Огляд студійної фотолампи Gizcam 65 ватт.

Відколи займаюся студійною фотозйомкою, постійно ведеться робота з підбору джерела світла для студійних приладів постійного освітлення. У цьому фото блозі уже не одна публікація присвячена цій темі, отож сьогодні в руки потрапила ще одна цікава фотолампа, яка на початковій стадії може стати чудовим незамінним помічником фотографа. Тому пропонує короткий огляд і перші враження від цього світлового приладу.

Перші враження

Знайомтесь: фотолампа китайського виробника Gizcam потужністю 65 ватт. У стандартних умовах ніби й небагато, проте перед нами LED-лампа, а це уже щось. Температура світла 5500-5600 кельвінів. Видно усе залежить які світлодіоди використовуються у цьому приладі. Не випадково лампу називаю приладом, адже саме світлодіодні світильники є достатньо складними у конструкції у порівнянні з конкурентами.

Здивував форм-фактор даної лами, оскільки нічого подібного не доводилось бачити. Така собі грибоподібна конструкція з кінця якої стандартна різьба під патрон Е27, з іншого боку плоский і достатньо великий по діаметру рефлектор самої лами (орієнтовно 12 см.). Він матовий і під ним ховається велика кількість світлодіодів. Проте матове покриття не дає пікселізації, отож на близьких відстанях лампу можна навіть застосовувати як джерело м’якого світла.

Під рефлектором розташований достатньо громіздкий алюмінієвий радіатор охолодження. І він тут не випадковий. Як показали перші тести – лампа гріється і цей радіатор достатньо ефективно справляється з охолодженням.

Перша практика

Світло самої лампи приємно вразило: воно потужне і має достатньо правильний білий спектр. Якщо порівнювати з попередніми світловими приладами світлини менше страждають на всілякі домішки зеленого чи синього спектрів. Загалом картинку отримуємо кращою ніж раніше. Спробував також застосувати лампу для предметної зйомки без будь-якого плафону чи світлоформуючої насадки – лампи майже замінили софтбокси. Але знову ж це стається при умовах застосування на дуже малих відстанях. Слабинкою такої лампи є кут розсіювання: через особливості конструкції він становить 180-190 градусів і не більше. Проте велика світлова площа компенсує цей недолік. Відтак застосування лампи Gizcam у звичних софтбоксах є цілком реалістичним явищем

Ще один момент який мене турбував під час придбання даної лампи – сила світлового потоку. Читав на багатьох форумах і відгуках що сила світла не відповідає потужності у 65 ватт. Так от під час візуального порівняння з двома 40-ватними лампами, які використовую уже декілька місяців, новопридбане джерело світла дещо уступало по потужності, але не суттєво (десь на 20% світлової сили). Відтак дане порівняння стало аргументом у приблизну правдивість заявлених характеристик.

Ну і зрештою перші кадри залишили позитивне враження у плані білого спектру. Він дещо кращий аніж у звичних фотолампах. Які є у нас на використанні.

Дещо про форм-фактор

Порівняння з іншими лед-лампами (друга знизу стандартна 10ватна лед-лампа)

Тепер про те, чому дана лампа є саме такої форми. Справді конструктора зробили її такою не випадково, і першим аргументом стала компактність. Завдяки сплюснутій формі ця лампа може поміститися у ті світлові прилади куди звична лампа нездатна буде розміститися. І ось тут саме випливає той момент на які прилади орієнтована ця лампа. Насамперед це мабуть портретні тарілки, рефлектори яких є неглибокими, отож дана лампа підійде тули ідеально. Також її використовувати можна у подібних приладах де глибина відбивачів є достатньо обмеженою.


Де придбати лампу:

Перейти до магазину>>


Висновок

Власне придбали лампи Gizcam у рамках доукомплектації портретної тарілки. Проте і тут не все так просто. Незважаючи на позитивні сторони цієї лампи у стандартні 7-дюймові рефлектори вона не увійде. Надлишок у 2 сантиметри робить її застосування неможливим. Проте у більші рефлектори вона підійде ідеально.

Отож загальні враження як по технічній конфігурації, так і по світлових характеристиках є цілком прийнятними. Хоча лампу дешевою не назвеш (орієнтовна вартість 11 у.о.), але вона цілком прийнятна для широкого застосування на фотостудії. Як вона поведе себе проявить в інтенсивній роботі – покаже час. Проте перші результати і тести вселяють стриманий оптимізм у даний продукт.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *