Курс: Фотографія для початківців

фотограф початківецьКоли запускав даний проект, до останнього не вірив що витримаю бодай 20 публікацій. Та час йшов і ось станом на сьогодні написання переметнуло за 2 сотні публікацій. Справді тем дуже багато і пишу їх по мірі зацікавленості та поступлення. Але так склалося що свого часу було написано низку статей спрямованих саме на тих, хто лишень робить перші кроки у фотосправі. Вони розкидані хаотично, тому у даному пості буду збирати публікації які стануть корисними саме для них.

До речі відшукати такі публікації можна також з допомогою тегів які розташовані у правій колонці. Наразі це спроба створити такий собі структурований курс про першій кроки у сучасній професійній фотографії. Оскільки завжди стараюся писати легкою і доступною мовою, тому висловлюю сподівання що даний курс стане в нагоді не одному підростаючому таланту. Бажаю вам успіхів, впертості і наснаги у досягненні поставленої цілі.

Як побудовано курс “Фотографія для початківців”

Курс складається з публікацій блогу, які систематизовані певним вчином і зібрані у 4 розділи:

  1. Фотографія для початківців – Вступ (Розділ перший)
  2. Фотографія для початківців – Теорія (Розділ другий)
  3. Фотографія для початківців – Практика (Розділ третій)
  4. Фотографія для початківців – Творчість (Розділ четвертий)

Фотографія для початківців – Вступ (Розділ перший)

У цьому розділі зібрано публікації, які допоможуть вам збагнути усі тонкощі фотографічного світу. Зокрема що вас очікує на старті навчання. Перша частина своєрідний вступний шлюз для початківців, які мають бажання і намір розпочати свою діляьність саме у цій сфері.


Зі смартфона на дзеркалку – “великий перехід”

«Великий перехід» – на що розраховувати у дзеркальному фотосвіті (продовження)

Фото та відео: про аматорів та профі

Фотографія для початківців – Теорія (Розділ другий)

Перед тим як приступити до практики фотографування таки корисно ознайомитися з теоретичними засадами фотографування, що буде дуже корисно для початківців. У другому розділі говоримо про технічні аспекти фотографії, про їх природу та особливості, а також розбираємо термінологічні поняття, щоб уже під час практики ви спілкувалися на рівні з професійними фотографами.


Експозиція – три складові успішної фотографії (вступ)

Експозиція – то ж якою вона має бути

Експозиція: Як працює витримка

Експозиція: як працює діафрагма.

Експозиція – усе про чутливість

Що таке TTL

Байонет – розбираємось в деталях

Фокусні відстані для повних і кропнутих матриць (Canon EF EF-S)

Про режими фокусування

Витримка в дзеркальних фотоапаратах: що означають символи на моніторі

Що таке вюфайндер і в чому його перевага

 

Фотографія для початківців – Практика (Розділ третій)

Ми уже уміємо тримати камеру в руках, нас не лякають кнопки і написи на ній, нас не лякають терміни. Отож приступаємо до практики. А практика унас складатиметься з осовєння і підбору техніки звиявлення та розуміння моментів які впливають на якість. Продовжуємо розбирати те чи інше обладнання щоб під час четвертої стадії нашого навчання а саме фототворчості у початківців не виниклао зайвих запитань і відволікань на незнання основ фотографії.


Після фотографічної теорії – фотографічна практика

Обираємо комп’ютерний монітор для фотографа

UV-світлофільтр – перший крок у світ світлофільтрів

Як вибрати свій перший монопод

Як технічно досягнути якості – міфи і реальність

Чи має бюджетність шанс на якість у фотографії.

 

 

 

Фотографія для початківців – Творчість (Розділ четвертий)

нарешті починаємо творити, і все що розглядали у попередніх трьох розділах тепер стає нашим помічником і інструментарієм у досягненні творчих цілей. Після цього розділу переконаний вас уже початківцями і не назвеш. У цьому розділі публікуємо рекомендації щодо реалізації тих чи інших фотографічних задумів.


4 складові творчої фотографії

Фотографуємо взимку – порція порад (технічні моменти)

Фотографуємо взимку – порція порад (творчі моменти)

Місяць знову в об’єктиві або асторофотографія – вступ

Репортажна фотозйомка – технічно і практично

Концертна фотозйомка – свої правила свої вимоги (+відео)

  • Привіт фотограф і “ще не фотограф”


    • Якщо ти фотограф – тоді тобі до нас
    • Якщо ти не фотограф але мрієш навчитися фотографувати – тобі також до нас
    • Якщо ти не фотограф, але тобі потрібна добра фотографія – тоді тобі беззаперечно до нас

    Вітаю! Мене звати Ярослав Баран. Я фотограф і представляю проект “ЯрекФОТО”. Хочу зазначити разом зі своїми однодумцями перебуваю у стадії постійного навчання та творчих пошуків. Тим мене і привабила фотографія, що тут немає меж досконалості: кожна нова фотосесія (чи то весільна фотозйомка, чи то портретна фотозйомка, чи то корпоративна фотозйомка, або пейзажна фотозйомка) – новий урок, новий багаж знань.

    З часом пошуків я віднайшов однодумців з якими сьогодні утворили творче об’єднання «Фотопленер 1.0» для серйозних і творчих як фотопроектів так і відеопроектів, про які розповідаємо у нашому блозі. Вчитися в колективі врази цікавіше, оскільки є творча конкуренція і взаємо стимулювання до розвитку. Сьогодні ми готові ділитися знаннями з іншими, оскільки чималенький досвід може стати в нагоді такими як були ми певний час тому назад. Вкотре переконані що велика кількість класних фотографів – позитивно впливає на розвиток фотоіндустрії загалом спонукаючи через конкуренцію до розвитку та пошуку власного творчого «я».

    Ми відкриті до діалогу на сторінках наших груп в соцмережах, а також тут у відгуках. Сподіваємося наша проект стане тобі в нагоді.

    photographer Yaroslav Baran

  • Канал "Щоденник фотографа"