Надкамерне світло Extra Digatal LED 5001 – ветеран з непоганими можливостями

Сьогодні невипадково вирішив зробити огляд надкамерного ліхтаря саме цієї марки, оскільки даний прилад уже декілька років успішно працює у нас на студії і йог як то кажуть ми вивчили по максимуму. Справді у той момент коли уже не перший рік уклався стандарт надкамерного світла для відео у форматі ЛЕЛ-панелей, ми раптом чомусь придбали прилад, який ззовні дещо змахує на архаїчні світлові прибори у форматі прожектора. Та на це були свої причини. Придбано дану модель було тоді, коли саме десь виношував плани спробувати себе  у фотороботі зі світлом, а тут тобі прилад за достатньо невисоку вартість і з цікавими властивостями, які можуть стати в нагоді саме для фото. То чи не прогадав я з покупкою декілька років тому?

Extra Digatal LED 5001- родовід та слабкі місця.

Уже  під час покупки був переконаний, що безпосереднім виробником не є саме Extra Digatal. Такий же ліхтар в мережі зустрічав як мінімум під 4 брендами. Ззовні усе ідентичне, лишень змінювався бренд, тому однозначно був лише переконаний що це Китай. Але який Китай?

Відверто східний родовід дав про себе знати одразу у перший тиждень експлуатації – згорів дімер. Точніше ліхтар світив на мінімалці і регулювання ні на що не впливало. Відправив його по гарантії. Зробили. Виявилось що в схемі дімера є слабка ланка  – конденсатор який не витримує максималки. Замінили на потужніший – працює до сьогодні. Ще однією частково слабкою стороною його виявилось кріплення під гарячий башмак. На старті цю незручність годі було виявити, проте з часом дуже і дуже не вистачало можливості нахилу ліхтаря. Проте виробник про це очевидно знав давно і в дорожчих версіях передбачена спеціальна ніжка з можливістю нахилу.

Ще до недоліків я б відніс бутафорні шторки, які по суті ні на що не впливають, та фільтра: один з них мав би пом’якшувати світло, а інший додавати теплоти. Як один так і інший  швидше за все маркетингові прибамбасини і не більше. Хоча як не дивно пластикове кріплення шторок і фільтрів достатньо надійне: у мене ліхтар декілька разів падав, що думав про його спочинок, та ні – і шторки на місці і ліхтар працює.

Ну і зрештою раз я згадав про модельний ряд, справді дана модель є найпростішою і відрізняється від старших братів потужністю, кількістю світлодіодів у конструкції та наявністю чи відсутністю подовжувача-ніжки з можливістю нахилу ліхтаря. Якщо у цій моделі використовуються 3 світлодіоди, то у дорожчих моделей 4 та 5 світлодіодів.

Extra Digatal LED 5001 – експлуатація та сильні сторони

Як уже зазначив одразу намагався покупкою застрелити двох зайців: купити ліхтар для відео і світло для фото-студії. Отож вибір пав не випадково саме на такий форм-фактор. З одного боку були надії, що отримую певний імітатор стрип-бокса завдяки шторкам, а з іншого підкупила наявність сот – стільників, які обіцяли цікавий світловий малюнок на кшталт портретних тарілок. Так от якщо перша складова повністю розчарувала, адже шторки – декорація  і не більше, то саме друга складова виявилась досить цікавою у плані застосування для фото. Справді світловий малюнок ми отримуємо у формі світлової плями, яка градієнтурно затухає до країв. Ця пляма є окресленої форми, тож дуже гармонійно відпрацьовує як у відеокадрі, так і на світлинах.

Наступною позитивною складовою є самі світлодіоди з температурою 5500 кельвінів. Хоча спектр світла мені наочно не дуже подобався, бо нагадував підсвітку моніторів ноутбуків марки DELL. Такий собі бруднувато білий спектр. Та все ж з балансом білого камери він спрягався дуже добре. Також навіть на цій найдешевшій версії потужність світлодіодів на максималці вражала. Не раз доводилося використовувати цей прилад у якості звичайнісінького ліхтарика, що досить складно було б з панелями. Тому переваг багато і вони суттєві.

Ще однією особливістю даного ліхтаря є кріплення на гарячий башмак. З одного боку болт з шестигранною шапочкою яка власне має заходити в башмак є недоліком, оскільки загубити цей елемент дуже легко. Проте з іншого якщо викрутити його то отримуємо посадковий отвір зі стандартною різьбою 1\4 дюйма. А тут можливості дуже широкі: закріплюємо його на штатив і у нас з’являється можливість регулювання нахилу, або ж можна його прикрутити і до стандартної світлової стійки. Тобто варіантів багато і власне тут він відпрацьовує свою очікувану універсальність «фото-відео».

Ну і на практиці ліхтар себе відрекомендував звісно з кращої сторони. Пригадую зйомки вечірніх вуличних дійств які знімали для туристичного фільму в одному із санаторіїв. При освітлені слабеньким ліхтарем і майже загаслим вогнищем ліхтар на відстані 7-10 метрів дав чудову змогу отримати деталі фольклорного колективу. Ну це відео спогади, проте і у фото він не розчарував. Звісно це не прилад м’якого світла, але перші портретні експерименти не розчарували. Як на пів жорсткий світильник і на пів портретна тарілка на малих дистанціях він давав змогу отримати цілком студійний результат.

Extra Digatal LED 5001  – лайфхаки та висновки

Про більшість лайфхаків уже розповів у процесі огляду. Це і застосування у фото справі це і застосування у форматі ліхтарика. Ще один цікавий лайфхак спав на думку у моменті пом’якшення світла. Звісно фільтр, який за це відповідає безпосередньо не справляється з завданням. Проте якщо його розмістити під кутом 45 градусів до поверхні ліхтаря отримуємо суттєве пом’якшення світла. Благо таке зробити дозволяє кріплення.

Так от за декілька років дана модель пройшла з нами і вогонь і воду. Тому однозначно не шкодую що свого часу став власником саме цієї моделі. Фактично з неї розпочалася моя студійна фото діяльність. Тай зрештою він таки стильно та нестандартно виглядає на камері.

Тому чи варто її купувати – думаю так. Єдине пам’ятаймо про слабинки дімера і щоб уникнути виходу з ладу не користуймося максималкою у налаштуваннях. І сподіваюся він дасть вам змогу не лишень класно знімати у несприятливу пору, але й стане поштовхом у творчому розвитку.

Фото зроблені з допомогою Extra Digatal LED 5001

Karate woman, автор — Yaroslav Baran на 500px.com

 

Girl from Ukraine, автор — Yaroslav Baran на 500px.com

 

2 коментарі

  1. nazarchik 17.05.2018 Відповідь
    • Yaroslav BaranAuthor 17.05.2018 Відповідь

Додати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *