Вініловий фон з комбінованим малюнком (підлога-стіна) – особливості вибору

Буквально уже за мить хотілося трубіти, що у нас поповнення нового фону з вінілу будемо мати нову чудову віртуальну локацію, та не так все сталося як гадалося. На практиці виявилося, що така проста річ має багато прихованих моментів, на які одразу й не звернеш увагу, тому шишки набиваємо на власному досвіді і сподіваюся таких казусів у вас не вийде.

Вініловий фон з комбінованим малюнком – передісторія

Передісторія продиктована творчістю та бажанням розвитку. Давно примірявся до цікавого фону у формі білої цегляної стіни. Звісно маю білий фон, але по характеру це дещо не те. І якщо ви читали нашу публікацію «Тестуємо студійний фон з поліестеру», мабуть зрозумієте, чому саме цьому виду фону вирішили надати перевагу. Вініловий фон достатньо зносостійкий і непогано передає зображення у форматі фотодруку. Справді не минуло багато часу і виявилося що з потрібник візерунком існує чимало варіантів. Більш того такі фони у переважній більшості мають комбінований малюнок: верхня частина стіна, нижня частина – дерев’яна підлога. Супер, чого і ще побажати. Тому не довго думаючи вирішили придбати подібну обновку.

Одразу скажу ось тут і була собака закопана, та про це згодом. В ейфорії від майбутньої покупки обрали продавця з хорошою репутацією і прийнятними цінами. На вибір пропонувалося понад 10 різних розмірів. Навчені досвідом придбання новорічного фону на розмірі не економили. Замовив фон 1.5 на 3 метри. Це оптимальний розмір під систему кріплення яка є в арсеналі нашої фотостудії. Максимальна ширина в півтори метра уже дає змогу фотографувати людину в повний ріст (вертикально), горизонтально погруддя можна навіть і групові кадри робити. Звісно хотілося б мати систему і в три метри, але для таких ідей потрібне відповідно більше приміщення і  вартість такого фону буде відповідно дорожчою.

Вініловий фон з комбінованим малюнком – посилка прибула.

У нас склалася така традиція, що в день отримання нового фону одразу робимо тестову фотосесію. Так і цього разу усі в очікуванні невідомого почали розпаковувати новий фон. Усе класно: добре запакований, картинка достатньо чітка і головне та , яку замовили. Незважаючи що ще видніються складки від товарного пакування закріплюємо фон на перекладину фонотримача. І ось тут розпочалися перші нестиковки. Якось навіть візуально тої стіни замало. Пробуємо розмістити  межу між підлогою і стіною так як вона в реальності може бути і стіни там вистачає виключно по груди, а підіймаємо планку на повну висоту (2.20 м.), підлога підіймається вище колін на добрячих сантиметрів 10.

Перші думки написати виробникові і відкрити в інтернет магазині диспут. Проте детальний перегляд пропозиції показав що продавець чесно подав для кожного розміру поелементно висоту окремо підлоги і окремо стіни. У нашому варіанті вийшло 50 на 50, тобто півтори метра підлоги і півтори метра стіни. Починаю аналізувати інші розміри (більші менші), тут подібна картина: в менших розмірах навіть менше стіни, у більших розмірах ті ж1.50 м.

Як, чому саме так? Чи цей фон зорієнтований на китайців, які прийнято вважати є нижчими від європейців? Але ж і їх не втиснути при стандартному розташуванні. Колега фотограф порекомендував ставити моделі трошки далі від фону, мовляв хай підлога виглядає перспективою і тоді уже не буде мати значення на яку висоту та задерта. Проте даний рецепт безрезультатний оскільки півтори метра ширини просто не дадуть вам змоги зробити такий пірует і модель вийде за кордон фонової рамки. Ось робочий кадр нашої моделі Остапа, щоб зрозуміти в чому річ.

Після того як шок дещо вщух, і  прийшло усвідомлення що товар не повернути, починаємо мислити що робити з фоном саме у такому форматі. Насправді як згодом виявилося навіть при такому браку даний фон має потужний потенціал. По-перше, портрети крупним планом на фоні цегляної стіни, портрети сидячи на підлозі, портрети дітей тут вийдуть при будь-яких масштабах, ну і предметка тут піде на ура, оскільки фон як показала практика при світловій постановці виглядає достатньо реалістично (фото автора в заголовку).

Вініловий фон з комбінованим малюнком – висновки

Отож час на висновки. Насамперед, коли надумаєте купляти фони з комбінованим малюнком (підлога стіна) обов’язково звертайте увагу на пропорційність розміщення цих елементів. Стіна має займати 3\4 або й більше загальної площі фону. По-друге звертаємо увагу на конкретні розміри стіни. Якщо вважати що середньостатистичний європеєць має висоту 1.80, стіна має мати не менше 2 метрів. Може більше і це буде суттєвою перевагою, але аж ніяк не менше 2 метрів. По-третє такого типу фони таки краще брати на вінілі, тканинах, а не на папері. Це забезпечить вам довговічність фону і відсутність проблем з експлуатацією. І по-четверте, якщо таки ви опинилися в ситуації на подобі нашій, не падайте у відчай і в ніякому разі не прощайтеся з таким фоном, оскільки він може стати в нагоді у багатьох випадках – річ достатньо універсальна. Якщо не знаєте як побороти складки і як зберігати вінілові фони чи фони з поліестеру – читайте про це тут. А наразі все, бажаю вдалих покупок і поменше «китайських» приколів.

2 коментарі

  1. Мікола-відеограф 27.11.2019 Reply

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *