Знову про байонет, але про байонет для фотосвітла

Якось так цю тему в інтернеті мало висвітлюють, хоча як на мене вона є однією з ключових при виборі студійних приладів освітлення. Саме байонет на передній частині світлового приладу є порталу у світ творчості, оскільки відкриває потужні можливості у розвитку світлової фотографії.

Проте давайте трошки технічних моментів, щоб зрозуміти про які саме прилади йдеться і в яких ситуаціях байонет є  рятувальним кругом чи вірніше порталом у творчість. Якщо ви думаєте що далі говоримо про звичні тримачі і плафони на декілька ламп, мушу вас розчарувати – нажаль ні. Так для початків можна купити софтбокс саме такої конфігурації, але він приречений все життя бути софтбоксом. У нашому випадку мова йде про типи світильника відомий під назвою і формфактором як «моноблок». Це може бути студійний імпульсний прилад (більшість студійних фотоспалахів) або спеціалізоване студійне джерело постійного світла. Його конструкція достатньо уніфікована і дозволяє з часом модернізувати можливості таких приладів. Він складається з корпусу де в передній частині закріплене джерело світла та байонет для кріплення навісного обладнання, тобто байонет для фотосвітла.

Переваги моноблоку з байонетом.

Такі переваги можна навіть перелічити хоча переконаний що віднайдений нами список є цілком не повний і з часом доповнюватиметься усе новими і новими можливостями. Отож байонет дає можливість кріпити на моноблок різноманітні модифікатори світла. В результаті ми можемо завдяки моноблоку отримати:

  • Софтбокс
  • Октабокс
  • Стрипбокс
  • Рефлектор
  • Портретну тарілка
  • Тубус
  • Прожектор з лінзою Френеля
  • Прожектор з кольоровими світлофільтрами
  • Проектор для фігурного світлового фону

Якщо ви знаєте й інші модифікатори, поділіться доповненням у відгуках.

Байонет для фотосвітла – особливості

А тепер про найважливіші моменти, які породжують багато помилок та проблем при виборі моноблоків і пов’язані вони саме з байонетом. Річ у тім що байонет для фотосвітла, як і в фотоапаратах має різні стандарти. Їх є багато, проте виділяють 7 базових під які власне і виробляється більшість усього допоміжного обладнання. Тобто не врахувавши цей факт можна зіткнутися з ситуацією коли ви скажімо придбали софтбокс, а він вперто не хоче сідати на ваш моноблок. Щоб уникнути такої ситуації давайте коротко пройдемося принаймні по 7 базових варіантах байонетів.

Типи байонетів.

Байонет Hensel.

Насправді з ним ніколи не доводилось зустрічатися, проте судячи з конструкції він є різьбового типу. Тобто модифікатори монтуються в моноблок з допомогою посадки в пази і легенького на пів обороту докручування.

Байонет Broncolor Impact

Цікава і надзвичайно знайома конструкція. Дуже нагадує конструктивно байонет Bowens. Проте в чому там різниця можу лишень припускати. Це може бути система замків та кріплення на материнські стороні, а також розміри.

Байонет Broncolor Pulso

Від свого фірмового співродича відрізняється системою пазів. Якщо в попередньому їх було три і маленьких, то тут два, і широких, та розташованих один навпроти одного.

Байонет Multiblitz V

Також цікава і до болю знайома система. Проте на відміну від байонету Bowens тут 4 а не три виступи. Наскільки от воно оправдано у плані технічної експлуатації, наразі важко сказати, але як бачимо уже третя модель дотримує одну і туж філософію кріплення.

Байонет Elinchrom

З цією системою довелося мати справу під час пошуків у створені портретної тарілки з підручних засобів. З допомогою перехідників з системи Bowens на систему Elinchrom і в зворотному порядку вдалося подовжити конструкцію байонету, що дало змогу використовувати лампи довшого формфатора. До речі даний байонет мабуть займає другу позицію за популярністю і розповсюдженням, тому ймовірність що він потрапить саме до вас є дуже високою.

Байонет Universal

Мабуть найтехнологічніший з усіх байонетів. По назві та конструкції можемо судити що він підійде скрізь. Тобто у нього найширші можливості щодо регулювання діаметра та кріплення під різні поверхні.

Байонет Bowens

Найпопулярніший тип, який дає вам змогу отримати доступ до найширшого асортименту аксесуарів і за досить прийнятну вартість. Саме з таким типом байонету працюємо ми у нас на студії. Він вирізняється простотою і новачок одразу зрозуміє що і до чого. Варто зазначити що дана система відома ще й під назвою Mettle

Що робити якщо модифікатор під інший тип байонету.

Якщо ви купували його в магазині, то не проблема думаю піти і поміняти. Проте якщо ви брали його з далекого Китаю, тут можуть виникнути труднощі з пересилками що забере багато часу ну і втрату коштів. Проте і це в наш час не проблема, адже на допомого приходять перехідники. Сучасний ринок пропонує адаптери з будь-якого на будь-який тип байонетів. Головне розібратися який саме тип байонету на вашому моноблоці, а який на модифікаторі що ви придбали. Відтак шукаємо потрібний перехідник і орієнтовно за місяць у вас усе працює.

Байонет для фотосвітла – післямова

Те що є така конструкція як «байонет» – безпосередній позитив, який дає можливість більш тонко підбирати світлове обладнання для конкретних студій, умов та завдань. Єдине, що варто пам’ятати: перед покупкою не полінуйтесь зрозуміти та визначити тип байонету на бажаному моноблоці – в такому випадку в майбутньому не доведеться додатково витрачати кошти на придбання перехідників та адаптерів. Усім творчого настрою і хай світло вам допомагає.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *