Монопод Miliboo MTT 705A – чи справді він здатний посунути лідера

Надзвичайно було цікаво дізнатися чи справді ця модель стане вбивцею Manfrotto. Принаймні так запевняють маркетологи цього продукту. І підстав було більше ніж достатньо: ззовні китайський варіант надзвичайно подібний до еталонної моделі, а також комплектація є багатою і широкою. Проте найвагомішою перевагою є вартість Miliboo MTT 705A, яка одним махом позбавляє конкурентів шансу на існування. Отож так воно чи ні на справді – спробуємо зрозуміти у цій публікації.

Задумався над зміною свого монопода уже давно. Якщо точніше, одразу після того, як виявив, що вага моєї камери з аксесуарами є за важкою для цієї моделі (Yunteng VCT 288). Проявлявся цей дефект у тому, що втримати горизонт у кадрі було вкрай складно, а ніжка монопода прогиналася і вібрувала під вагою. Так це був момент, який давав розуміти, що час прощатися з цією моделлю. І можливо цей перехідний етап тривав би довго, якби не один відео огляд, що переконав власне надати перевагу китайському бренду Miliboo. І тут уже звично назріли ідеї, написати декілька публікацій про те чому вибрав цю модель, потім про перші враження, ну і згодом про те як воно усе працює на практиці. Та час усе скоригував за кращим сценарієм і ось момент – я отримую вперше цей монопод, а уже незабаром готовий ділитися не тільки першими враженнями про цей монопод, оскільки з ним довелося побувати у цікавих історіях.

Монопод Miliboo MTT 705A – які були очікування

Признаюсь з Manfrotto не доводилося працювати. Так, тримай моделі в руках, але на цьому знайомство і завершувалося. Відлякувала мабуть вартість. Тому коли врешті отримав посилку з Miliboo MTT 705A, не мав ані найменшого бажання порівнювати його і італійським зразком. Звісно на об’єктивність також годі сподіватися, бо не перший монохорд у користуванні, та все ж сприймав модель як абсолютно щось нове і незвичне. Так от не буду кривити душею, але певний перелік очікувань таки ставив до майбутнього монопода. Насамперед витримка ваги моїх камер з навішаними на неї аксесуарами (відео світло, некамерний монітор тощо). Друге і суттєве побажання – висота монопода, яка б давала знімати в натовпі над головами присутніх. Третім очікуванням була наявність голови з автоматичним поверненням з позиції нахилу. Чув, що це є майже усіх флагманських моноподах і реалізується воно з допомогою гідравлічних систем.

Одним словом за третім разом назбиралася низка вимог, які б мали приблизити мене з черговою покупкою до ідеалу. Так воно сталося чи ні розповім нижче.

Монопод Miliboo MTT 705A – перші враження

Так от компанія Miliboo в плані позиціювання і маркетингу не підкачала. Тут усе грамотно продумано, починаючи від упакування монопода і до маленьких проте приємних бонусів. Коли розпакував коробку зрозумів, що конструкція монопода куди масивніша аніж я собі уявляв. Для переносу монопода передбачено достатньо великий футляр з жорсткуватого матеріалу і в посилці також йшов подарунок – бейсболка з логотипом фірми. Кажуть, що в деяких випадках замість бейсболки йшли темні окуляри. Справді у моєму випадку бейсболка була куди крутіша. Хоча на справді дрібниця – та приємно.

У середині футляра виявив допоміжну кишеню у якій знаходився ремкомплект: торцевий ключ для дотягування затискачів, монети для прикручування площадки. Дивно але і тут болти без баранчиків, тому площадку доведеться прикручувати або викруткою або монетою. Сама площадка є манфротоподібною, що робить використання монопода більш універсальним.

В процесі першого збирання монопода, виявився неприємний момент: монопод з прикрученою ручкою, ну аж ніяк не бажав вкладатися у футляр. Як не пробував його сконфігурувати – нічого путнього не виходило. Лишень при демонтажі ручки усе займало свої місця. З одного боку це ніби і не проблема, проте під час першої ж зйомки в оперативних умовах таки виникла затримка, допоки відкручували ручку  та її демонтували. На зєднанні ручки з моноподом передбачено пластикову рифлену гайку-замок, яка відповідає за фіксування останньої. Так от при частому монтуванні-демонтуванні цей вузол мабуть довго таки не витримає.

Загальні враження

Після того як вдалося зібрати монопод в єдине ціле, відверто скажу був вражений його естетичним виглядом. Китайці постаралися по максимуму наблизити зовнішній вид до еталонного Manfrotto.

Виглядає він масивно, проте добротно. Літера А у назві моделі вказує на те що усі секції зроблені з авіаційного алюмінію. Справді є й інші варіанти: існує новіша модель, у якої секції зроблені з вуглепластику, і він відповідно й легший за нашого героя.  Але чи це добре – побачимо уже незабаром на практиці.

Монопод Miliboo MTT 705A складається з 4 секцій і має загальну вагу 2.36 кг. Проте здатний витримати до 8 кг навантаження.  Висота у яку він розкладається становить 184 см. Вразила приємно голова. Справді при нахилі вперед чи назад рідинна система добре відпрацьовує повернення голови в горизонтальне положення. Ручку голови можна монтувати як зліва так і справа. Також на голові є стандартна різьба на 3\4 дюйма під всілякі додаткові аксесуари.

О, забув згадати про опорну триногу. На перший погляд вона викликала занепокоєння, оскільки дуже нагадувала рідну від Yunteng VCT 288. Та відпрацювавши низку сесій усе відстібається і фіксується як і на старті – надійно. Ще однією цікавинкою триноги є можливість нахилу монопода в одній позиції майже на 90 градусів, завдяки вирізу спеціального паза на кульовому шарнірі. Ну на практиці навряд чи вдасться ним скористатися, але все ж як не як  унікальна торгова пропозиція.

Загальне враження від Miliboo MTT 705A цілком пристойні і обнадійливі, оскільки здається очікування той оправдав майже на 100%. Так воно чи ні – покаже практика.

Практика

Монопод для відеографа – така річ, яка ніколи не буває зайвою. Отримавши Miliboo MTT 705A на руки одразу з наступного дня пустив його у дію. Перша сесія і перші задоволення. Через свою масивність монопод надзвичайно стійкий і чіткий в управлінні. І якраз тут позитивом є вага. Голова (а вона саме відеоголова) не підкачала: плавна в процесі проводки, м’яке і чітке повернення після нахилів, велика кочерга ручки управління усе гармонійно сприяє плавності і стабільності рухів. Не знаю як себе буде вести голова при навантаженні 4-6кг, але при навантаженні звичайної дзеркалки з допоміжним обладнанням (десь 2.5 кг), усе працювало в перший день безвідказно.

І здавалося б, що на цій ідилії можна поставити крапку. Але в ідеали не вірю, тож на третій сесії очікував неприємний момент. Під час оперативного розкладання монопода, верхня секція залишилась у мене в руках, а зі з’єднання повипадали якісь пластикові запчастини. До зйомок лічені хвилини, а обладнання не налаштоване. Дві хвилини до старту мабуть у моєму житті тривали як довжелезні години пошуків рішення. Перше, що спало на думку: вставити секцію на місце без запчастин і спробувати затиснути кліпсою. Відверто скептично ставився до цього рецепту рішення проблеми, але о диво усе зафіксувалося намертво і в процесі зйомок просто не рухав даний фрагмент з’єднання, а регулював висоту іншими секціями.

Згодом вдома збагнув що покрашився механізм, який власне запобігав випаданню секції. Насправді вставити запчастинки на місце виявилося достатньо просто і все знову запрацювало як рідний механізм. Отож таки країна походження далася взнаки. Важко сказати, як усе надалі працюватиме, та все ж наступну зйомку відпрацювали без проблем.

 

Монопод Miliboo MTT 705A – чи є насправді вбивцею Manfrotto

Як показала практика, через низку недоліків таки до бренда, який завоював ринок надійністю і практичністю цей монопод не дотягує. Це відчутно і в надійності матеріалів і в певних непродуманих елементах кріплення площадки до голови, який власне у флагмана зроблений набагато раціональніше. Та все ж намагання втерти королю носа зробили з Miliboo MTT 705A достатньо цікавий і практичний гаджет, який у перерахунку на вартість здатний творити великі речі. Судіть самі: усі очікування, які ми формулювали щодо ідеального монопода він у більшості випадків витримує: стабільний в міру важкий, високий для зйомки над головами юрби, достатньо функціональний у роботі голови.

Так є дрібні недопрацювання, проте розробники вирішили їх компенсувати особливостями, яких немає навіть флагман. Мова йде про різьбове кріплення на голові для додаткових аксесуарів і можливості нахилу монопода на 90 градусів. Доречі першу перевагу в останніх сесіях використав для кріплення накамерного монітора.

Отож підсумовуючи даний огляд я б констатував, що як конкурента Manfrotto я б його не розглядав, проте він вартий уваги як достатньо надійний, або принаймні ремонтопридатний монопод для широкого кола завдань і широкого діапазону обладнання. Тобто універсальний монопод, в якому усе розбірне і при бажанні сюди можна прикрутити і фотоголову і накамерне світло чи мікрофон. А якщо зважати на вартість – ви отримуєте однозначно більше за ті ж гроші. Наразі розраховую на тривалу роботу з цим фото чи відео аксесуаром.

 

 

 

2 коментарі

  1. Остап 14.06.2019 Reply
    • Yaroslav BaranAuthor 28.06.2019 Reply

Add a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.