Об’єктив Canon EF-S 18-135mm F/3.5-5.6 STM IS – еволюція розвитку.

Сьогодні хотілося б розповісти про враження від роботи зі ще одним цікавим об’єктивом, який на ринку позиціонується як окрема модель, або кітовий об’єктив для дорожчих моделей фотокамер Canon. Оскільки з кітовими кеноновськими об’єктивами ми добре знайомі, отож логічно було б розглянути нашого героя у порівнянні саме з останніми. Що ми і власне зробимо.

Зовнішній вигляд

Дану модель об’єктива придбав рік тому, і одразу в око впала його масивність в порівнянні зі звичайними кітовими об’єктивами. Також в руках добре відчувається вага, що в майбутньому позитивно вплинуло на стабільність роботи. Хоча варто зазначити, що дана модел оснащена оптичним стабілізатором. На це вказує абревіатура «IS» в назві моделі.  І ще до позитивів варто віднести діаметр лінзи спереду об’єктива: вона врази більша. Також беззаперечною перевагою є металевий байонет, що вказує на дещо вищий статус об’єктива.

Можливості

Якщо розбиратися по характеристиках тут є свої нюанси. Діафрагма звісно не здивувала: вона плаваюча і така ж як у кітових серіях. Тобто десь від 50 мм нас очікує стабільно посередня світлосила в 5.6. та все ж у нас зросла суттєво фокусна відстань, яка тепер становить 135 мм. Тобто до усіх переваг кітового об’єктива у нас додався як не як зум, а також зросли портретні можливості, що є хорошим аргументом для цього об’єктива.

Окремо варто згадати про STM, це відносно нова розробка компанії – новий тип приводу автофокусу. Працює майже безшумно і дуже чітко. Пригадую перший раз як отримав даний об’єктив, у мене склалося враження, що об’єктив несправний, оскільки під час фокусування я не почув звичного гудіння. Аж пізніше заставив себе глянути в видошукач – а там усе фокусується без звуку.

Особливості

Та рано чи пізно настав момент спробувати даний об’єктив у мануальному режимі. Кільце регулювання фокусу також спочатку спантеличило, оскільки його хід видався занадто легким і без обмежень в прокрутці. Згодом довідуюсь, що ручне управління фокусом у цьому об’єктиві не механічне, а сенсорне. Звідтіля і така легкість в управлінні.

І ще одна особливість даного об’єктива – третій перемикач на корпусі. За два навіть не розповідаю, оскільки вони уже звичні для об’єктивів марки Canon. Це звісно вмикання автофокусу та оптичної стабілізації. А ось третій відповідає за блокування виїзного лінзоблоку. Варто зазначити, що у  Canon EF-S 18-135mm F/3.5-5.6 STM IS він достатньо далеко висувається з корпусу. Так от для того щоб не було випадкових висування під час транспортування чи під час очікування, передбачено блокування спеціальним перемикачем, який розташований знизу об’єктива. І це на мою думку логічно. Згадаймо публікацію про здоров’я кітових об’єктивів. Там власне йдеться, що найбільш уразлива позиція об’єктива саме з висунутим лінзоблоком. Отож така додаткова система захисту не може не тішити.

Практика

Про живучість даного об’єктива нажаль не можу нічого стверджувати оскільки він у мене відносно не тривалий час (трошки більше року). За цей період він відрекомендував себе з кращого боку. Тобто жодних нарікань щодо його роботи. Картинку малює непогану: світлини достатньо чіткі на усіх фокусних відстанях. На моє суб’єктивне враження кадри виходять дещо «глибшими» ніж на кітових об’єктивах. Тобто краще відпрацьовуються півтони. Світлосила  – ніяких надзвичайних моментів не виявлено: усе в межах заявлених характеристик. У портретній зйомці можна досягти боке, яке дещо більш розмите ніж в кітових. Звісно це досягається за рахунок більшої фокусної відстані у 135мм. Ну і наявність можливості зумування це також великий позитив, який робить даний об’єктив більш універсальним у використанні. Ну і звісно робота  STM поза конкуренцією. Особливо виручає під час відео зйомок репортажів: у кадрі відсутнє звичне жужання.

Традиційно варто щось сказати про негативи Canon EF-S 18-135mm F/3.5-5.6 STM IS. Пробую згадати, але на думку спадають  радше незвичності. Насамперед це ручне регулювання фокусу. Воно дещо незвичне, оскільки складається враження що губиш контроль за реальною картинкою. Проте душа не болить коли при увімкнутому автофокусі випадково крутонув кільце фокусування: відчуття протяжки двигуна відсутнє. Також мабуть для тих хто переходить з кітового на цю оптику – неприємністю стане відмінний діаметр лінзи – 67 мм. Відтак усі оптичні аксесуари доведеться докуповувати заново (бленда, світлофільтри тощо.). Також незвичністю є розмір: даний об’єктив є масивнішим, тому може і не поміститися у фото сумку, в яку раніше з легкістю поміщалася ваша фотокамера з кітовим об’єктивом.

Ну і звісно просто слабким місцем є світлосила, яка компенсується достатньо прийнятною вартістю.

Висновки

Раніше у своїй практиці використовував зв’язку двох об’єктивів: стандартний кітовий і Canon EF-S 50-250. Проте через низьку світлосилу останнього і дещо незручну фокусну відстань вирішив провести апгрейд. І власне вийшов на нашого героя – Canon EF-S 18-135mm F/3.5-5.6 STM IS. І що головне – не шкодую: вдала універсальна модель, яка може стати повноцінним замінником кітового об’єктива, при цьому розширюючи універсальні можливості за рахунок більшої фокусної відстані і зберігаючи усі позитивні моменти попередника. Також надзвичайно зручний об’єктив для відеозйомки за рахунок вдало підібраних показників фокусної відстані і тихого приводу фокусування. Судячи по металевому байонету  надійність цієї моделі також очевидно є вищою. Отож цілком можу рекомендувати Canon EF-S 18-135mm F/3.5-5.6 STM IS як наступника кітової оптики і чергового кроку до фотографічного розвитку.

Додати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *