Предметна фотозйомка: що необхідно мати в арсеналі

У першій вступній публікації (див.тут>>) ми намагалися зрозуміти що це за явище «предметна фотозйомка» і розібратися в умовній класифікації. Цього разу приступаємо до більш практичної частини: які технічні засоби необхідно мати для здійснення предметної фотозйомки.

Та знову ж хотілося б додати одну ремарку. Нещодавно довелося фотографувати ролоштори на фабриці, де їх виготовляють. Враховуючи боєм і розміри продукції тут довелося застосовувати абсолютно відмінні рецепті ніж у звичній предметній фотозйомці. І ось тут криється чергове протиріччя: відмінний рецепт, але це ж також предметка. Тому щоб не заплутатися у таких ситуаціях, давайте введемо ще одну класифікацію:

  • Мала та середня предметка
  • Велика предметка.

Сьогодні будемо говорити про найбільш затребувану і популярну Малу та середню предметку.

Предметна фотозйомка – інструментарій

Тут усе просто, адже говоримо про вид студійної фотозйомки. Отож для успішної предметної фотозйомки нам необхідні:

  • Фотокамера з підібраною оптикою
  • Антураж – середовище у якому будемо знімати нашу модель
  • Набір світлового обладнання

 

Предметна фотозйомка: фотокамера та оптика

Традиційно без фотокамери нам не обійтися. Щодо самої камери звісно якихось особливих вимог не існує, існують певні рекомендації щодо оптики. Найкращою і найзручнішою для наших завдань буде ширококутна оптика. Вона дасть можливість на невеликій території простір для маневрів у кадруванні. Пригадую свої перші спроби робити предметну фотозйомку з допомогою фіксованого об’єктиву в 50мм.  – зрозуміло, що нічого не вийшло. Ні, звичайно би щось вийшло при умові, якщо б зйомка відбувалася у величезному залі. Тоді відійшовши на декілька метрів таки вдалося побудувати правильний кадр. Але як показує практика, предметну зйомку часто ми проводимо або на виїзді, або у кімнатних умовах. Отож без ширококутної оптики просто не обійтися.

Ще однією вимогою є наявність штативу на який будемо кріпити камери. Зйомка з рук при створені предметної фотографії – справа незручна і невдячна. Наявність штативу дасть змогу точніше і краще побудувати композицію кадру уникнувши зайвих артефактів, викликаних недостачею освітлення чи довгими витримками. І тут важливо звернути увагу на можливості штативу: чим більше варіантів налаштування та позицій має штатив – тим ширші можливості у нас при побудові кадру.

Антураж

Нагадую, що маємо справу з різновидом студійної зйомки, тому робота з предметкою нагадує роботу в студії – мініатюрі. Тут важливу функцію відіграє фон. Насправді варіантів побудови антуражу для предметної фотозйомки безліч. Тут  в ролі студійного фону може навіть виступити проста біла стіна або аркуш білого паперу.

Та на сьогодні ринок пропонує безліч пристосувань для побудови антуражу для студійної фотозйомки, тож давайте пройдемося по деяких з них.

Предметний стіл: спеціальна конструкція яка пропонує вертикальну площину-фон та горизонтальну площину для розташування об’єкта зйомки. Таке пристосування має багато переваг, серед яких зручна можливість експериментувати зі світлом, відносна універсальність щодо габаритів об’єктів фотографування. До недоліків мабуть належить лишень масивність конструкції.

Предметний стіл
Предметний стіл

Лайткуб – ще один найпоширеніший варіант побудови антуражу для предметної зйомки. Це така собі універсальна конструкція, яка здатна не лишень забезпечити вас фоном, але й навіть при відсутності правильного освітлення змоделювати його з підручних джерел світла. Особливістю лайткубів є їх портативність, компактність та швидкість монтажу. Проте є й недоліки: а саме строго регламентовані обмеження щодо габаритів фото моделі. Справді існують лайткуби певного розміру і конфігурацій. Як на мене найбільш універсальнішим по відношенню до вартості є лайткуб з розміром сторони 80 см. Його перевагою є те що туди легко поміститься більшість товарів, які продаються в сучасних інтернет-магазинах. Брати більший лайт-куб – виникатимуть проблеми в домашніх умовах куди його поставити, а брати менший – обмежувати себе у кількості предметів, які туди помістяться.

Лайткуб
Лайткуб
Паперовий лайткуб
Паперовий лайткуб

Щодо лайткубів також варто зважати на те з якого матеріалу він зроблений. Бувають паперові, картонні і такі які зроблені зі спеціального матеріалу, закрипленого на пружинному каркасі. Як на мене саме останній є найвигіднішим придбанням, оскільки у складеному режимі є достатньо компактним. Сподіваюся, що незабаром напишу детальний огляд саме по таких моделях лайткубів.


Посилання на товар:
Тут можна придбати лайтбокс (80 см.) за доступною вартістю.

Перейти на Aliexpress >>


Набір світла

На дану тематику також вартує написати окрему публікацію, оскільки тут дуже багато тонкостей та нюансів. Наразі ж констатую що у 80% випадках для предметної фотозйомки нам необхідно буде саме джерело м’якого освітлення і як мінімум 2 джерела світла. Якщо буде три джерела – ще краще.  Світлова схема у предметній зйомці суттєво відрізняється від портретної і іншого виду зйомок. Це продиктовано технічними вимогами до кінцевого результату при фотографуванні предметів.

Післямова

Отож для того щоб розпочати предметну фотозйомку маємо мати фотокамеру, ширококутний об’єктив, антураж придбаний чи зроблений своїми руками і як мінімум 2 джерела світла. Уже з таким набором можемо розпочинати експериментувати. Далі усе буде залежати від багатьох факторів: від кольору забарвлення самої предметної моделі та її розміру, до того яку схему ви виберете на пост обробці для завершення роботи. Та про це усе спробую розповісти у наступних постах.

Один відгук

  1. Андрій 11.09.2020 Відповідь

Додати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *