Надкамерний монітор Viltrox DC-70 II огляд та особливості експлуатації.

Про надкамерний монітор та вимоги щодо цього гаджета ми уже писали на сторінках нашого порталу. Нарешті у руках конкретна модель Viltrox DC-70 II і з нею працюю понад півроку. Тож далі постараюся таки поділитися більш практичними моментами у використанні цієї моделі.

Viltrox DC-70 II про модель та передісторія придбання

Ідея придбати надкамерний монітор виникла ще давно у процесі пошуку шляхів розв’язання проблем з фокусуванням. Перед тим був вюфайндер і ось наступним мав стати некамерний монітор, очікування щодо якого були цілком конкретні – спрощення процесу фокусування. Вибір на Viltrox DC-70 II пав не випадково, оскільки перед нами модель з 7-дюймовим екраном. Тобто з найбільшим у серії. Був ще 5-дюймовий монітор. Замовив його одразу з батареєю, оскільки в багатьох комплектаціях він йде без акумулятора.

Насправді це достатньо бюджетна модель, проте як заявляє виробник з матрицею IPS, з розширенням екрану 1024Х600 пікселей і інтерфейсом HDMI та AV. Ось і ніби все важливе по характеристиках. В комплекті йшов кабель, тримач на гарячий башмак, м’який чохол і антибліковий козирок. Щодо контрасту інформацію знайшов аж у інструкції. Вона за словами виробника становить 1000 кандел на квадратний метр. Ну і варто зазначити що монітор у стаціонарних умовах може працювати і від блоку живлення. Ось і ніби все важливе по характеристиках.

Попередні висновки уже дають підстави стверджувати що монітор достатньо темний, проте уся надія була на його великі розміри, які б мали компенсувати цей недолік. Але як усе було на справді трішки згодом.

Viltrox DC-70 II – перші враження

Коли  дану модель вдалося побачити так би мовити в прямому ефірі враження були двоякі. Сподобалось упакування і комплектація, та все ж пересторогу виклика тримач з кріпленням під гарячий башмак. Ну дуже він виглядав ненадійно. Хоча насправді лишень виглядав. На практиці виявився таки цупкішим. Проте щоб не гратися у піддавки таки вирішив підстрахуватися і докупив металеве кріплення. А так загалом усе виглядало надійно, навіть можна сказати фірмово: якісний пластик, ніщо не люфтить.

Viltrox DC-70 II – про негативні моменти.

І так перша зйомка, яка одразу подарувала дуже багато інформації про позитиви і негативи цього гаджета. Як не дивно, але його розмір став не тільки позитивом, але й негативом. Як на мене такі габарити дещо завеликі для дзеркальних камер, для якої він власне і брався. Велика парусність та розміри ускладнюють зйомку з рук, розбалансовуючи вагу камери. Навіть на штативі, через не надто цупке кріплення монітор так і прагне завалитися вперед або назад, хоча на практиці такого не траплялося. Та все ж 5-ти дюймовий монітор тут був би доречнішим.

Звісно до недоліків варто віднести слабку контрастність. Особливо це відчутно у яскраву сонячну погоду, під час якої не завжди рятує й антибліковий козирок. Та все ж цей недолік не смертельний.

Ну і ще деякі зауваги щодо екранного меню. Так-так тут є таке. Управління меню відбувається з допомогою коліщатка збоку монітора. Як на мене воно як на такий монітор дещо замале і не надто інформативне.

Чи оправдав даний монітор очікування щодо автофокусу

Насправді ні. По перше мала роздільна здатність та слабкий контраст так і не дали змоги на 100% бути впевненим що кадр у фокусі. Ще один цікавий факт знівелював усі намагання щодо фокусування. Не знаю як на інших камерах, але з моделями Canon картинка проектується не на весь монітор а не певний фрейм займаючи орієнтовно 3\4 усієї площі. Тобто насолодитися на 100% усіма сімома дюймами не вийшло.

І ще один цікавий факт: у Viltrox DC-70 II передбачена функція фокус пікінгу. Та насправді це такий собі спецефект який немає нічого спільного з вищезгаданою функцією і покриває специфічною окантовочкою все що йому заманеться незалежно у фокусі частина кадру чи ні.

Про позитивні моменти

Ось  і дійшли до більш оптимістичніших моментів, а то з попереднього викладу можна зробити висновок що виріб нікуди не годиться і не вартий уваги. Так от цілком не очікувано він став в нагоді абсолютно в інших потребах. Зокрема у спробі селфі, чи тих ситуацій коли автору потрібно самому себе знімати. Звісно була б камера з відкидним екраном – проблем би не було, так от надкамерний монітор став суперовим замінником цього технічного пристосування. Контролювати себе в кадрі в 7-дюймовий монітор не просто класно, це щось неймовірне. Правда для цього довелося докупити кабель в5 метрів, бо півметровий кабель у комплектації дуже зменшує можливості застосування монітора.

Як бачимо розмір є не лише недоліком, але й суттєвою перевагою.. Доповнюють її гнізда кріплення по периметру камери на 4 сторонах є різьбові отвори під стандартне кріплення, тож монітор можна закріпити як на штатив, так і на стійку для студійного світла. І руки свобідні і усе надійно закріплено. Ну і варто зазначити що з монітором у 7 дюймів набагато комфортніше кадруватися як під час фото так і відеозйомки.

Ще однією перевагою Viltrox DC-70 II є акумулятор стандарту Sony. Як не дивно, купуючи монітор з однією батареєю в дома віднайшов ще дві які сюди без проблем підійшли. Так мене виручив ліхтар надкамерного світла і залишок акумулятора від старої сонівської відеокамери, яку сусіду допоміг продати на запчастини свого часу.

До переваг також мабуть варто віднести транзитний HDMI порт, який дасть змогу одночасно з одного джерела використовувати два монітори. Цікава опція, хоча на практиці її ще не використовував.

Ну і зрештою вартість, яка від більш накручених моделей в 2 а то й в три рази дешевша. І мабуть даний факт є головним аргументом на користь вдалого придбання.

 Viltrox DC-70 II – висновки

Мати в арсеналі надкамерний монітор круто. Навіть якщо він бюджетний чи не повністю задовольняє ваші потреби. Та все ж він додає комфорту вашій роботі, відкриває певні нові можливості  і навіть додає солідності вашій знімальній компанії.

Якщо мова йде про Viltrox DC-70 II на нашу думку він якнайкраще підійде блогерам у стаціонарних умовах, яким доводиться себе знімати самостійно. Тут дана модель проявить себе якнайкраще. Якщо маєте на меті з допомогою надкамерного монітора покращити свою роботу щодо фокусування, рекомендуємо звернути увагу на більш дорогі версії, оскільки з цим монітором фокусування дещо простіше, але в певній мірі незадовільне. Ну і якщо вам надкамерний монітор потрібний для репортажки де ви знімаєте на дзеркальну камеру – таки 5-дюймова версія буде більш виграшною.

Наразі усе, але це не означає що не будемо повертатися до цієї теми. Однозначно з часом напишу, як себе поводить гаджет через час експлуатації, ну і буду мати надію що ще не один надкамерний монітор потрапить до рук для тестів. Тож усім дякую за увагу, не забувайте проявляти активність у відгуках і на нашому каналі в YouTube, адже саме від вас буде залежати подальша доля цього проекту.

Додати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *