Canon EF 28-105mm 1:3.5-4.5 USM – огляд

Привіт у нас сьогодні досить незвичний огляд. Чи точніше огляд досить незвичної оптики. Про цей об’єктив інформації в інтернеті досить мало, оскільки його славу повністю перекриває старший брат L-серії. Проте цей оптичний пристрій, також має багато достоїнств. Мова йде про об’єктив для повнокадрових фотоапаратів Canon EF 28-105mm 1:3.5-4.5 USM. Невипадково він у нас переміг під час квесту, метою якого був вибір першого бюджетного об’єктиву для повноматричної камери. Про це можна прочитати на нашому сайті.

Насправді не буду заглиблюватися у деталі тестів, а спробую поділитися першим враженням від пробної фотосесії. Та перед тим декілька слів чому саме ця модель була обрана для ролі першого об’єктива.

Сanon EF 28-105mm. F/3.5-4.5 – сильні сторони

З одного боку вартість, а з іншого поєднання низки сильних сторін. Серед них компактність. Ось перед вами два об’єктиви: кітовий і наш герой. По розміру він не є більшим за кіт при тому що це телеоб’єктив.

Ще однією сильною стороною є наявність ультразвукового двигуна для автофокусування. Працює швидко, тихо і точно. Також до позитивів варто віднести діаметр передньої різьби в 58 мм. що дасть змогу зекономити на опціях. Ось якраз до кітового об’єктива у нас назбиралося чимало аксесуарів, і усі вони добре підійдуть і до об’єктива 28-105 мм.

Звісно беззаперечною перевагою є світлосила цього об’єктива, яка на довгому куті в порівнянні з конкурентами має світлосилу 4,5 а не 5,6.

Ну і останньою позитивною особливістю цього об’єктива є спосіб зумування: виїзний хобот складається з двох секцій і виїжджає з корпусу на невелику відстань. Пригадую ще під час квесту схилявся до об’єктива 35-135 мм., але відмовився від ідеї через невдалу систему зумування типу тромбона. Ну професіонали і просунуті користувачі знають що це невдала система яка має ще назву в народі «порохотяг», через яку в корпус потрапляє багато пилу.

Canon EF 28-105mm 1:3.5-4.5 USM – історія і версії

А тепер трохи історії про цей об’єктив. Він випускався відносно нетривалий період десь  трошки більше10 років. Перша версія з’явилася ще у 1992 році, а друге покоління у 2000 році. Перші екзембляри збирали виключно в Японії, а оновлена версія в Японії і Тайвані.

Перша модифікація  виокремлювалася 5-ти пелюстковою діафрагмою і її можна визначити ось по цій квіточці.

В новішій дещо вдосконаленішій версії квіточку замінив напис «Макро». І це означало що у цій моделі уже семипелюсткова діафрагма. Власне вважають що остання версія є дещо кращою у плані художності об’єктива. Наразі в руках у нас опинився саме представник останніх років випуску.

Canon EF 28-105mm 1:3.5-4.5 USM – про недоліки

Декілька слів про слабинки цієї техніки. Мабуть найвагомішим недоліком є відсутність оптичного стабілізатора. Як не як зум тож на довгому куті стаб таки був би корисний. Також до недоліків можу зарахувати неприємний призвук регулювання фокусної відстані. Звук тертя пластика по пластику є специфічним і вимагає привикання. Наразі це усі мінуса, які довелося виявити під час перших тестувань. І на черзі огляд його оптичних характеристик.

 

Canon EF 28-105mm 1:3.5-4.5 USM – від теорії до практики

Одразу скажу що перша фотосесія показала, що малює він у раз краще ніж кітові об’єктиви. А це на простого обивателя таки потужний аргумент «за». Він м’якший і водночас чіткіший що додає об’єму і деталізації. Тобто на заміну стандартному кіту його однозначно варто брати. Фокусується швидко та безшумно. Двигун ультрасонік відпрацьовує швидко і без нарікань. До речі тестував його на Canon 7d, який у своєму класі є одним з найшвидших. Ця пара відпрацьовувала просто чудово.

А як справи зі старшими братами. Скажімо з Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM, з яким його невипадково порівнюють. З відгуків та оглядів доводилось чути що по характеру ці об’єктиви надзвичайно подібні і різниця в малюнку та кольоропередачі мінімальна.  Наразі самостійно не довелося тестувати, проте в неті натрапляв на порівняльні характеристики. Що цікаво наш герой через наближеність, таки не без недоліків. На широкому куті наш 28-105 в порівнянні зі старшим братом помітно маже по кутах, також з’являються аберації. Проте вони не критичні. Ну і на довгому куті поведінка дещо відмінніша оскільки він дещо темніший і з’являються проблемки з фокусуванням, яких в апараті L- серії просто не існує. Проте ці незначні нюанси дають підстави рекомендувати Canon EF 28-105mm 1:3.5-4.5 USM, як бюджетний замінник старшому брату.

Canon EF 28-105mm 1:3.5-4.5 USM – висновки та поради

Та знову ж не забуваємо, що маємо справу  з об’єктивом за доступну вартість, тож в такому контексті більшість недоліків можна вважати навіть перевагою. Не ідеал, але достатньо цікава модель, яка суттєво виділяється зі свого сегменту насамперед світлосилою. Отож якщо надумаєте купляти Canon EF 28-105mm 1:3.5-4.5 USM звертаємо увагу на наступні моменти:

По перше це чистота лінз. Ну це стандартна вимога до усіх об’єктивів. Дивимося на контакти. Воно багато про що розкажуть. Наявність характерних полос свідчить що об’єктив був у активній роботі і часто знімався з фотоапарата. Далі висуваємо зум-частину і пробуємо її на люфт. Наявність люфта говорить про надмірну юзаність техніки. Ну і дивимося на напис Макро. Якщо його немає, а є намальована квітка – перед вами старіший екземпляр з 5-ти пелюстковою діафрагмою.

Наразі усе сподіваюся що інформація була корисною і він ще довго служитиме і вам і нам. З вами був проект «ЯрекФото». Зустрінемося в наступних випусках.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *