. І справді як на мене тут існує багато протирічь. Зокрема щодо GPS. Далі викладаю свою думку, з якою можете не погоджуватися і свої аргументи маєте можливість викласти знизу у відгуках. Так от як на мене GPS це штовхання серії дзеркальних і бездзеркальних камер в таке собі попсове середовище, де вони перестають бути інструментами митців та професіоналів. Такий собі «приборчик» погнати понти в мережі  і не більше. І що найцікавіше – перспективи тут туманні, оскільки сучасні екшин-камери та смартфони давно застовпили за собою цю територію і чи є доцільність тягнути в джунглі амазонки тяжелезну камеру щоб потім повідомити «Вася дивись де я був».

Щодо WiFi, незважаючи на подібні цілі з’являються і корисні можливості, які позитивно можуть вплинути як на творчість та її пропагування, так і технічну збереженість камери. Один момент, який здавався опцією при використанні WiFi насправді може стати непоганим помічником. Мова йде про бездротове скидання світлин на комп’ютер чи інший гаджет. В такому випадку відпадає потреба виймати і вставляти часто карту пам’яті чи USB-шнур. Відсутність таких механічних дій безумовно позитивно вплине на збереженість роз’ємів так і гнізда для карт пам’яті.

GPS і WiFi у фотокамері – висновки і прогнози

Ну ви вже зрозуміли що я за WiFi, але проти GPS у фотоапаратах. Та зміни йдуть і як би ми не протестували, прогрес не спинити. Тому виграє той хто швидше зможе пристосуватися і почати використовувати у своїх цілях новомодні технології.

Ну і на завершення в одному з оглядів почув цікаву думку стосовно того як WiFi вплине на майбутні камери. За цим прогнозом у майбутніх фотоапаратах щораз менше буде з’являтися металу чи звичного наразі магнію, а буде з’являтися щораз більше пластику. І все через WiFi, який не дуже дружить з металевими корпусами. Добре це чи погано покаже час. А наразі закликаю не боятися прогресу і використовувати ваші фотоапарати як то кажуть на усіх 100%.

 

P.S.

“І шо, ти такого елементарного не знав?…»

Додати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *