Canon EF 28 – 105 mm F/3.5-4.5 – прощавай друже

Судячи з заголовку сьогодні буде останнє напутнє слово для об’єктива Canon EF 28 – 105 mm F/3.5-4.5. І воно буде з теплими почуттями, адже працював він з нами понад рік і враження відверто по дружньому теплі. Про перші враження можна прочитати тут, а сьогодні хотілося б поговорити  в загальному наскільки практичним є це скло і чи варто його купляти і при яких умовах.

Canon EF 28 – 105 mm F/3.5-4.5 – причини придбання та продажу

Думаю що кожен, хто мав в своєму арсеналі хоча б 2-3 об’єктиви, погодиться зі мною, що серед них є такі з якими хотілося б працювати регулярно, а є такі, які від початку починають фотографа діставати бо щось у якихось дрібницях але з ними не так. Однозначно Canon EF 28 – 105 mm F/3.5-4.5 належить до першої групи. Тут все так і знімаю його з камери уже на прощання.

Пригадую той період перед його придбанням коли стояло завдання отримати будь-який об’єктив проте з ультразвуковим двигуном для дистанційного управління з стабілізатора під час відео зйомки, ну і цей об’єктив мав бути розрахований на повний кадр. Саме Canon EF 28 – 105 mm F/3.5-4.5 був ідеальним кандидатом, хоча поряд розглядався і Canon EF 24 – 85 mm F/3.5-4.5. Пригадуєте порівняльну публікацію про ці два скла. Так і судилося нашому герою згодом пропрацювати у зв’язці і постійному порівнянні з конкурентом. А от прощаємося з простої еволюційної причини, адже на зміну прийде подібне скло проте з флагманського сегменту та кращою світлосилою.

Чи не розчарували сильні сторони об’єктива

Справді Canon EF 28 – 105 mm F/3.5-4.5 має багато сильних сторін якщо порівнювати його з кітовими об’єктивами. Сама картинка є м’якшою, глибшою, можна сказати цікавішою. Показник діафрагми на крайніх фокусних відстанях також давався взнаки під час фотографування в сутінках та у напівтемних приміщеннях (зокрема на концертах). Звісно не ідеал, але давав шанс на отримання де не де результату.

Доречно в нагоді стали компактні розміри цього об’єктива, які в певній мірі потребу у новій фото сумці відтермінували на невизначений час, дозволивши таким чином зекономити певну суму. Стара сумка з таким компактним телеоб’єктивом з натугою але справляється з завданням.

Металевий байонет – за час використання цієї оптики став запорукою його збереженості, тож у доброму здоров’ї він послужить добру службу ще не в одних руках.

Діаметр передньої лінзи в 58 мм. Ще один економічний аргумент, який був цілком оправданий: ніякого допоміжного навісного обладнання не довелося докуповувати, оскільки залишилося усе від попередніх об’єктивів.

Щодо роботи ультразвукового двигуна фокусування – очікування просто чудові. Скажу чесно це був мій перший об’єктив з ультразвуковим двигуном. Проте перед тим мав декілька приладів з новішим STM-двигуном. Тож побоювання були ще ті. На старті коли отримав цього об’єктива наявність USM хотів навіть віднести до недоліків, адже очікування були в порівнянні з кроковим двигуном куди гіршими. Проте такі очікування були марними: двигун не створював абсолютно ніякого дискомфорту у роботі: швидкий, тихий, непомітний, що іноді навіть забував про нього. Щодо самого фокусування – промахи дуже рідкісне явище і то при складних світлових умовах.

Чи не налякали слабкі сторони Canon EF 28 – 105 mm F/3.5-4.5

Уже зі старту даний об’єктив відкриває певні конструктивні недоліки, які ми описали саме в першій публікації. Та чи насправді вони такі критичні. Давайте коротко пройдемося по них. Першим важливим технічним недоліком була відсутність оптичного стабілізатора. Знову ж усе пізнається у порівнянні. Звісно якби стабілізатор був, вдалося б уникнути промахів думаю відсотків на 10 – 15%. Тобто дана проблема знімається навиками і є не настільки критичною. Особливо виграшність цього об’єктива зрозумів після роботи з телевиком без стабілізатора на 300 мм. Ось тут відсутність стаба – є справді трагедією особливо для новачків. 105 мм насправді ще не така критична фокусна відстань щоб вимагати оптичний стабілізатор і після невеликих тренувань вона легко піддається і без стаба. Цьому буде сприяти світлосила F/4.5, яка дасть змогу фотографувати на менших витримках від звичних кітів. І це мабуть головне спростування яке суттєво додає аргументації на користь Canon EF 28 – 105 mm F/3.5-4.5.

Звук тертя по пластику під час зумування – забуваєш за нього в перший ж день роботи з об’єктивом. Очевидно якість пластику тут на висоті, оскільки за тривалий час експлуатації він витримує постійні механічні рухи і залишається тугим в ходу без самовільних випадінь.

Аберації у цього об’єктива також не критичні. Воно правда проявляються сильніше зі збільшенням фокусної відстані. Та знову ж легко і коректно прибирається у редакторах.

Canon EF 28 – 105 mm F/3.5-4.5 – у порівнянні

Будемо об’єктивні – об’єктив не новий, тим паче у своїй історії він захопив еру плівки. А це означає що розраховувати на супер різкість не варто. Та все ж його невипадково порівнюють з аналогами L-серії. Знову ж будемо об’єктивні – до флагмана ще далеко, але й справді по характеру формування картинки вони нагадують саме цей клас.

Що цікаво довелося його експлуатувати паралельно з подібним як по часу так і по тех можливостях об’єктивом Canon EF 24 – 85 mm F/3.5-4.5. Відверто останній мав бути чіткішим від нашого героя, але чомусь на практиці саме Canon EF 28 – 105 mm F/3.5-4.5 демонструє кращу чіткість. Звісно не суттєво, але відчутно.

І зрештою, якщо ви купуєте новий об’єктив, першим очікуванням є щось нове у зображенні, якась відмінна картинка від того чим ви користувалися досі. Скажу однозначно після кіта це скло вас приємно здивує. Не радикально, але відчутно.

 

Рекомендації щодо купівлі

Отож для кого буде корисний даний об’єктив? Насамперед це бюджетна можливість оновити ваш кіт. Так Canon EF 28 – 105 mm F/3.5-4.5 це щось цікавіше ніж звична кітова картинка. Рівень художності тут у рази вищий. У парі з ультразвуковим двигуном ви отримуєте порцію нового комфорту в роботі ну і набір фокусних відстаней розширює сферу застосування.

Непогано себе зарекомендував цей прилад і у відео зйомці. Тихий, з достатнім зумом і з дещо кращою світлосилою його можна використовувати у значно ширшому колі завдань швидко перелаштовуючись з одного плану на інший.

Кому б не рекомендував його купляти, так це абсолютним початківцям, оскільки досягнути хорошого результату на старті вам буде дещо важче.

Ну і такий маленький лайф-хак під час купівлі цього об’єктива. Як  зрозуміти рівень юзаності оптики. А про це розкаже корпус. Пластик від Canon має здатність з часом поліруватися. Хоча з практики вибору об’єктива скажу: знайти неполірований варіант майже неможливо оскільки об’єктив – ветеран. Та все ж по якості «полірування» уже можна судити про його вікові характеристики.

Післямова

Так Canon EF 28 – 105 mm F/3.5-4.5 випав з нашого арсеналу. Проте цей факт продиктовано не недоліками оптики а еволюційним апгрейдом і це мабуть найкращий сценарій для фотографів. Для нас він служив штатним об’єктивом понад рік оскільки діапазон фокусних відстаней у нього більш універсальніший. Знімали його лишень для роботи в студії під час портретних фотозйомок. Тобто він здатний впоратися з 75% завдань, які постають перед фотографами. І саме цей факт закріпляє загальні позитивні враження які ми отримали від Canon EF 28 – 105 mm F/3.5-4.5 . Чи буде його нам не вистачати. Думаю що уже ні, але фактом залишається що він достойно увійшов в історію ЯроеФОТО.

 

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *