Швидкий спосіб корекції фото з допомогою Digital Photo Professional (+відео)

Свого часу коли отримав на руки першу дзеркальну камеру також виникла потреба щось робити з першими світлинами. Вони ніяк не хотіли бути такими, як я того бажав. І що робити в такій ситуації?

Ну проблема стандартна і зрозуміла: недостатньо досвіду, але ж результат маю для замовника показати уже завтра. Тому сьогодні розглянемо ситуацію коли у вас є уже дзеркальна камера, але вивчити Photoshop чи Lightroom наразі немає часу. Як викручуватися з такої ситуації?

У кожному комплекті фотоапаратів Canon, проте переконаний і у інших виробників йдуть спеціальні диски з програмним забезпеченням. Так от в комплекті Canon є така програма Digital Photo Professional, яка с ходу дасть вам можливість:

  • Відкрити і редагувати фотографії у форматі RAW
  • Робити швидку корекцію
  • Одразу обробляти та конвертувати групу фотографій
  • Допоможе створювати HDR

І ще багато інших можливостей. Та перед тим, як приступити до роботи у цій програмі рекомендую у налаштуваннях вашої камери змінити формат JPG на RAW. Про переваги та недоліки RAW поговоримо в інших публікаціях, лишень зазначу формат RAW є справжнім рятівним кругом для початківців, оскільки дасть змогу рятувати експозицію у здавалося б безнадійних ситуаціях.

Digital Photo Professional – перше знайомство

А тепер запускаємо програму. Інтерфейс доволі простий. Хоча у новіших моделях Canon він буде відрізнятися по дизайну. Перед нами добре знайомий нам провідник чи експлорер, який у даному випадку відображає світлини. Ліва сторона відображає ієрархію папок. Її можемо відімкнути з допомогою ось цієї кнопки.

Загальний вид програми

Digital Photo Professional – редагуємо світлини

А далі давайте виберемо світлину, яку маємо привести у відповідний вид для публікації. Для цього відкриваємо потрібну папку. Ось усі світлини і обираємо потрібну для редагування. По ній клікаємо 2 рази.

Ось вона відкрилася для детального перегляду. Я спеціально обрав таку нейтральну з деякими артефактами, щоб наглядно продемонструвати що ми можемо з неї отримати. Та давайте проаналізуємо цю світлину. Як на мене вона є дещо затемна і тут присутній такий неприємний проте притаманний для більшості початківців артефакт, як завал по горизонту. Тобто камера нерівно була розміщена відносно землі і горизонт в такому випадку у нас став навскіс.

Digital Photo Professional – виправляємо горизонт

Почнемо з останньої проблеми. Як вирівняти горизонт. Для цього переходимо до кнопки «Подрезка наклон». У нас відкривається окреме діалогове вікно. Зліва у нас наше фото, а справа декілька інструменті, які допоможуть вирішити проблему. Та для початку давайте визначимося по якому об’єкту світлини ми будемо вирівнювати кадр. Очевидно це має бути опора канатної дороги. Отож переходимо до повзунка «Угол» і починаємо крутити картинку так, щоб наша опора стала рівно. Якщо ми не впевнені на усіх 100% що опора рівна, можемо увімкнути сітку і переконатися по її лініях що опора зайняла потрібне положення. Нарешті якщо ми впевнені – тиснемо ОК. Та все ж перед тим як підтвердити дану дію, зазначу, що у цьому вікні ми також маємо змогу робити кадрування. Налаштування у верхній частині саме дасть змогу виставляти, закріпляти чи навпаки вивільняти пропорції сторін майбутнього кадру. Проте тиснемо на ОК. І бачимо, що такий артефакт, як Завал по горизонту, зник з кадру.

Горизонт вирівнюємо повзунком “Угол” (Кут)

Digital Photo Professional – корекція експозиції

Тепер приступаємо до корекції експозиції. Ми для себе уже вирішили, що кадр є темний. Відверто скажу, але для мене довгий час було таємницею, що основою будь якої корекції фактично є два параметри: яскравість і контраст. Ну можливо ще додатково «Насиченість.» Маючи можливість доступу до них ми можемо творити чудеса. Отож переходимо до кнопки «Палитра инструментов». У нас відкривається окреме вікно з низкою налаштувань. У верхній частині якого є чотири вкладиші таби: RAW, JPG, NR\ALO і Обєктив. Для наших потреб необхідна саме перша вкладка Raw.

Як бачимо тут є багато всіляких налаштувань. Проте для наших потреб насамперед потрібний перший повзунок  «Настройка яркости». Давайте висвітлимо наш кадр, пересуваючи його вправо для досягнення потрібної експозиції. Звісно в ідеальних умовах необхідно орієнтуватися на спеціальний монітор, який коректно відображає кольори і на покази гістограми. Та про це ми будемо говорити у спеціальних тематичних відео. Сьогодні ж намагаємося по простому зрозуміти як воно усе працює і як швидко дати в усьому цьому раду.

Отож повертаємося до нашої світлини. Експозиція ніби в нормі, але сама світлина є занадто блідною. Ось тут в нагоді стане контраст. Додамо його трошки. Десь так і мабуть варто підмалювати кольори з допомогою насиченості. З допомогою різкості додамо деталізації і отримуємо абсолютно нову світлину варту споглядання.

Але і це ще не усе. Для цього щоб зберегти і застосувати зміни переходимо в меню Файл і переходимо в пункт «Преобразить и сохранить». Нам відкривається звичне меню зберігання. Тут обираємо місце зберігання нової фотки, а також формат. Це уже цілком може бути JPG, а також виставляємо характеристики якості. Якщо світлина для поліграфії DPI залишаємо 350, якщо для інтернету – можемо поставити 100. Якість фото я б залишав на позначці 9 або 10. Також тут ми можемо міняти розмір світлин. Після усіх маніпуляцій тиснемо “Сохранить».

Вид панельки корекції експозиції

Digital Photo Professional – групова обробка фото

Ось з головного усе. Проте позитиви цієї програми на цьому не завершуються. Наступна ситуація. Скажімо у вас усі фото уже є з чудовою експозицією і вам необхідно їх просто перевести у формат JPG. Бавитися з кожною окремо забере багато часу, тому у Digital Photo Professional передбачено інший інструмент. Як усе працює?

Виділяємо фото, які необхідно перевести в JPG. Далі заходимо у меню Файл і пункт «Обработка групой». У нас відкривається діалогове вікно зліва якого бачимо перелік назв вибраних світлин. Тут ми обираємо папку де будуть збережені нові світлини. Далі обираємо формат і можемо налаштувати елементи якості. І з натисканням на кнопку виполнить запускається процес конвертації.

Ну і на завершення ми можемо функцію корекції і функцію колективної обробки об’єднати в єдиний процес. Спочатку для кожної фотки задаємо параметри корекції без зберігання. А опісля виділяємо усі відредаговані світлини і єдиним кроком перевтілюємо їх у формат JPG.

Вікно управління груповою обробкою світлин

І ще про RAW

Ось така корисна програма особливо на старті. Зазначу ще один момент стосовно формату JPG. Вільно переглядати фото цього формату скажімо в операційній системі Windows можна лишень з 10 версії. Якщо у вас сімка чи ХР програма Digital Photo Professional стане вашою можливістю для перегляду щойно відзнятих світлин, оскільки вона достатньо легка і швидко завантажується. Звісно якщо вам необхідні ширші можливості, проте таж оперативність в обробці з часом таки доведеться перейти на Adobe Lightroom. Сподіваюся що дана шпаргалка стане вам у нагаді. А наразі вам гарних світлин і задоволених клієнтів.

4 коментарі

  1. ВікторФотолюкс 16.01.2018 Reply
    • Yaroslav BaranAuthor 16.01.2018 Reply
      • ВікторФотолюкс 16.01.2018 Reply
        • Yaroslav BaranAuthor 16.01.2018 Reply

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *