National Geographic NG 5160 – територія загадок (+відео)

Нарешті діждався посилку з довгоочікуваним рюкзаком, тому спішу поділитися першими враженнями про цей чудо-девайс. Одразу зазначу що формат розпакування мене не дуже задовольняє, оскільки більше цікавить інформаційна складова а не емоції. Отож розпакування залишилось за кадром, а ми переходимо до перших оцінок.

Бачу його вперше. Ну вірніше вдруге, проте не можу сказати що даний фото рюкзак для мене не знайомий. Переглянув багато відео оглядів, яких насправді не так багато і ось що для себе відкрив. Перед вами умовно третя версія моделі National Geographic NG 5160. Чому третя. По перше існує фірмовий оригінал ізраїльського бренду National Geographic, по-друге існує копія китайського виробника, а ось перед нами копія копії. Мені взагалі то важко сказати з якої саме моделі копіювали китайці цю другу копію, але факт: усі три копії мають досить таки зовнішні та внутрішні відмінності, які спробуємо уточнити в процесі огляду.

Перші враження та зовнішній вигляд

На що здатна наша версія фото рюкзака. Уже в попередніх випусках я розповідав про ті головні три особливості, які роблять для мене фото рюкзак ідеальним. Так от усі три складові тут присутні. Є достатньо об’ємне відділення під фототехніку, куди можна помістити не лишень камеру, але й багато допоміжного обладнання. Тут також є додаткове відділення для приватних речей. Ну і врешті відділення під ноутбук. Хоча тут є питання але про це поговоримо окремо.

Хоча з першого погляду рюкзак досить таки виглядає вимнутим, та все ж його зовнішній корпус пошити з достатньо цупкого матеріалу, який нагадує товсту мішковину чи вірніше брезент. І це усе виглядає достатньо і надійно. Карабіни, заклепки металеві. Пригадую в оглядах хтось скаржився на їх ненадійність. Ну наразі я у цьому сумніваюся, бо застібки працюють напрочуд туго. Так є вишита емблема бренду National Geographic, а також написи бренду можемо зустріти на ручках блискавок. Тож в комплекті усе виглядає достатньо надійно і досить естетично

Про естетику зовнішнього вигляду

Видно що Китайці намагалися по максимуму скопіювати модель з оригіналу. І в принципі невипадково, оскільки при розробці дизайну були враховані побажання багатьох фотопрофі, які власне часто подорожують. І розміри даного рюкзака теж вибрано не випадково. Вони саме такі щоб по габаритах відповідати ручної поклажі у літаках. Тобто в літаках ви можете його брати з собою в салон. Чим вирізняється дана модель серед подібних фото рюкзаків. Насамперед великою кількістю зовнішніх кишень і великою конфігурацією навісного обладнання. Тут можна по всілякому прив’язувати штативи, моноподи і т.д. І ось якраз тут також можемо побачити відмінність нашої моделі від оригіналу. В оригіналі передбачені бокові кишені куди можна сховати ніжки монопода. А у нас таких немає. І що цікаво зовнішній вигляд саме нашого рюкзака відповідає взагалі іншій моделі оригіналу. Хоча як на мене це усе дрібниці.

Подорож по інтер’єру

Як я уже згадував у нас три відділення і море зовнішніх кишень. Маємо зверху здоровенну косметичку. Нижче на клапані дві кишені на липучках і під ними ще більші кишені органайзери, куди можна сховати мобільний, або ручки, олівець для чистки, карти пам’яті тощо. Під нижнім клапаном у нас фото відділення.

Фото відділення

Коли я його перший раз розглядав на фото воно мені здалося набагато меншим. Насправді, тут спокійно можна розмістити дві дзеркалки і ще пару об’єктивів. Також з оглядів довідувався що трохи незручна система розподілу. Та все ж при такому розмаху це взагалі і не проблема. Перегородки та стінки фото відділення зроблені з достатньо грубого і цупкого матеріалу, що стане непоганим захистом для техніки. До речі ось тут якраз криється друга відмінність між копіями і оригіналом. На внутрішній стінці кришки даного відділу в оригіналі нанесена географічна карта, у першої копії маленькі логотипи National Geographic, а у нас як бачите немає нічого. Просто бежевий матеріал внутрішньої оббивки.

Відділення для особистих речей

Підіймаємося на поверх вище і йдемо у відділення особистих речей. На перший погляд воно маленьке і достатньо аскетичне. Тут немає кишень чи перегородок. І складається враження що мало шо сюди поміститься. Та все ж у нас є мішковидна верхня частина, яка здатна суттєво збільшити боєм рюкзака. Тому невипадково у клапана верхньої частини передбачено аж дві пари заклепок, для різного завантаження. Одразу скажу боєм цього рюкзака 20 літрів.

Відділення для ноутбука

Ну і третє відділення для ноутбуку. Ось наш 14-дюймовий ноутбук і ось це відділення. Пробуємо засунути його у цю нішу, та нажаль у нас нічого не виходить. Як би ми не старалися. І відверто уже був готовий повернути цю модель продавцеві. Та все ж вихід чи вірніше вхід було знайдено. Ось тут з відділу особистих речей ми відкриваємо цей клапан і наш ноутбук як рідний  поміщається у своє персональне місце. Так, можливо трошки незручна опція, але все ж функціональна.

Задня частина рюкзака

Окремо про задню частину. Тут у нас лямки для носіння. Вони достатньо широкі та маяків. Я пробував надягати цей рюкзак. Сидить достатньо зручно. Спинка здається вентильована оскільки має тиснені канали для підводу повітря. До речі в оригіналу спинка світлого кольору.  Тут є також грудний фіксатор, який також фіксується достатньо просто.

Ну і ще діві таємниці сховані по бокових бортах цього рюкзака. Відщіпаємо ось ці заклепки і перед нами заховані кишені під пляшки з напоями. Проте їх конструкція як на мене достатньо дивна. Пляшки під час ходіння через специфіку кріплення просто бовтаються, що буде завдавати неабиякої розбалансовок. Та все ж можливо усього недогледів, тому звісно буде ще один огляд, в якому будемо ділитися враженнями від практичного застосування цього девайсу.

Про маленькі доповнення

А ось це що за доповнення? Звісно це водозахисна накидка, яка на відміну від опису на вітрині продавця у мене виявилася яскраво-оранжевою. Ну з одного боку круто: в дощову погоду мене буде видно дуже далеко, але з іншого боку чи потрібно нам привертати зайву увагу до себе. Усе таки, якби вона була сірою як на вітрині продавця – було б в рази краще.

Враження та висновки

Загалом мені рюкзак сподобався. Від мого попередника він має низку суттєвих переваг: більше фото відділення, надійніший матеріал, кращий захист, і відділення під повноцінний ноутбук. Також він комфортніше сидить на спині. При усіх цих перевагах, звісно я йому надам перевагу. Та все ж у ньому є й певні недоліки, які варто враховувати під час купівлі. Це і непродуманість кишень для пляшок, це і неточності в кольоровій гамі, це непродуманість бокового отвору для завантаження ноутбуку. Тому вердикт наступний: хоча рюкзак і не ідеальний, та все ж своїх грошей вартує (від оригіналу він дешевший майже в 4 рази), надаючи непоганий рівень безпеки вашій фототехніці і комфорту під час подорожей.

 

8 коментарів

 1. romariofoto 30.12.2017 Reply
  • Yaroslav BaranAuthor 30.12.2017 Reply
 2. Андрюха 14.01.2018 Reply
  • Yaroslav BaranAuthor 14.01.2018 Reply
 3. Никита 19.01.2018 Reply
  • Yaroslav BaranAuthor 19.01.2018 Reply
 4. Павел14 25.02.2020 Reply
  • Yaroslav BaranAuthor 25.02.2020 Reply

Add a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.