Фінальна репліка про Yongnuo YN50mm F/1.8

Коли писав перший огляд про Yongnuo YN50mm F/1.8, не сподівався що історія буде мати продовження, як у моїй практиці так і в ринковому житті цього гаджета. Та ні: через три роки маємо друге покоління Yongnuo YN50mm F/1.8 і взагалі розширену лінійку оптики від цього китайського виробника. Уже є свтлосильна оптика від цього виробника на 35мм., 85мм, 100 мм. А нещодавно зявився і надширококутник. І що найголовніше усі вони підтримують найрізноманітніші системи автофокусу, що серед китайських брендів велика рідкість.

Проте історія дідуся Yongnuo YN50mm F/1.8 у моєму випадку завершилася реанімацією. Передімною лежить багатообіцяючий об’єктив з випертим переднім лінзо блоком і одвічними питаннями «ремонтувати, чи не ремонтувати». Падіння з невеликої висоти призвело до того що в середині відламався якийсь пластиковий запор. Спочатку він просто торохтів при переставлянні з місця на місце, потім почав блокувати роботу автофокусу. І зрештою спроба зрушити його з місця завершилась тим що передній лінзоблок опинився окремо у руках. Не знаю, що далі буду робити з ним. Мабуть продам на запчастини тим хто спроможеться братися за ремонт такої оптики, адже лінзи в порядку, двигун в робочому стані.

Yongnuo YN50mm F/1.8 – а було щось хороше

«Китай» – одразу почнуть вигукувати прихильники фірми і противники Чайни. Та три роки пліч опліч з цим гаджетом мали і приємні моменти. Взагалі поява Yongnuo YN50mm F/1.8 для багатьох фотографів початківців стала рятівним кругом у намірах розпочати роботу з професійною світлосильною оптикою. Хоча і фірмові півторачки були з недорогих об’єктивів, та ця стала найдоступнішою з тих хто підтримує автофокус.

І незважаючи на крикливий двигун та іграшковість пластику на корпусі усе таки Yongnuo 50mm F/1.8 не підкачав, чесно відпрацьовуючи свою діафрагму у F/1.8. Так це не був ідеал. Просто пекельна віньєтка, з іншого боку виглядала достатньо художньо і не різала око як зайвий артефакт. По чіткості Yongnuo YN50mm F/1.8 у багатьох випадках не уступав своїм фірмовим братам. Ну і боке було варте того щоб використовувати цю оптику у портретах.

А скільки експериментів і гаджетів ми чіпляли на нього. Через перехідне кільце вдалося причепити усю армію світлофільтрів, і навіть телеконвертер, який суттєво розширював кут. Хоча по правді двигун відмовився його фокусувати. Просто не доїв каші. І особливо відкрився об’єктив на повному кадрі де через ширшу фокусну відстань стало врази комфортніше працювати.

Yongnuo YN50mm F/1.8 – погляд через роки

Та уже не вперше переконуюсь що китайський фотопром діє по тих же канонах, як інші тамтешні «проми». Пригадую роботу на студії звукозапису коли до рук потрапили моніторні навушники сперті з відомого бренду Beyerdynamic. Тут китайці перестаралися і копія звучала куди краще оригіналу. Проте час усе розставив на свої місця: якість матеріалу дала про себе знати коли уже незабаром полетів штекер, потім почали сипатися амбушури, а згодом взагалі почали тріскатись пластикові каркасні деталі.

Мабуть в історії з Yongnuo YN50mm F/1.8 першого покоління та ж історія. Якість таки є, але ненадовго. Не знаю скільки би оптика ще прослужила мені, якби не це фатальне падіння. Але це могло бути не тільки падіння, а й простий легенький удар. Тож рано чи пізно, але об’єктив вийшов би з ладу через банальну причину: погана якість матеріалів виготовлення.

Чи пробував я його ремонтувати? Так пробував. Засунув лінзоблок назад в корпус і навіть в мануальному режимі вдалося зробити декілька кадрів. Знову ж лізти в середину побоявся відчуваючи усю хлипкість пластикових деталей. А везти в ремонт чесно було якось не солідно. Взагалі на майбутнє уточню в майстрів як там щодо ремонту Yongnuo YN50mm F/1.8. та про це вже відпишусь в інших публікаціях. Ну і є в цих хмарах промінчик світла. Виявляється серед усієї лінійки Yongnuo YN50mm F/1.8 не є одним з найгірших в плані частоти поломок. Лідером залишається об’єктив з фокусною відстанню 35 мм.

Yongnuo 50mm F/1.8 – нащадок.

Справді на ринку уже з’явився нащадок нашого героя під індексом Mark II. Наразі в руках ще не довелося його тримати, але судячи з зображень тут уже металевий байонет і якість пластику ніби краща. Також розширилась кольорова гама варіантів: поряд з чорним об’єктивом можна придбати і білого брата. Проте підростаюче покоління на кілька десятків вічнозелених таки дорожчі від дідуся, що наближає їх до фірмових родичів. Наскільки це оправдано сподіваюся колись зможемо проаналізувати у наступних публікаціях.

Yongnuo YN50mm F/1.8 – фінальний висновок

Моєму об’єктиву настав фінал, тож життєвий цикл по великій мірі завершено, що дає підстави робити фінальні висновки. Однозначно об’єктив не для відео а для фото. З його гучним двигуном відео не дуже рекомендоване. Швидкість фокусування трошки повільніша ніж у фірмових братів. Якість картинки не ідеальна але достойна фірмових братів. Слабкою ланкою залишається якість складання. Отож повторюся з попередньої пуьблікації6 Yongnuo YN50mm F/1.8 це цілком достойний претендент на один з перших апгрейдів для фотографів початківців. Він таки дасть можливість відчути що таке оптична світлосила і які у цьому переваги, при цьому зекономивши кругленьку суму. Та знову ж якщо ви стали власником такого гаджета пам’ятаймо що його треба леліяти як дитину, оскільки будь які навіть найменші фізичні впливи можуть обернутися серйозними травмами і навіть летальним завершенням.

Ось так майже як про живу людину. Ну щось є у цьому: за роки спільного співжиття починаєш ставитися до Yongnuo YN50mm F/1.8,  як до друга, незважаючи, що він китаєць чи бюджетний товариш. Його відсутність є суттєвою недостачею у цій фокусній ніші, яку залишився прикривати  мануальний Вегас 44м. Отож по переду знову пошуки.

Додати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *