Фотосумка Lowepro Nova 140 AV огляд після тривалого використання.

Допоки немає можливості оглядати нові моделі фотосумок, беремося за ті , які уже тривалий час є вобіході. З брендом Lowepro ми уже ніби то і знайомі по їхньому рюкзаку. Проте це була китайська репліка старої моделі. Тож фотосумка Lowepro Nova 140 AV дала підстави подивитися на виробника під дещо іншим кутом зору. І ось чому: якість і функціональність виробу куди краща ніж те що бачили раніше. І це при тому що до рук потрапив екземпляр, що побував у роботі не один рік. Тож чим вона може бути цікавою користувачам.

Lowepro Nova 140 AV – перші враження та порівняння

Проте порівнювати будемо її не з рюкзаком, хоча і про це скажу декілька слів, а з нашою еталонною сумкою Case Logic TBC 409K. Чому? А тому, що по об’єму і специфікації вони надзвичайно подібні. Та все ж наш герой суттєво лідирує у ціновому діапазоні: Lowepro Nova 140 AV дорожча в двічі а то і втричі. Тож виникає логічне запитання: в чому криється дорожчання.

І одразу на перший погляд розумієш що Lowepro Nova 140 AV таки виграє по дизайну. Хоча пригадуєте ми писали що дизайн ніби то і не відіграє особливої ролі. Та тут він таки присутній і вирізняється різноколірністю і багатьма дрібними деталями. У нашому випадку сумка була одноколірною – чорною. Проте зустрічаються моделі з синіми та червоними вставками. І виглядає це дуже гарно.  Також варто зазначити що зовнішні кишені та клапани є невід’ємним елементом дизайн, що малює дуже цікаву картинку.

Lowepro Nova 140 AV – позитивні моменти  і сильні сторони

Очевидно сумка у середині передбачала розподільники. Їх мало бути два. Суть цих перегородок полягає в адаптації сумки до камер різних розмірів. Маленькі камери можуть поряд переносити ще один невеликий об’єктив та маленький спалах. Проте якщо у вас в руках велика повноматрична камера – перегородки демонтуються і туди легко поміщається скажімо Canon 5D mark 2з об’єктивом. Ну у нашому випадку сумка якраз без перегородок, тож очевидно тут їздило щось велики і серйозне. І це мабуть перша перевага цієї сумки що сюди поміститься весь модельний ряд існуючих на сьогодні формфакторів. Ну під питанням одинички з інтегрованою ручкою. Та таки тест зробимо незабаром і результатом поділимося.

Другою перевагою є всесезонність цієї сумки. Під час придбання нових екземплярів можна на етикетках чітко бачити ярлики які на це вказують. Первинний огляд  Lowepro Nova 140 AV показав, що справді у самій конструкції уже закладений певний захист. Це і цупкий матеріал (на подобі Case Logic TBC 409K), який мабуть не пропускає вологу. Це грубі амортизовані стінки. Та все ж аргумент всесезонності ховається в клапані передньої кишені. Там розміщена водонепроникна накидка-капюшон на випадок опадів. Тобто з цією сумкою дощ і сніг для техніки мають бути не страшними.

Ще однією сильною стороною цієї сумки є якість фурнітури. Тут на відміну від Case Logic TBC 409K окрім карабінів присутня велика защіпка верхнього клапану. І що цікаво фурнітура не гірша ніж у вищезгаданої еталонної моделі і врази краща від родича по бренду – рюкзака.

Також до позитивів варто віднести наявність багатьох кишень і кишеньок для карт пам’яті. Вони усі зроблені так, що доступ до них є простим та зручним.

І на останок варто окремо поговорити про пояс для носіння: він має м’яку накладку, яка б мала зменшувати навантаження на плечі.

Lowepro Nova 140 AV – що не сподобалося

Таких моментів не так вже й багато, проте мабуть це везіння що сумка після тривалого використання, тому слабинки легко виявляються. Отож першим недоліком є бокові кишені-сітки, які з часом розтягуються і починають досить непривабливо звисати.

Далі сумнів у якості викликають лямки для фіксування на поясі. При  тому що вони ні разу не використовувалися, якість матеріалу не вселяє довіри: він м’який, розтягнутий і затонкий для таких функцій. Можна спрогнозувати що при першому носінні вони порвуться.

Ще один момент викликає багато протирічь. З одного боку інтеграція верхнього клапана у кришку, яка застібається на блискавку та фурнітурну пластикову защіпку є перевагою безпеки та надійності, проте на практиці це зайві рухи. А також розташування блискавки досить не звично, що призводить у спішці до того, що власник сумки просто може защемити пальці блискавкою.

Lowepro Nova 140 AV у порівнянні з еталонним Case Logic TBC 409K

Ось тут настав момент дати відповідь чим кращий  і дорожчий Lowepro Nova 140 AV від еталонної сумки?. Справді він має усі переваги такої, а також низку своїх опцій, які варті уваги. Тому зупинимося саме на останній. Отож Lowepro Nova 140 AV є все погоднім і має накидку від опадів, Lowepro Nova 140 AV має кращий дизайн, Lowepro Nova 140 AV – має вдосконаленішу систему замикання верхньої кришки, Lowepro Nova 140 AV має більше кишень і доступ до них краща.

Проте як не дивно Lowepro Nova 140 AV має й недоліки у порівнянні з еталонною фотосумкою.  І цей недолік  полягає у тому, як відкривається доступ у центральне відділення. Ні він не є поганий, він є стандартний. А ось в Case Logic TBC 409K він зроблений таким чином, що відкрити його можна лишень зі сторони несучої персони. Тобто щоб розщібнути блискавку доведеться руку засунути між сумкою і людиною. Така схема суттєво підвищує безпеку. Тобто відкрити сумку непомітно від господаря просто не вийде.

Lowepro Nova 140 AV – загальні підсумки

Сумка через роки експлуатації незважаючи на певні некритичні недоліки достатньо добре зберігає форму. У чому нам сьогодні вдалося переконатися. Маючи усі переваги найпростішої і еталонної фотосумки, вона володіє низкою переваг, які десь і аргументують її вартість. Одним словом сумка надійна, зручна і що найголовніше надовго. Сьогодні якраз мав змогу випробувати її на практиці під час короткої пейзажної фотосесії – та особливих нарікань чи зауважень не викликала. З нею працювати комфортно. На початка можливо трохи не звична система відстібання верхньої кришки, проте за годину до цього звикаєш.

Отож і сьогодні Lowepro Nova 140 AV можна знайти у магазинах та в вторинному ринку. Що дивує, на вторинці вартість 2\3 від нової, а це свідчить про чудову зносостійкість і якість виробу. Отож якщо ви оперуєте однією камерою, 2 об’єктивами і невеликим фотоспалахом – Lowepro Nova 140 AV мабуть один з кращих варіантів для переносу, транспортування та роботи.

Додати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *