Моноблок Godox SL60W – огляд та перші тести (+відео)

Сьогодні нарешті довгожданий огляд світлового приладу Godox SL60W, анонс якого ми готували і анонсували весь останній час. Він у нас у двох екземплярах. Незважаючи на те що історія його отримання була трохи захмарена новими правилами розмитнення, та все ж він прибув і перше знайомство з Godox SL60W починаємо з розпакування.

Godox SL60W – розпакування

Як і перший так і другий раз було хвилювання при розпакуванні Godox SL60W На форумах часто доводилось бачити відгуки, коли прилад доїжджав з ушкодженою упаковкою. Традиційно коробка не дуже яскрава та нам головне що в середині. А в середині багато пінопласту, тож щоб пошкодити прилад в дорозі треба дуже постаратися.

В коробці маємо сам прилад з кабелем інструкцією, а також рефлектором та захисним ковпачком, який до речі може виконувати роль такого собі екстра тубуса через наявність маленького отвору.  Уже попробували на предметці – відпрацьовує дуже класно, тому не викидаємо. Ну і в комплекті пульт дистанційного управління про який говоримо згодом і окремо. Для тих хто не бачив попередні відео про моноблоки короткий екскурс в історію.

Ну що ж ось такий Godox SL60W нарешті у нас в руках. Знову ж скажу що буквально декілька років тому на ринку були присутні лишень одна дві моделі. Наразі нарахували їх уже аж п’ять. Звісно задав моду бренд Aputure, який мабуть з перших додумався створити такий світловий прилад. Він і сьогодні присутній на ринку, проте вартість його в рази вища.

Щодо подібних нашій моделі є прилади під брендом Jinbei, Neewel, Yongnuo і навіть Arsenal. Вони різняться комплектацією де не де потужністю, ну і звісно вартістю яка гуляє приблизно в діапазоні плюс мінус 20 відсотків. Щодо потужності тут склався уже певний стандарт це 60 ватт, 100 ватт,  150 ватт, 200 ватт. Звісно найбільша потужність буде найдорожчою.

Ми ж спроміглися отримати для тесту прилад з найменшою потужністю 60 ватт. Варто згадати, що в лінійці також є прилади на 100, 150 і 200 ватт. Окрім цього прилади вирізняються температурою світла. Є білі такі як у нас і в маркуванні буде літера W. А є жовті і на це вкаже літера Y. Також є автономні моделі з акумуляторною батареєю. Вони будуть мати аналогічне маркування SLB, проте їх вартість від безакумуляторної версії буде майже вдвічі дорожчою.

Коротко про еволюцію світлового розвитку

Ми вже розповідали про еволюцію світлового розвитку, яку умовно назвали великі переходи. А йдеться саме про застосування звичних стандартних софтбоксів, потім нарешті розуміємо що формфактор моноблок з наявним байонетом є більш зручним та універсальним і зрештою ще не так давно мріяли про вершину приладів світла для фотостудії а саме моноблок з ЛЕД-чіпом який генерує правильне світло з високими показниками кольоропередачі.

Godox SL60W – зовнішній огляд

Давайте розглянемо що ззовні собою являє даний прилад. Маємо звичний по розмірах моноблок з достатньо цупкого пластику, який на перший погляд здається навіть алюмінієм. Якщо порівнювати його з попереднім моноблоком (Listolite), він є важчим і масивнішим. У передній частині у нас є лед-чіп, з радіаторами для охолодження, та байонетне кільце мабуть найпоширенішого стандарту Bowens. Тобто сюди можемо прикріпити світлові модифікатори найрізноманітніших конфігурацій.

В задній частині маємо вимикач а також великий дисплей з підсвіткою що позитивно вирізняє цей прилад серед конкурентів. Також тут присутня сенсорна кнопка, якою управляємо каналами і групами, а також гніздо під мережевий шнур. Воно стандартне як у більшості комп’ютерів. Ну і ключовим органом управління є крутилка, якою регулюється не лише яскравість, але також вибір каналів. Окрім того вона як джойстик спрацьовує на натискання. Ну це виключно для підтвердження операцій.

У нижній частині маємо стандартний «стакан» для кріплення під звичні фотостійки, і окремий отвір з затиском для парасольок. Що мені відверто подобається у моноблоках так це велика ручка ричаг, яким зафіксовуємо нахил голови моноблока. Зручно і швидко.

Godox SL60W – очікування, побоювання і тести.

Не маючи з чим порівнювати, бо справді до цього часу ми нічого подібного в руках не тримали, нас супроводжували певні побоювання. І першою та ключовою з них було: чи не замало світла у приладі потужністю 60 ватт. Взагалі виробники подають наступну порівняльну таблицю у якій вказують що 1 ватт  таких лед приладів відповідає 10 ватам галогенного світла. Отож 60 ватт має давати нам світла як галогенна жарівка у 600 ватт. Ну на практиці це дофіга – вибачте за такий термін. Проте для фото потреб це мабуть такий собі робочий середнячок. Так от щоб порівняти потужність ставимо у старий моноблок найпотужнішу лед лампу з потужністю саме 60 ват. Якщо вони по світлу будуть приблизно однакові – отож усе гаразд.

Нарешті настав момент істини і вмикаємо наш прилад. Ура світло яскраве, ну його не менше ніж генерують наявні у нас лампи, разом взяті. О а на дисплеї лишень 10% від потужності.  Коли докрутили до 100% – на наші малі кімнати його забагато дуже сліпить очі. А тепер порівняємо його з наявною найсильнішою лампою, яка є в наявності. Після наочного урівноваження цей старий стандарт потужністю 60 ват видає орієнтовно 20% того що може Godox SL60w. І це круто. Тобто однозначно прилад не підкачав і таки отримуємо нові можливості у світловій фотографії.

Згодом мали змогу потестити Godox SL60w у портретній фотографії. І тут також відчули певні переваги. Раніше коли використовували старіші джерела світла на пост обробці завжди рука тягнулася щось поправити, щось витягнути під коригувати. Проте не з Godox SL60w. Тут просто не знаєш за що братися. Кольоропередача така що розумієш: будь-який незначний рух псує а не не робить кращою картинку. Мабуть в цьому і криється переваг високого коефіцієнта CRI.

Godox SL60W – баги і недоліки

Не встигли ще повністю розпакувати Godox SL60W, як ось виявили перший курйоз, я б навіть сказав недолік. Мова йде про рефлектор, який також мав би підпадати під певні стандарти. Проте він власне не стандартний Спроба розмістити у ньому градієнтурну сітку стандартним діаметром 18 см нічим не обвінчалася – забракло буквально декількох міліметрів. Заміряємо діаметр рефлектора – 18 см, проте товщина стінок така, що не дає розмістити туди стандартні насадки. Спочатку грішив на невдалий екземпляр, проте і в іншій ситуації картина та ж.

Прекрасно розумію що більшість мабуть до таких тонкостей і не заглибиться. Та все ж якщо ви вже стали володарем подібного приладу, маєте врахувати що стандартні опції з Китаю туди просто не сядуть. У цій ситуації виручає той факт що даний рефлектор можна демонтувати і поставити інший – «стандартний». І усе це буде коштувати достатньо помірні кошти. Ось тут відчуваємо переваги формфактора «моноблок» в усій його красі: його можна модифікувати, вдосконалювати і вишуковувати зручніші варіанти.

Ну і ще про ложку дьогтю. Звісно не буває ідеальних приладів, і у Godox SL60w також є свої слабинки. І першою з них є система активного охолодження. Вона є, і це добре але недобре як вона голосно працює. Для фотографів це абсолютно значення немає, але для відео де звук буде зніматися загальним мікрофоном – може створити суттєві проблеми. Другий момент який може десь розчарувати – недостатня потужність при використанні у студіях середнього розміру. Як на мене світла забагато. Та все ж коли ми попрацювали не в нашій студії де приміщення врази більше за наше – розумію що і світла треба побільше. Отож у таких випадках рекомендую купувати прилад потужністю від 100 ват.

 Окремо про пульт дистанційного управління

Зрештою дісталися і до дистанційного пульта. Він не інфрачервоний, а веде управління по радіосигналу. І це круто: 20 метрів через стіну для нього не проблема. Для чого він потрібний? Насамперед для дистанційного вмикання і вимикання приладу. Ну якщо у вас є один моноблок –логіка застосування – достатньо спірна, але якщо у вас 2 прилади, ось тут пульт буде сильно виручати. Коли прилади закріплені на певній висоті, вам з допомогою одного пульта і одним натиском кнопки піддаються одразу два. Для цього в налаштуваннях передбачено канали і групи. Налаштовуємо прилади на спільний канал і групу, таку ж вказуємо на пульті – і все працює. Якщо у вас більше ніж 2 прилади (умовно 9). Їх можна поділити на групи і один пульт відповідає за 5 моноблоків а інший за 4. Розібратися просто.

Також з пульта можна регулювати силу світлового потоку. Робиться це правда достатньо повільно, та все ж доступно. Ну і в роботі пульта є одна дивність, а саме стартова позиція з якої регулюється світловий потік становить 25%, хоча з допомогою управління безпосередньо на моноблоках можна досягнути 10% від загальної сили світла.

Ну і на завершення про пульт про ще одну перевагу, яку можна відчути при наявності 2 або більше приладів. Скажімо ви регулювали вручну кожен прилад окремо. Тобто у якийсь момент ви вмикаєте групу і розумієте що щось не так: одні прилади горять яскравіше інші тускліше. Щоб їх урівноважити до стартової позиції у звичній ситуації вам доведеться подивитися яка потужність ва задовольняє і кожен прилад вручну перелаштувати. З двома приладами проблем немає. Але що робити коли їх 9. Ось тут в нагоді стане пульт дистанційного управління. Ним достатньо вимкнути і увімкнути усі прилади і вони отримають потужність зазначену на пульті.

Висновок про Godox SL60W

Наговорили ніби багато і про позитиви і негативи: тож чого вартує цей прилад. А висновок однозначний: Godox SL60W справді цікавий і вартий затрачених коштів. Він спростував усі наші побоювання і показав відмінне світло. Звісно усе відносно, тому було б цікаво побачити і по тестувати подібні прилади від інших виробників. Тому шановні представники компаній продавці тощо ми відкриті до співпраці заради ознайомлення з можливостями подібних світлових приладів. Щодо недоліків Godox SL60W – вони не системні і некритичні, тож не впливають суттєво на кінцевий результат і здатні до вирішення у багатьох випадках і варіаціях.

 

11 коментарів

 1. yana_shot 27.02.2020 Reply
  • Yaroslav BaranAuthor 27.02.2020 Reply
 2. shotpetro 28.02.2020 Reply
  • Yaroslav BaranAuthor 28.02.2020 Reply
 3. Віктор Смик 28.02.2020 Reply
  • Арей 28.02.2020 Reply
 4. Yarema Den 28.02.2020 Reply
 5. Семен Кошкін 20.03.2020 Reply
  • Yaroslav BaranAuthor 20.03.2020 Reply
   • Назар 28.03.2020 Reply
    • Yaroslav BaranAuthor 28.03.2020 Reply

Add a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.