Фото рюкзак National Geographic NG 5160 – гірський тест

Звісно National Geographic NG 5160 та його спів види – моделі відомі. Їх використовують як фотографи так і знамениті ведучі тревел-телебачення. Та все ж подорожі бувають різними тому за час експлуатації цієї моделі довелося використовувати його у різних мандрівках. Проте нещодавно вирішив випробувати його у гірському поході, і ось які враження викликала дана модель.

Фото рюкзак National Geographic NG 5160  – анатомія тесту

Мандрівка, яку організував туристичний портал karpatytur.info спільно з туристичною фірмою «Поїхали», була не з найскладніших. Загалом одноденною, проте її кульмінацією було сходження на найвищу вершину дрогобицького району (Гора Небесної Сотні), що у львівській області. Насправді цікавий та пізнавальний маршрут, про який можна буде прочитати на сторінках karpatytur.info, проте даний маршрут передбачає певний екстремальний момент – сходження на вершину. І ніби висота гори не є великою (890 метрів), проте наявність підйомів з крутизною в 55 градусів, у несприятливу погоду потребує певних навиків та зусиль.

Якраз у той день коли наша група вирушила на фотозйомку на нас очікувала хоча і похмура, проте бездощова погода і мали надію що усе пройде легко і без ексцесів. Проте ми не врахували що напередодні тривала злива усю ніч, тож гора нам підготувала багато сюрпризів. І як не дивно уже біля самого конусу вершини. Дістатися до полонини, з якої розпочинається не тривале сходження на вершину було ще так сяк, оскільки кам’яна дорога сприяла кращому зчепленню. А ось фінальна стежка виявилась повністю глиняною і ще й промоклою від дощів тож фінальні метри були просто пекельними, коли ноги втрачали раз у раз опору. І тут постало питання підбору взуття для таких мандрівок і засобів транспортування речей, тобто рюкзаків.

Автор з головним героєм публікації під час тесту.

Фото рюкзак National Geographic NG 5160  – чому саме він для походу

Обрати фото рюкзак, а не фото сумку для даної подорожі було вірним рішенням. Проте не повністю. Ще під час пакування речей у National Geographic NG 5160  була спокуса взяти як найбільше приладів. Ну принаймні об’єктивів. Але знову жне варто забувати про дощовик і ще декілька речей першої необхідності. В результаті рюкзак став незручним для носіння по рівнині, а не те що в горах. Ну що ж починаємо викидати усе зайве: в рюкзаку залишається одна камера з достатньо маленьким об’єктивом, один запасний акумулятор, дощовик, ліхтарик, та й усе.

Коли група біля підніжжя гори почала екіпіруватися до підйому, уже зрозумів що таки проблеми будуть: National Geographic NG 5160  виглядав громіздкішим врази від тих рюкзачків, які прихопили учасники екскурсійної групи для цієї мандрівки. Проте головний треш очкував під час підйому: рюкзак та і намагався тягнути до низу. Особливо це небезпечно було під час крутих підйомів. Вихід на конус вершини був мабуть найекстримальнішим у моєму житті. По переш підвели кросівки, які на глинистій зволоженій стежці вперто відмовлялися тримати опору, так ще й вага рюкзака намагалася туриста зірвати донизу. На щастя все обійшлося, проте питання у цих напружених умовах до рюкзака виникали раз у раз.

Спустившись донизу пробуємо зрозуміти у чому причина. І все таки проблема полягає у тому що сам рюкзак, для гірських походів зі сходженнями на вершини є дещо заважкий і за громіздкий. Навіть будучи пустим. А інакше й не може бути, адже у цій масивності закладена пасивна безпека фотоапаратури, яку ви у цьому рюкзаку переносите. І справ ді за що однозначно не боявся, так це за те що рюкзак упаде, чи зачепить якусь корягу. Тут National Geographic NG 5160 себе зарекомендував на усіх 100%. Як по якості і міцності матерії, так і по системі розташування і фіксування фотокамери. Мабуть цей рюкзак витримав би цілком достойно і падіння туриста на спину. Хоча такий трюк на щастя не довелося повторити, проте у однієї туристки з нашої групи сталася така прикра ситуація, і її суттєво під амортизував навіть набагато менший наплечники.

Ще одним суттєвим недоліком цього наплечникиа виявилася робота системи «вентильованої спини». У тих екстремальних умовах де тебе то кидає в жар то потрапляєш під холодний вітер, дана система показала себе… Вірніше ніяк себе не показала: пітніння спини відбувалося при будь-яких випадках. Можливо взимку це і чудовий аргумент, проте під час подорожей, які відбуваються в основному в сприятливу погоду – це є мінусом.

В джунглях карпатських лісів – гід-гірський провідник Микола Бакай з головним героєм тесту….

Фото рюкзак National Geographic NG 5160  – вартує \ не вартує

Отож логічне запитання: чи добрим є National Geographic NG 5160?. Незважаючи на ту кількість критики, яку вилили у цій публікації однозначно можу сказати що так. Чому? Насправді для себе зрозумів, що функціональність цього рюкзака абсолютно не гірська. Тобто цей гаджет створений не для екстремальних походів у горах. Це засіб для перенесення фотообладнная у місті ну і максимум під час пасивного відпочинкового туру: мандрівки в зоопарк, по місту, виїзна екскурсійна прогулянка тощо. Тобто запакували туди потрібне обладнання і в автобус. Далі вийняли камеру і пішли гуляти по об’єкту залишивши рюкзак в транспорті. Сюжет з прогулянкою по місту також він добре і достойно витримує. Також буду відвертий: з головною функцією «перенести і вберегти фотокамеру» він впорався достойно. Тобто як висновок – маємо справу з міським фото рюкзаком. І якщо дивитися з цієї позиції, National Geographic NG 5160   в гірських похідних умовах зарекомендував себе більш ніж достойно, але маємо розуміти що це не його стихія.

За організацію тесту подяка туристичному порталу karpatytur.info

та Миколі Бакаю (гід, гірський провідник +380975722921)

2 коментарі

  1. Містер Кадр 25.07.2019 Відповідь
    • Yaroslav BaranAuthor 25.07.2019 Відповідь

Додати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *