Монопод Yunteng VCT 288 огляд та враження після тривалої експлуатації (+ВІДЕО)

Знову повертаємося до теми моноподів. Оскільки прийшов час нарешті змінювати монопод, тож про свого уже доброго друга Yunteng VCT 288 можу розповісти в подробицях, оскільки той відпрацював не одну відео зйомку. Відверто він мене задовольняв по багатьох параметрах, та все ж час не стоїть на місці і певні зміни вимагають технічного оновлення. Тому розкажу історію появи саме цієї моделі, а також про його сильні та слабкі сторони. Поїхали

Yunteng VCT 288 – як він до мене потрапив

Даний монопод з’явився у мене не випадково. Він прийшов на заміну попередника, що був у рази простіший за Yunteng VCT 288. Коли справа дійшла до вибору наступника розумів що на дорогий Manfrotto ну ніяк не наскладаю грошенят, а хотілося щось ось таке манфротоподібне мати в арсеналі.  А саме щоб була опорна тринога, щоб була непогана відео голова. І ось пошуки привели якраз до Yunteng VCT 288. З першого погляду монопод справив непогане враження. Я б навіть сказав пристойне. Тут тобі і накладка з неопрену щоб руки не мерзнули, тут і справді опорна тринога, а також відео голова, як писав продавець – рідинна. Тобто в поворотний механізм залита рідина яка гальмує обороти даючи змогу отримати плавну проводку. Та все ж і були відмінності від Manfrotto.

Першою такою відмінністю є висота, на яку мало хто звертає при купівлі увагу. Yunteng VCT 288 у розкладеному стані має висоту приблизно півтори метра. Хоча в процесі експлуатації для більшості завдань цього цілком достатньо. Така висота відповідно і впливає на максимальну вантажопідйомність – до 3 кг. Хто добре обізнаний з Manfrotto, той може зробити уже певні порівняння.

Yunteng VCT 288 – слабинки

Ну і щоб під кінець не розчаровувати а навпаки похвалити, одразу приступаю до слабких місць даного монопода. Першою слабинкою є рідна опорна тринога. Якість пластику там така, що буквально через короткий час одна або дві лапи перестають фіксуватися. Здавалося б дрібниця – відкрути цю триногу і маєш спокій. Та як показує практика, більшість покупців саме і купляють цей монопод заради цієї опції. Спочатку я думав що це лишень у мене така проблема. Проте після зустрічі зі знайомими відеографами з  місцевого інтернет-телебачення зрозумів що це хронічна болячка цього гаджета.

То як же ж бути у такій ситуації. Перепробував багато рецептів: робили напилення на болт щоб стерта пластикова защіпка таки закріплювалася як належить, проте цього вистачало на кілька разів і через навантаження усе поверталося на круги свою. Рішення виявилося банальне і просте: докупити опорну триногу від іншої моделі монопода. У моєму випадку придбав триногу від китайського бренду Benro, яка ідеально підійшла і служила надійно вірою і правдою. Така реінкарнація буде коштувати від 17 до 20 вічнозелених. Як кому поталанить.

Ще одним недоліком у певних ситуаціях є саме висота. Хоча питання спірне. Наявна висота має і позитив – компактність і легкість конструкції в процесі транспортування. Вага Yunteng VCT 288 – приблизно 1 кг.

Yunteng VCT 288 – сильні сторони та позитивні моменти

До сильних сторін цього монопода я б насамперед відніс вартість, бо те що ми отримуємо за такі гроші у брендових виробників просто треба множити на три або на чотири.  По конструкції алюмінієва нога за роки нарікань не викликала і до сьогодні працює надійно і справно. Пластикові зажими надійно фіксували висунуті секції і ні разу не підвели за весь час експлуатації. А монопод побував навіть в гірських умовах. Голова –  як за такі гроші взагалі суперова. М’який хід як по горизонталі так і по вертикалі. Ручку можна перекручувати, як для правшів так і шульг їв.

І мабуть найсильнішою стороною цього монопода є його комплектність і стандартність з’єднань. Він розкладається на три окремі запчастини: нога, голова, опорна тринога. Усі різьбові з’єднання є стандартними тож сам монопод можна використовувати без голови прикрутивши камеру до ноги, або навпаки опорну триногу прикрутивши до голови отримуємо міні-штатив. У своїй практиці я навіть монопод прикручував до слейдера і отримував щось на подобі візка. Але ця процедура здійснювалася з певними нюансами, про що колись розповім у лайфхаках. Ну і тут є також багато маленьких дрібниць, які роблять користування Yunteng VCT 288 зручним та комфортним. Це неопренова насадка, це ремінець для транспортування це врешті чохол, який йде у комплекті.

Yunteng VCT 288 – висновки

За роки експлуатації дана модель себе зарекомендувала з кращої сторони. Це надійний і бюджетний інструмент як для початківців так і для бюджетних студій. Хоча він на усіх 100% нездатний замінити професійні моноподу, та все ж відсотків 70% їхньої роботи йому під силу. Єдине що варто зробити під час купівлі Yunteng VCT 288 – поміняти опорну триногу, оскільки рідна з ладу виходить дуже скоро.

Сподіваюся що дана модель буде служити вірою і правдою не одному відеографу і з її допомогою буде відзнята не один відео шедевр.

8 коментарів

 1. Світлана Южна 18.10.2018 Reply
  • Yaroslav BaranAuthor 18.10.2018 Reply
 2. Videostrit 19.10.2018 Reply
  • Yaroslav BaranAuthor 19.10.2018 Reply
 3. Рома 19.10.2018 Reply
  • Yaroslav BaranAuthor 21.10.2018 Reply
 4. alena 07.11.2018 Reply
  • Yaroslav BaranAuthor 09.11.2018 Reply

Add a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.