Об’єктив Canon EF 24-70 mm F/2.8L USM – бліц огляд

В такі моменти на очі навертаються сльози, коли ти знаєш що це чудо оптичної техніки таки доведеться віддати. Ні, він не твій і  тих 2 днів юзання звичайно цілком недостатньо щоб збагнути усі сильні та слабкі сторони. Проте були ці дні по істині цікавими, оскільки серед наших оглядів перша елька і не проста, а світлосильна.

Canon EF 24-70 mm F/2.8L USM  – перші враження

Знову ж не буду розповідати про L-серію, та її історію, оскільки це варто робити при повноцінному огляді апарата, який сподіваюся рано чи пізно також заведеться у нашому арсеналі. Тому у цій публікації більше емоцій ніж технічної інформації.

А об’єктив насправді вражає: коли прикріпив його до студійної камери, складалося враження що він своєю вагою, ось ось вирве байонет з корпусу. Масивність об’єктива цього класу вимагає очевидно на початках від фотографа навчитися переступати психологічний бар’єр, щоб без остраху користуватися ними.  Не буду кривити душею ті години, проведені з об’єктивом постійно заставляли тримати камеру за об’єктив однією рукою щоб убезпечити свої побоювання. Проте у цій масивності є й позитиви, оскільки розподіл ваги дає можливість набагато точніше і стабільніше проводити кадрування.

Canon EF 24-70 mm F/2.8L USM   – зовнішні враження

Загалом Canon EF 24-70 mm F/2.8L USM  зроблений з добротного пластику з великими лінзами (діаметр передньої 77см.), тобто повністю відповідає своєму класу. Що незвично так це рух хобота, який має помпо подібну конструкцію. У більшості об’єктивів виїзд хобота відповідає за зростання фокусної відстані, а тут все навпаки: висунувся хобот і зменшилася фокусна відстань. Ну така вже у нього конструкція, хоча як на мене це взагалі не критично і звикнути можна через годину – другу.

У зв’язці з рідними об’єктивами взагалі ніяких нарікань не може бути: фокусується швидко, безшумно завдяки ультразвуковому двигуну. Приємно вразила мінімальна відстань фокусування: вона відчутно менша ніж у тій оптиці, яку до сьогодні розглядали. Відповідно до технічних характеристик вона становить 35 міліметрів. І відверто це круто: предметка, квіти і інші дрібні деталі з цим об’єктивом отримують набагато більшу деталізацію та глибину кадру. Звичну троянду, яку за останній місяць довелося, довелося фоткати як мінімум трьома різними об’єктивами, проте Canon EF 24-70 mm F/2.8L USM   був особливим.

Canon EF 24-70 mm F/2.8L USM  – під час зйомок

Так от коли справа дійшла до зйомок нічого провального відповідно і не могло бути. Декілька портретів – бомба: чудове боке, чіткість кадру, прекрасна кольоропередача. Спроба віднайти аберації принаймні на тих кадрах що вдалося зробити, була провальною. Єдиний недолік можливо легка присутність віньєтки на відкритій діафрагмі. Проте після активації компенсації периферійного освітлення в камері усе стало на свої місця.

Canon EF 24-70 mm F/2.8L USM  – вступні висновки

Робити якісь наразі висновки, мабуть буде неправильно, оскільки хотілося б зрозуміти цю оптику у порівнянні з односерійниками. Однозначно у порівнянні зі звичними серіями це вищий пілотаж, який проявляється як ергономіці під час використання, так і в отриманій картинці. Після такого тесту мабуть уже не поведусь на репліки в оголошеннях «майже як елька». До речі два попередні об’єктиви, які ми оглядали, саме з таким трактуванням продаються на дошках оголошень. Ні не майже як елька, це взагалі не елька, а абсолютно відмінний клас.

Ну з фото усе зрозуміло, а як же справи з відео. Ось тут особливо на повному кадрі цей об’єктив розкриває себе як найкраще. Наявність зуму додає мобільності під час зйомки, вага і масивність об’єктива сприяє кращій стабілізації особливо при зйомці з рук, світлосила компенсує нестачу світла у несприятливих умовах (вечірня зйомка чи зйомка в приміщенні). І в результаті на виході просто чарівна картинка.

Як бачимо це по істині універсальний об’єктив, який себе добре зарекомендує як для відео так і для фото. Підбір фокусних відстаней дає йому змогу розкриватися у достатньо широкий кут і швиденько переходити у портретний режим. Та знову ж оговорюся це тільки на повному кадрі. Що стосується кропа – ми отримуємо зум об’єктив який дає змогу приближення до 112 міліметрів.

Справді Canon EF 24-70 mm F/2.8L USM  – об’єктив не з дешевих, і це оправдано як в оптичній схемі так і в конструкції, матеріалах і якості збирання загалом. Дійсно у L-серії використовуються відмінні технології ніж у бюджетніших версіях, проте сподіваюся будемо говорити уже під час повноцінних оглядів і тестів об’єктивів даної серії. Мушу визнати Canon EF 24-70 mm F/2.8L USM  на мене таки справив враження, і бажання мати його в своєму арсеналі тільки зросло.

2 коментарі

  1. Аркадій-Дніпро 21.07.2019 Відповідь
    • Yaroslav BaranAuthor 21.07.2019 Відповідь

Додати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *