Нарешті поговоримо про аксесуар “фотосумка”

Якось до цієї теми довго не намагався доступити, та все ж рано чи пізно це мало статися. Підштовхнув до написання цієї публікації життєвий момент, який спонукав знову вдатися у пошуки аксесуару під назвою “фотосумка” як такої, оскільки та що у мене роки була, просто перестала задовольняти вимоги. Ні, вона ніякому разі не погана, а навпаки відслужила вірою і правдою. І думаю на вторинному ринку ще комусь стане в нагоді. Та все ж цей момент показав усе різноманіття проблем, пов’язаних з підбором фотосумки. Тому можу анонсувати що з цієї публікації розпочинаю серію публікацій про фотосумки. Наразі їх має бути три: ось ця, і ще два огляди старої фотосумки та нової моделі.

Фотосумка – переваги

До придбання першої дзеркалки, я навіть уявлення не мав що існує ціла індустрія фото аксесуарів під назвою «фотосумки». І тут існує такий шалений вибір, що мабуть таким не може похвалитися жоден інший аксесуар. Вони є різні і вирізняються по дизайну, конструкції, розмірах. Проте давайте на цей аксесуар глянемо дещо глобальніше, оскільки для транспортування і зберігання фототехніки існує багато всіляких пристосувань. Це всілякі футлярі, це фото рюкзаки, чохли ну і звісно фотосумки. Тож чим фотосумка виграє серед інших.

Ось ту мушу вдатися до свого досвіду, оскільки раз уже вирішив шукати нову фотосумку, то чому саме їй збираюся надати перевагу. Найбільшим для мене достоїнством фотосумки мабуть є її мобільність. У цей термін я вкладаю такі поняття як швидкість виймання і пакування фототехніки, а також зручність переносу. Справді в оперативній (особливо репортажній) роботі, важливість швидко розчохлити техніку грає вирішальну роль. Що ж з рюкзаками? Його насамперед необхідно зняти, далі відкрити , вийняти і знову надягнути його на плечі. З сумкою все значно простіше: відкриваємо, виймаємо і в дії. Звісно існують такі моделі рюкзаків, які також заточені на швидкість виймання, та все ж їх не так багато і вартість їх кусюча.

Наступною перевагою фотосумки є її компромісний об’єм. Якщо знову ж говорити про конкурента фоторюкзак, той по замовчуванню є об’ємним і великим, бо інакше пропадає його суть. А ось фотосумка може бути як великою, так і не дуже. Тобто варіантів є набагато більше. Ну а звідтіля похідні переваги: компактність при транспортуванні тощо.

Звісно фотосумка не ідеал і має свої слабинки. Серед них обмеження рухів в процесі зйомки, все ж рюкзак дає більше свободи, будучи закріпленим на спині. Фотосумка має строгі обмеження щодо наповнення обладнанням: у менші розміри уже не все засунеш.

Та загалом недоліки проявляються лишень у порівнянні з конкурентами, тож фотосумка без сумніву потрібний і функціональний аксесуар в арсеналі фотографа

Фотосумка – фактори вибору

Та все ж яку фотосумку обрати для майбутньої роботи. І тут у запитанні уже й ховається відповідь: фотосумку обираємо відповідно до потреб і завдань, а також зважаємо на обладнання, яке буде у ній транспортуватися. Свою першу фотосумку придбав для того щоб якось і в чомусь носити свою першу дзеркалку Canon 450D. За вибором подався у фірмовий магазин де і запропонували непогану модель від Case Logic. Тоді ще не усвідомлював наскільки вдалою була покупка. Згодом у ній від’їздили ще дві камери. Проте з останньою уже були проблеми, оскільки та через габарити поміщалася туди з натяжкою.

Отож першим і мабуть найголовнішим фактором мають бути габарити фот сумки. Тобто розміри транспортного відділення. На цю характеристику треба зважати особливо, оскільки під час вибору особливо в інтернеті зовнішній вигляд не здатний передати реальних розмірів сумки. Часто можна натрапити на такий собі оптичний обман, коли сумка виглядає велетенською, а насправді це кишеньковий муляж. Отож не полінуймося взяти до рук лінійку і виміряти габарити вашої камери. Розміри сумки мають бути звісно більшими. Якщо ви плануєте переносити в сумці фотоспалах та парочку об’єктивів – збільшіть бажані габарити мінімум на третину. Тобто на розміри вашої майбутньої фотосумки буде впливати обладнання, яке плануєте переносити.

І тут варто зважати на ще одну закономірність: чим менша і легша фотосумка – тим швидшою і мобільнішою буде ваша робота з камерою. Отож вибір фотосумки це вічний пошук компромісу між мобільністю,  кількістю обладнання та розмірами сумки.

Наступний фактор вибору фото сумки є матеріал і внутрішня конструкція сумки. Взагалі то донедавна був переконаний що усі фотосумки робляться з якісного і витривалого матеріалу. Та все ж нещодавно до рук потрапила сумка, яка повністю зруйнувала цей міф. Мабуть якщо б у перший раз придбав саме її, то еталоном фотосумок були б її характеристики. Та все ж після якісного виробу починаєш прискіпливіше ставитися до деталей. Отож хороша фотосумка має вироблятися з цупкого міцного матеріалу. Можливо навіть водонепроникного. Стінки сумки мають бути достатньо м’якими та товстими щоб амортизувати камеру під час стресів. Така сумка добре тримає форму навіть будучи порожньою. Якісна фурнітура також: жорсткий і міцний пластик вказують на брендовість виробу.

Так от те що потрапило до рук  в порожньому стані складалося під зовнішньою вагою. Стінки були ніби і прокладені якимось пом’якшувачем, проте через нього легко відчувався корпус камери. Я відверто не ризикнув носити камеру у такій сумці.

Ну і про внутрішню конструкцію відділень. Це питання звісно суб’єктивне. Та все ж коли носив маленьку камеру, дві перегородки, які надійно кріпилися на липучках, добре фіксували об’єктив камери. Зі збільшенням камери від перегород відмовляюся щоб отримати більше простору. Тобто наявність можливості комбінувати з простором збільшує ефективність фотосумки в рази.

Наступним фактором вибору сумки є елементи захисту техніки. Ну про поролонові прокладки ми уже згадували, а також не зайвим буде плащ-дощовик, який в негоду суттєво підстрахує сумку від потрапляння вологи всередину.

І останній важливий фактор на який наразі звертаю увагу при купівлі сумки є звісно дизайн. У багатьох випадках даний фактор є малозначущим, та не у фототехніці, оскільки тут дизайн також є елементом безпеки. Нажаль часто густо виробники нехтують тим фактором намагаючись наділити свій виріб всілякими рекламними написами про бренд чи кольоровими вставками і зображеннями фототехніки. Проте такі сімки є приманкою для злодіїв, адже по факту вони уже голосять «дивіться усі, у наших нутрощах переноситься дорожезна фототехніка». Тому у цьому випадку рекомендував обзаводитися фото сумкою з скромним зовнішнім дизайном без зайвого пафосу. Поменше уваги і менше шансів залишитися без улюбленої камери.

Фотосумка – висновок

Здавалося б нічого особливого, та все ж не такий простий аксесуар є фотосумка. Як показала власна практика, до вибору варто підходити скорпульозно. І в такому випадку сумка слугуватиме вам не одне покоління камер зекономивши таким чином гроші і нерви. У наступних публікаціях на тему «фотосумка». Перейдемо до огляду вживаної моделі а також сподіваюся протестуємо абсолютно нову модель на яку очікую з нетерпінням.

7 коментарів

 1. Міщенко Ольга 29.09.2018 Відповідь
  • Yaroslav BaranAuthor 29.09.2018 Відповідь
 2. Semen Semenov 29.09.2018 Відповідь
  • Yaroslav BaranAuthor 29.09.2018 Відповідь
 3. Оксана 11.10.2018 Відповідь
  • Yaroslav BaranAuthor 13.10.2018 Відповідь
  • Yaroslav BaranAuthor 19.10.2018 Відповідь

Додати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *