Октабокс (октагон) Triopo 90 см.

Нарешті я купив собі октагон. «Навіщо?» спитають багато фотографів. Так от далі про те чого його придбав, як йшов до цього і чи оправдалися мої сподівання. Отож пропоную огляд класичного октабокса чи октагона діаметром 90 см від таки уже відомого китайського бренду Triopo.

Нещодавно уже писав про те яка різниця між софтбоксом чи октабоксом. По суті маючи софтбокс доцільність у придбанні останнього виключно художня. У мене ж склалася подібна ситуація, коли є в наявності софтбокси, тож потреба мати ще й октабокс була дуже сумнівною. Та все ж тримаю в руках пакунок з октабоксом.

Чому так сталося? Насправді керувався не художніми потребами, а виключно технічними. Та давайте по порядку. Коли придбав перші софтбокси – радості не було меж. Дуже скептично ставився що вони мені будуть часто в нагоді. Та не все сталося як гадалося і ці світлові гаджети досить часто доводиться збирати розбирати. По своїй функціональності вони – супер, як по розмірах так і по картинці (формуванню світлового потоку). Але є один момент, який час від часу просто доводить до звірства.

Мова йде про сам процес збирання та розбирання цих гаджетів. Мобільними їх точно не назвеш. Перший раз збирав їх майже 2 години. Тому хто досі не знає як це робити, на нашому каналі є невелике відео на цю тему. Згодом руку набив і процес на два софтбокса розтягувався на добрих 20-30 хв. У стаціонарних умовах це ніби і не проблема, проте часті зйомки на виїзді просто виводили знімальну команду з себе.

Що у такій ситуації робити? На щастя фактор пошуків для нас є звичною справою. І в нагоді стала історія  з публікації «Портретна тарілка з підручних засобів». Пригадуєте як ми шукали моноблоки для кріплення модифікаторі світла. так о ця історія cтала і тут в нагоді. Володіючи байонетом Бовенс виникла ідею пошукати софтбокси чи октабокси під даний байонет. І ось передімною списочок з досить таки бюджетних гаджетів одних і інших. Ну від софтбокса довелося відмовитися, оскільки збирався подібним чином як і попередники, а ось октагон став справжнім сюрпризом: система парасолькового кріплення вселяла надію що перед нами те що треба. Отож вирішили придбати октагон октабокс Triopo.

Октабокс (октагон) Triopo – перші враження

Перед тим як ділитися враженнями про Октабокс Triopo, ліричний відступ про сам процес придбання, оскільки він став знаковим в майбутньому. Ну це звісно жарт, але у день коли я отримав пакунок ракетоподібної форми у містечко прибув глава держави з передвиборчою агітацією. Скрізь кордони поліції, спецпризначенці, зброя. І я ось з таким досить об’ємним предметом рухаюся через площу Ринок на чергову зйомку. Спочатку взяв страх, що не пропустять. Проте перший кордон міліції і ніякої реакції, другий а там третій. Тож до чого веду – даний октабокс став символом безпроблемності у роботи. Але так це чи ні – трошки згодом.

Загалом вибираючи октабокс чи октагон Triopo на вибір мав декілька варіантів компоновки. Різниця полягала в розмірі та комплектації. По розмірах були доступні октабокси з діаметром 50 см 60см і 90 см. А комплектація з наявністю чи відсутністю гріда чи рефлектора-сітки. Довго вагався що вибрати. Та все ж ставку зробив на фізику і площу, адже чим більша площа софтрозсіювача тим м’якше світло воно породжує. Отож зупинився на максимальному варіанті діаметром в 90 сантиметрів та сіткою. І тут є ще один нюанс: сама сітка окремо коштує як на мене ну дуже неоправдано дорого, хоча по конструкції вартує однієї восьмої від заявленої вартості. Тому якщо плануєте таки отримати градієнтурний ефект, дешевше брати у повній комплектації.

Минуло відносно небагато часу (якихось 2 тижні) і я отримую свій пакунок з Китаю. Запакований він був посередньо. Проте коли його відкрив зрозумів що він і не потребував якихось додаткових прокладок, адже сам виріб має хоча м’який але передбачений чохол. У зібраному стані даний октабокс виявився достатньо компактним і зручним для переносу. Якогось браку у пошиті рефлектора чи збірці механізму фіксування не виявив. Комплект октабокса складався з самого приладу, двох софт-розсіювачів і сітки. Знову ж нагадую в дешевшому компонуванні сітки може не бути.

І ось настав момент першого складання октбокса. Нащастя бачив відео і якихось технічних моменті не мало б виникати. Проте зусилля таки довелося прикласти що і добре і погано. Добре бо фіксують защіпки при натяжці намертво, погано – болять пальці після вставляння останньої спиці. Та все ж загалом процес монтування з першого разу відбувся достатньо швидко.

 Октабокс (октагон) Triopo – як в роботі

Звісно у перший ж день були тести, були перші захоплення. Проте справжність і корисність цього гаджета відчув під час повноцінних фотосесій. На щастя незабаром з’явилася системна робота над проектом кав’ярні про яку писав у попередній публікації і тут дана світлова конструкція була задіяна на усіх 100%. Отож що сподобалося і не сподобалося в цьому апараті:

Сподобалося: без сумніву це швидкість і оперативність монтування і розбирання. Усе відбувається до п’яти хвилин. Завдяки наявності байонету бовенс достатньо просто кріпиться на моноблок. Другий позитив – велика площа освітлення і достатньо рівномірний світловий потік. Третьою перевагою  мабуть є універсальність щодо розміру ламп. Мої 40 ватні ЛЕДи туди спокійно поміщаються і через конструкцію рефлектора використовуються на усіх 100%.

Не сподобалось: Уже згадував що защіпки настільки тугі що потім не одну годину болять пальці. По друге саме такий розмір є дещо завеликим для малих приміщень. Тобто софт не дуже повороткий. По-третє у цій конструкції дещо замалий світловий потік через наявність одного патрона для лампи. Хоча це не проблема октагона, і вирішується вона або потужнішою лампою, або вкручування розгалужувача на три патрони, що власне і планую зробити. Місця всередині предостатньо.

 

Октабокс (октагон) Triopo – висновки і поради

Загалом октагон Triopo показав себе з кращого боку. Так можливо і не вистачає квадратних бліків очах, проте і круглий блік не настільки поганий. Швидкість і простота монтування однозначно є його козирем через що рекомендую його до покупки. Щодо розмірів, можливо він дещо завеликий, проте здоровенна площа освітлення плюс м’якість яку отримуємо через розмір варті саме такого розміру.

А для тих хто планує придбати Октабокс (октагон) Triopo рекомендую звертати увагу на комплектацію. Якщо у вас велике приміщення студії – однозначно варто брати повний комплект з сіткою. Якщо ви працюєте на виїздах, або у вас маленьке приміщення студії – цілком достойним приладом стане октабокс з діаметром в 60 см і без сітки, що суттєво дешевше від максималки. Наразі очікую на розгалужувач патронів і очевидно задумуюсь над придбанням ще одного октагона проте без сітки. Настав очевидно час прощатися зі старими софтбоксами тому «хлопці» вас на продаж.

 

P.S.

О мало не забув: хотів вас попросити у відгуках написати ваші враження від роботи з софтбоксом чи октагоном і яким ви надаєте перевагу. До зустрічі.

2 коментарі

  1. Лєра 12.04.2019 Відповідь
    • Yaroslav BaranAuthor 12.04.2019 Відповідь

Додати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *