Софтбокс чи октабокс: в чому різниця і що краще

Раз ви уже приступили до експериментів зі світлом у студії, то рано чи пізно але почнуть виникати запитання. Їх буде багато і намагання знайти відповідь будуть додавати вам досвіду. Тому пробую на деякі з них допомогти відповідь. І так ми вже працювали з софтбоксом. Знаємо що це світло формуюча насадка та джерело м’якого світла. Проте заглиблюючись в тему ми зустрічаємо й інші подібні прилади: стрипбокс і октабокс. Ну якщо зі стрипбоксом усе номінально зрозуміло, то ось багато питань саме до октабоксу: чим він кращий за софтбокс якщо конструкційно і функціонально дуже подібні?

Софтбокс чи октабокс – різниця

По суті мова йде про один і той же світловий прилад функцією якого є продукування м’якого освітлення. Відрізняються вони між собою формою світло формуючої насадки. Софтбокс (або квадробокс) має прямокутну насадку, а октабокс округлену 8-мигранну. Ну і десь ця відмінність трошки впливає на відмінності у техніці виконання. Проте спільного у них врази більше. Вони разом є джерелом м’якого освітлення, можуть кріпитися на різних системах, можуть бути різних розмірів та потужності.

Софтбокс чи октабокс – що краще

Якщо спиратися на конструктивні особливості відповідь важко дати на це питання. То ж давайте спробуємо підійти до питання з творчої сторони, або як прилади впливають на світлотіньову картинку в кадрі. І тут вони майже подібні. Хоча є одне невелике «але». Головна відмінність між ними полягає у формі бліку в очах моделей: в одному випадку він круглуватої форми в іншому – прямокутної. І тут власне мабуть і криється загадка «що краще». Все залежить від ваших індивідуальних естетичних смаків. Хтось любить щоб блік в очах мам які заокруглені форми – октабокс вам в допомогу. Ну якщо ж ви прихильник строгих кутових форм – софтбокс з цим впорається невідмінно.

Софтбокс чи октабокс – чи є проблема (замість висновків)

Дуже цікаво читати стосовно цієї тематики пости на форумах. Які тільки проблеми не вигадують: октабокс кращий з верхньої позиції, чи мовляв софтбокс своїми кутами залазить в кадр в процесі зйомки. Най кумедніший мабуть пост про те що октабокс по габаритах більший, тому менш зручний у користуванні.

Насправді ж якщо у вас є софтбокс – потреба в придбанні октабокса дуже спірна. Хіба що ви власник велетенської фотостудії і хочете мати повний арсенал світлових насадок. Ну і ще випадок коли ви виключно портретист і форма бліку для вас просто вкрай важлива. В усіх інших випадках мабуть головніше саме наявність джерела м’якого освітлення і вміння його застосувати як у побудові світлотіньового малюнка так і для конкретної стилістики майбутньої світлини.

2 коментарі

  1. Аркадій-Дніпро 05.04.2019 Відповідь
    • Yaroslav BaranAuthor 05.04.2019 Відповідь

Додати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *