Об’єктив Yongnuo 50mm f/1.8 – перший крок початківців до апгрейду

У вас в руках перший дзеркальний фотоапарат з кітовим об’єктивом. Після кількох днів тижнів місяців ви розумієте що пора розширяти свій парк оптика, а то як то так: такий крутий фотоапарат а лінза лише одна. Неподобство. І розпочинаються пошуки якогось невизначеного об’єктива. Головне щоб було продемонструвати публіці що «я не просто фотографую, я щось вкручую інакше в апарат».

Переконаний, що більшість початківців саме так і поступають і на подальше їх рішення впливає звісно малесенький бюджет. Проте уже дана ситуація має багато позитивів. Насамперед якщо ви дійшли до цієї стадії – вас не налякала перша стадія знайомства з дзеркальним фотоапаратом і ви не розчарувалися в отриманих результатах, а це означає що ви готові до розвитку. Проте кожен крок таїть в собі багато перепон і сюрпризів, які все таки варто знати заздалегідь щоб уникнути подальших розчарувань.

Отож поїхали. Звісно наступним вашим рішенням мав би стати об’єктив Yongnou 50mm f/1.8. Чому? А тому що серед усіх існуючих об’єктивів він є найдешевшим, проте по характеристиках претендує на професійність. Відверто скажу: багато моїх знайомих придбавши цього китайського малюка оперативно старалися позбутися його, оскільки він виявився для них незручним і на отримання результату довелося добряче поламати голову “в чому причина”.

Та давайте спочатку коротко ознайомимось з цією оптикою. З’явилася вона відносно недавно. Взагалі компанія Yongnou тривалий час відома як виробник фотоспалахів, відеосвітла та інших аксесуарів. А ось виробництво об’єктивів це було щось новеньке  і відповідно даний продукт через новизну та походження фотосвіт зустрів більше ніж скептично. Насамперед серед закидів було звинувачення в плагіаті на існуючу модель Canon. Справді вони не лише по характеристиках, але навіть ззовні дуже схожі. Та все ж є відмінності, які власне і плинули на вартість нашого героя.

І так Yongnou 50mm f/1.8 належить до класу так званих “світлосильних фіксів”. Що це означає? У даного об’єктива фіксована фокусна відстань, тобто відсутня «крутилка», яка приближує чи віддаляє картинку. Глянули у видошукач – що побачили те і сфотографували. Ну звісно з можливістю наводитись на фокус. Позитив це чи негатив судити вам. Хоча багато професіоналів взагалі радять розпочинати свою фото кар’єру саме з фіксових об’єктивів, щоб в ролі зума попрацювали ваші ноги. Так ви краще навчитеся відчувати кадр, розуміти композицію і взагалі природу світлового малюнку.

Тепер про світлосилу. Варто констатувати, що світосильні об’єктиви є значно дорожчі від об’єктивів з середніми показниками. І лідерством тримає свтлосила 2.8, а тут у нас аж 1.8. Можливо ще кращі характеристики мають об’єктиви з світлосилою 1.4  і флагмани зі світлосилою 1.0. Тому світлосила даного об’єктива є беззаперечним позитивом. І це мабуть уся важлива інформація по технічних характеристиках.

А далі говоримо про особливості, сюрпризи та можливі розчарування. Насамперед для тих хто тримав в руках його фірмовий аналог від Canon звісно дана техніка буде дещо не прийнятною: якість пластику гірший, двигун авто фокусу занадто слабенький. А звідтіля його крикливість і промазування у фокусування. Справді фокусуватися доводиться по декілька разів. Звісно в мануальному режимі ця проблема відпадає. Також до недоліку можна віднести відсутність шкали ГРИП. З одного боку вагомі недоліки, які впливають на комфорт роботи з об’єктивом. До речі щодо якості оптики, після багатьох тестів професіоналам та звісно у порівнянні з аналогами саме скло не підкачало. Тому незважаючи на недоліки, у ваших руках залишаються якісна світлосила F1.8.

Наступний сюрприз, який буде очікувати на майбутнього власника даного об’єктива – неможливість зйомки у невеликому приміщенні. Справді фокусна відстань  50 міліметрів вимагає простору для зйомок. А ще врахувати той факт, що більшість розпочне знайомство з дзеркальними камерами з так званою кропнутою матрицею –  фокусна відстань зростає до 80 мм, оскільки зазначені характеристик з розрахунком на повну матрицю. Звичайно про матриці, фокусну відстань і взагалі про поняття світлосили будемо говорити в окремих постах.

І ще одне «розчарування» довелося пройти і в своїй практиці: розфокусовка багатьох зон кадру. Спочатку ніяк не міг зрозуміти в чому причина. Та на практиці виявилось усе дуже просто: причиною даної проблеми стало бажання відірватися на діафрагмі 1.8. І тут спрацювала фізика: чим вища світлосила, тим менша глибина різкості. І в результаті дуже мало об’єктів потрапляє у фокус. Особливо це відчутно під час фотографування сцен з багатьма елементами. І на завершення про ще один позитив даної оптики – діафрагма на 7 пелюсток, а це позитивно впливає на художність отриманих картинок.

Ось такий він Yongnuo 50mm f/1.8. Давайте підіб’ємо підсумки. Купуючи даний об’єктив ви маєте чітко розуміти для яких цілей та завдань він вам знадобиться. Усі його негативи і позитиви продиктовані не відчутним браком, а звичайною фізикою. Тому встановлюючи об’єктив в камеру, розраховуємо на зйомки на великому просторі і на те, що доведеться багато рухатися. Проте в результаті ви отримаєте неперевершене боке, баланс кольорів і збалансовану картинку в умовах недостатнього освітлення. Одним словом Yongnuo 50mm f/1.8 дасть вам змогу за копійки доторкнутися до справді професійних характеристик.

Додати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *