Canon EOS 77D – репліка

Дивна це була історія. Завітавши в копіцентр до партнерів отримую раптову пропозицію: «Треба швидко відзняти три короткі події, які будуть відбуватися в різних кінцях району з інтервалом у декілька годин. Виручи пліз». Я без камери, але це не було проблемою: мені в руки вручили новенький Canon EOS 77D. Одразу скажу що в роботі я його мав тричі по 15 хв і на цьому моє знайомство з цією технікою завершилося. Навіть така привілея, як переглянути RAW-файли була ненадана. Отож можу поділитися лишень таким опосередкованим враженням про цього апарата. Тож назвемо це знайомство просто реплікою.

Canon EOS 77D – сильні сторони

Камера Canon EOS 77D  з новіших. Знаючи про цю лінійку як прохідну між 2-числовими та трьох числовими, тож очікування на плюшки таки оправдалась. Тут поворотний сенсорний екран, тут додатковий монохромний дисплей на верхній частині камери, тут цікаве втоплене у корпус додаткове колесо. Камера достатньо компактна та легка. Під час зйомки фокусувалася дуже швидко що навіть викликало заздрість. А це і не дивно оскільки тут маємо матрицю зі здвоєними пікселями та автофокусом який нараховує понад 40 хрестоподібних точок фокусування. Ну майже усе ідеально. Ще одним суттєвим плюсом є новий кітовий об’єктив з STM двигуном.

Canon EOS 77D – слабкі сторони

Оскільки фотосесія проходила як на вулиці так і в приміщенні, перші недоліки почали проявлятися після переходу саме у приміщення. Фотографування в мануальному режимі чомусь генерувало недоекспоновані кадри. Спочатку зрозумів що експонометр не налаштований. Та після зміни режиму ситуація не виправилася. Лишень через пару хвилин збагнув зо проблема не у експонометрі, а у кітовому об’єктиві, який тепер має діафрагму 4 – 5.6. І ці 0.5 даних діафрагми таки суттєво обрізає крила у несприятливих фотографічних умовах. Чесно, об’єктив втратив свою універсальність, якою володіли старіші  моделі. Насправді краще б не запроваджували STM – двигун, а збільшили світлосилу хоча б до 3.

До мінусів цієї камери я б також відніс ергономіку. Хват незручний, видошукач маленький 95%  Корпус також надзвичайно хлипкий. Одразу з першого разу кинувся в очі занадто легкий хід вимикача. Не знаю, можливо це одиничний випадок у цій камері, але склалося враження що він розбовтаний важкою працею. Тобто більшість переваг є водночас і недоліками через компактність камери. Скажімо монохромний дисплей через маленькі розміри врази складніше зчитувати інформацію. Насправді під час зйомок ним так і не довелося користуватися через вищезгадану проблему.

Фінальна репліка про Canon EOS 77D

Ну висновком важко назвати поверхневе знайомство з цією камерою. Якщо зважати на той факт що маркетологи Canon позиціонують цю камеру як на кожен день – тут вони явно прорахувалися. Справді камера маленька і компактна, проте через відсутність пило і вологозахисту уже нівелюють дану позицію. Камера справді міжсерійна що з одного боку мало б розширити її застосування, проте складається враження що ознаки з різних серій садять одна одну. Мабуть все таки ефективнішим і оправданішим буде придбати все таки Canon EOS 800D, яка без плюшок, але майже з тими ж характеристиками зекономить вам гроші і принаймні буде мати чітке застосування і призначення.

Знову ж ділюся першими поверхневими враженнями і цілком можливо що колись після ґрунтовного вивчення даної моделі вона здатна буде цілком здивувати. Просто цікаво буде порівняти як змінюються погляди…

Додати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *