Тестуємо студійний фон з поліестеру (+відео)

Хоча в заставці новорічне фото, проте таки будемо говорити не про Новий Рік. Та все ж визнаю що саме він став причиною написання створення і написання цього тесту. На передодні свят так захотілося отримати новорічну локацію для зйомок, що не втримався і придбав перший у своїй практиці фото-фон з поліестеру. Раніше я уже писав про фони з паперу та тканини, а ось синтетика залишалася поза увагою. Тому перша практика і перші враження від використання такого типу матеріалу. Тож що ж таке: фон з поліестеру.

Фон з поліестеру: перші переваги та перші враження

Ось і перші переваги. Це вартість та різноманіття тематики. Справді на китайських сайтах можна знайти широчезний спектр розмірів та візерунків. Минуло поштових декілька тижнів і нарешті розпаковуємо на студії новорічний фон. Що цікаво – посилка була достатньо компактною та легкою. Одразу на краю пробую тканину на міцність – ні, не рветься.

Що собою являє цей матеріал? Однозначно це синтетика, яка швидше за все є тканиною, оскільки дрібні волокна чітко відчуваються в долонях. Та все ж вони достатньо цупкі та міцні незважаючи на товщину цієї тканини. Таке відчуття що у руках щось проміжне між звичною клейонкою та тканиною. До болю знайоме відчуття. Хімічного складу звісно виробник не надав.

Тепер щодо картинки: вона чітка хоча по кольоровій гамі дещо відрізняється від того, що вдалося бачити на моніторі комп’ютера. Та знову ж даємо похибку на типи матриць і світло при яких фотографувалася вітринна копія. Закріпив на фонові ворота – загальна картинка досить реалістична і непогана.

Фон з поліестеру: недоліки і баги

Та все ж ідеалу не має. І тим паче у китайських виробах. Звісно десь та прихований підвох. І він одразу виплив після розпакування. Річ у тім, що сам фотофон був при укладанні був зігнутий декілька разів. Коли ми його розклали згини чітко проявилися як на фотографіях так і на відео. Вони у стратегічних місцях, тому що робити з ними я так і не второпав. На мою думку такі вироби мають відсилатися і зберігатися в рулонах. Та про це згодом, оскільки виплило ще декілька цікавих як на мене недоліків про які продавці і виробники мовчать.

Другий баг – розмір. Після перемірювання площі купленого фону, той по висоті вийшов на 10 см коротший. Воно б і нічого, коли мова йде про суцільний фон. А у нас сюжетний фон з чітко вираженою підлогою, яка на укороченому варіанті аж ніяк не займе горизонтальну площину а стає частиною вертикального фону . По горизонталі також зафіксували сантиметрову нестачу.

Фон з поліестеру: як боротися зі згинами

Непорядок. Робимо фотографію, а на задньому плані чітка сітка зі згинів. Що з ними робити. Першим ділом хотілося спробувати пройтися по них праскою, та ні  – перед нами синтетика, тому невідомо як вона себе поведе. Не втримався і написав виробникові. І ось яку інформацію отримав від нього.

По перше: рекомендовано розвісити фон на декілька днів і залишити в такому стані. Згини мали б розтягнутися. Причиною їх появи є поштові умови: відіслати в рулонах фон –значно дорожче.

По-друге: праскою таки можна, але при певних умовах. Прасуємо з зовнішнього боку де немає малюнку, і при цьому під праску підставляємо суху тканину. В протилежному випадку – тканина розплавиться або розлізеться малюнок.

Ось ми і дісталися до тих слабинок про які на сайтах ми нічого не довідуємся. Виявляється тип друку картинки є комп’ютерним напиленням, яке не є водостійким. Отож такі фони мити уже не можемо.

При доброму освітленні можна отримати непоганий результат з допомогою фону з поліестеру.

Фон з поліестеру: висновки

В результаті ми отримуємо за невеликі кошти достатньо міцний фон, проте з дуже не надійною картинкою. Щось таке прохідне між одноразовістю і багаторазовістю. Можу припустити, що з часом малюнок поведе не дуже стабільно. Можливо почне вигорати або взагалі вищерблюватися від основи. Ну це припущення, які перевіримо буквально за рік у новорічний сезон 2020 року. Та все ж якщо зрівняти з «одноразовими» паперовими фонами – фон з поліестеру зарекомендував себе досить непогано. Якщо зважати на вартість, то його придбання на один сезон є достатньо оправданим. Перші тести при доброму освітленні дали достатньо хороший результат.

 

Додати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *